Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Priviet! – Ukraina

     Jesteśmy na ukraińskiej ziemi, dokładnie w Korostyszewie. 29 lipca wyruszyliśmy z Warszawy, aby zorganizować kilkutygodniowe półkolonie dla tutejszych dzieci. Nasza ełcka grupa, na czele której stoi ks. Szymon Mastalerz SDB, liczy 9 osób.

     Realizujemy przygotowany wcześniej program, którego głównym bohaterem jest wynalazca o dźwięcznym imieniu Bolik. Jego marzeniem jest stworzenie maszyny czasu. Dzieci, uczestnicząc w półkoloniach, wykonują różne zadania, by mu w tym pomóc.

     Aby zainteresować małych mieszkańców Korostyszewa naszym przedsięwzięciem, wyruszyliśmy pierwszego dnia do centrum miasta z reklamą. Kilka osób przebrało się za postacie z bajki Kubuś Puchatek. Wolontariusze, ukraińscy animatorzy i grupka dzieci radośnie śpiewali, rozdawali ulotki, zachęcając tym samym do uczestnictwa w półkoloniach. Efekt przeszedł nasze oczekiwania, już następnego dnia na terenie Młodzieżowego Centrum pojawiło się ok. 80 dzieci. Z entuzjazmem przystąpiliśmy do działania. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 zapewniamy im niesamowitą frajdę. Każdy dzień zaczynamy i kończy my naradą animatorów. Z perspektywy czasu zauważamy, iż współpraca polsko-ukraińska przebiega coraz sprawniej. Dzięki zeszłorocznym doświadczeniom potrafimy lepiej odnaleźć się w naszej misji.

     Miłym zaskoczeniem był przyjazd Pana Krzysztofa z TVP, który nakręcał krótki reportaż o naszej pracy dla programu Znaki czasu. Oprócz półkolonii ks. Szymon pełni też niedzielną posługę kapłańską w okolicznych wsiach, gdzie zgromadzona jest nieliczna Polonia. Dla obydwu stron jest to niesamowite spotkanie krzepiące wiarę. Codziennie towarzyszą nam śmieszne sytuacje, np. uczestnicy Mszy świętej na rozesłanie: Bogu niech będą dzięki, dopowiedzieli: I księdzu też.

     Pozdrawiamy bardzo gorąco... Wolontariat to niesamowita przygoda!


Mateusz Sigiel, Anna Pieniążek, Izabela Czygier,
Martyna Szałaj, Patrycja Sierzprzutowska,
Krystian Kulikowski, Maksym Łabkow, Marcin Pajko
i ks. Szymon Masztalerz SDB

Korostyszew, 10 sierpnia 2008


Tekst pochodzi z Pisma
Przyjaciół i Sympatyków Misji

wrzesień-październik 2008
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej