Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ojcze nasz

Modlitwa Pańska (Ojcze nasz)

Modlitwa Ojcze nasz objawiona przez Jezusa

Ojcze nasz, któryś jest w niebie: święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.
Modlitwa Ojcze nasz jest podniesieniem myśli i serca do Pana Boga.

Modlitwy Ojcze nasz nauczył nas Pan Jezus. Składa się ona z wezwania i siedmiu próśb, z których pierwsze trzy odnoszą się do Pana Boga, w następnych czterech prosimy Boga o łaski potrzebne nam dla duszy i ciała.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Jana Pawła II

Święty Ojcze, Przyjacielu wszelkiego stworzenia, odwiecznie nas ukochałeś i o nas myślałeś w swoim Słowie. Zechciałeś, abyśmy rozpoznali Twoje oblicze w obliczu Pierworodnego zrodzonego z Maryi. W Nim, pozbawionym wszystkiego, podobnym do nas, z wyjątkiem grzechu, dałeś wyraz naszym słabościom; w Nim Twoje miłosierdzie się rozeszło z pokolenia na pokolenie, po wszystkie czasy. Ojcze Święty, wejrzyj na swój naród, który po tym, jak obchodził pamiątkę męki i śmierci swojego Pana, przemierza na modlitwie, w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie, drogę Krzyża. Łączymy się z głosem bólu Twojego Syna, którego echo przechodzi w krzyk, dochodzący z niezliczonych krzyży mężczyzn i kobiet każdego czasu. Pozostajemy w łączności z Twoją ofiarą miłości, podczas gdy ta zmierza do wypełnienia Twojej męki. Niech w tej dramatycznej chwili, cierpienia i śmierci, nie ustanie nigdy nasz ufny dialog z Tobą; nas, dzieci, w Duchu Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Karla Rahnera

Ojcze nasz, któryś jest w niebie mego serca, chociaż nieraz wygląda ono jak piekło; święć się Imię Twoje, nawet gdy Go nie wypowiadam, bo mnie ogarnia grobowa cisza bezradnego milczenia; Przyjdź Królestwo Twoje, gdy wszystko inne nas opuści; bądź wola Twoja, nawet gdyby nas miała zabić, bo On jest życiem i to, co na ziemi wygląda na klęskę, jest w niebie początkiem nowego życia; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, ale daj nam także o to prosić, byśmy na przykładzie własnego głodu zrozumieli przynajmniej tyle, żeśmy stworzenia liche i nieważne; odpuść nam nasze winy i nie wódź nas na pokuszenie, abyśmy nie wpadli w jedną jedyną winę, która naprawdę się liczy: winę niewiary w Ciebie i w Twoją niepojętą miłość.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Daga Hammarskjölda

Ojcze nasz Święć się Imię Twoje nie moje Przyjdź królestwo Twoje nie moje Bądź wola Twoja nie moja Ty któryś jest ponad nami Ty któryś jest jednym z nas TY KTÓRYŚ JEST - także w nas Niech wszyscy mogą Cię zobaczyć - także we mnie abym mógł przygotować Twoją drogę Niech mogę podziękować Ci za wszystko co będzie mi dane Żebym mógł również nie zapominać o potrzebach innych Zachowaj mnie w Twej miłości jak będziesz chciał żeby wszyscy byli zachowani w mojej Oby wszystko co jest we mnie obrócić się mogło ku Twojej chwale i obym nigdy nie zaznał rozpaczy Bo jestem pod Twoją ręką a w Tobie jest pełnia siły i dobroci

Modlitwa Ojcze nasz i dzieci nienarodzonych

Ojcze nasz i dzieci nienarodzonych któryś jest w niebie i w każdym z nas święć się Imię Twoje poprzez nasze czyny przyjdź Królestwo Twoje w tęsknocie całego życia bądź wola Twoja jak dla Chrystusa w Getsemani jako w niebie tak i na ziemi i w każdej sekundzie chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy które są cierniami w koronie Chrystusa jako i my odpuszczamy zapominając naszym winowajcom i przyjaciołom i nie wódź nas na pokuszenie by nie utonąć w świecie ale nas zbaw ode złego doprowadź nas do siebie

Modlitwa Ojcze nasz, który jesteś MIŁOŚCIĄ

Ojcze,
Ty, który stworzyłeś wszystko, co istnieje.
Ojcze, którego nie można przyrównywać do żadnego z ziemskich ojców.
Ojcze, który jesteś MIŁOŚCIĄ.
Wymagającą, karzącą, niepojętą dla ludzi.
Ojcze, który jesteś w niebie.
Dalekim a jednocześnie bliskim.
Niebie, którego nie znam i za którym tęsknię.
Ojcze, święć się Imię Twoje.
Jak trudno jest człowiekowi szanować imię brata, gdy zapomniał o Twoim Imieniu.
Ojcze, Przyjdź Królestwo Twoje.
Sam mówiłeś, że jest ono w nas.
Proszę Cię, naucz nas rozpoznawać je.
Twoje Królestwo: prawdy, sprawiedliwości, miłości.
Ojcze, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi.
Jak bardzo musiałeś ukochać człowieka dając mu wolną wolę.
I on teraz nie dostrzega Twojej woli.
Skołatane małe istoty, którym się wydaje, że tak będzie lepiej, jak same zaplanują.
Stwórco, przebacz stworzeniu jego pychę.
Naucz nas nadziei wtedy, gdy nie umiemy zrozumieć Twojej myśli.
Powstrzymaj nasze działanie w chwili zaufania we własne siły.
Bądź wola Twoja.
Ojcze, daj nam chleba naszego powszedniego.
Pokarmu, który wzmacnia ciało.
Ale przede wszystkim pokarmu, którym jesteś Ty.
Daj łaknienie, którego nie da się od siebie odrzucić.
Ojcze, odpuść nam nasze winy.
Ta prośba winna poprzedzać wszystkie inne.
Odpuść nasze winy, bo już sami nie potrafimy ich unieść.
Jak wiele zła może uczynić człowiek.
A potem, zagoniony, nie znajduje wyjścia z labiryntu życia.
Ojcze, ukaż mu drogę ku sobie.
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
Nie, Ojcze, nie uzależniaj swego miłosierdzia od naszych ludzkich "przebaczeń".
Jeżeli nawet są, to i tak nie dorównują Twemu miłosierdziu.
Ojcze, oszczędź nas, nie wódź na pokuszenie.
Ale nas zbaw ode złego.
Od tego zła, którego nie potrafię na czas dojrzeć i zrozumieć.
Od tego zła, które wydaje się być dobrem.
Od tego zła, które "niewinnością" swoją rani do głębi.
Od wszystkiego, co nie jest dobrem.

Ojcze, który jesteś MIŁOŚCIĄ, zaszczep ją w naszych sercach.

Z. JAKUBOWSKI

Wasze komentarze:
 CJ: 28.12.2021, 22:57
 Boże Ty się tym zajmij (AJT)
 Msu : 28.12.2021, 21:35
 Boże Ty się tym zajmij.
 Iskey: 28.12.2021, 10:39
 Boże Ty się tym zajmij .
 marzena aneta: 27.12.2021, 22:48
 Ojcze Nasz Któryś Jest W Niebie Święcie Imię Twoje Przyjdź Królestwo Twoje Bądź Wola Twoja Jako W Niebie Taki Na Ziemi Chleba Naszego Powszedniego Daj Nam Dzisiaj I Odpuść Nam Nasze Winy Jako I My Odpuszczamy Naszym Winowajcom I Nie Wódź Nas Na Pokuszenie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Nie Dopuść Abyśmy Ulegli Pokusie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Boże Kocham Cię Ratuj Proszę O Domu Kupno Urodę Zdrowie Odzyskanie Moich Pieniędzy Skradzionych Ciężko Zarobionych Żeby Nigdy Nikt Więcej Nie Kradł Z Tego Będziemy Sądzeni Bóg Widzi Wie Wszystko Jezus Widzi Wie Wszystko Maryja Widzi Wie Wszystko Nic Się Nie Ukryje Dobro Róbmy Wszyscy Wszystkim Kochajmy Się Szanujmy Się Ostrzegam Żeby Nie Było Płaczu Zgrzytania Zębami Bądźmy Uczciwi Dziękuję Prosze o Dobrego Kawalera Młodego Męża Niepalącego Pobożnego Polaka Ja Też Jestem Polką Religijnego Uczciwego Wysokiego Dziękuję Proszę Żeby Nie Było Aborcji Nigdy Więcej Prosze O Niewyrzucanie Jedzenia I Dobrych Rzeczy Prosze O Niepalenie Papierosów Picie Alkoholu Z Umiarem Prosze O Nieklnięcie Prosze O Niezaśmiecanie Lasów Łąk Pól Wód Dziękuje Boże Prosze Oto Ratuj Nas Wszystkich Nawracaj Nas Wszystkich Żebyśmy Się Wszyscy Kochali Szanowali Dziękuje Kobiety Moc Modlitwy Nie Ma Modlitw Nie Wysłuchanych Wszystko Dojrzewa W Czasie Nic Się Nie Marnuje Modlitwa Cuda Czyni Miłość Cuda Czyni Nadzieja Cuda Czyni Pokora Cuda Czyni Sprawiedliwość Cuda Czyni Ufność Cuda Czyni Uczciwość Cuda Czyni Wiara Cuda Czyni
 ma: 27.12.2021, 17:16
 Przestańcie pleść trzy po trzy. Jakby pisała z polskiego komputera nie byłoby problemu .ma jakiś ruski przeżytek i literki myli. Jakby myślał moderator to by dotarł do celu że marzena aneta prosi o polaka kawalera. To ruska baba. Dlatego myli litery.
 Moderator: 27.12.2021, 15:22
 Nie zawsze wcześniej było dobrze. Tak miej więcej pół na pół. Teraz faktycznie jest źle. Z jakiego urządzenia są wpisywane komentarze? To smartfon czy komp. Jaki system?
 marzena aneta: 27.12.2021, 12:48
 dziękuję że mi odpisałeś tylko dlaczego źle kodują się polskie znaki po stronie serwera a wcześniej było dobrze
 Moderator: 26.12.2021, 21:02
 Zle kodują sie polskie znaki po stronie serwera.
 marzena aneta: 26.12.2021, 20:20
 dlaczego teraz moje komentarze takie nie wyraĹşne

 Msu: 25.12.2021, 22:22
 Boże Ty się TYM zajmij (A,J,T)
 marzena aneta: 25.12.2021, 12:27
 ojcze nasz ktĂłryś jest w niebie święcie imie twoje przyjdĹş krĂłlestwo twoje bądĹş wola twoja jako w niebie taki na ziemi chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wĂłdĹş nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego amen nie dopuść abyśmy ulegli pokusie ale nas zbaw ode złego amen BoĹźe ratuj kocham Cię msu nie zazdrość nie jestem milionerką a chciałabym być jak kaĹźdy Ĺźe troche pieniędzy mam to ja na nie ciężko pracowałam jedzenia nie wyrzucałam robiłam przemyślane zakupy kaĹźdy mĂłgłby odłoĹźyć troche pieniędzy jakby chciał kochajmy się szanujmy się to będzie dobrze szanujmy teĹź rośliny przyrode lasy łąki pola wody nie zaśmiecamy ich zwierzęta szanujmy i siebie nawzajem to będzie dobrze i oto chodzi Ĺźeby było dobrze wszystkim nam nie mam teraz zdrowia BoĹźe kochany prosze o łaske zdrowia urody dla mnie domu kupno odzyskanie moich pieniędzy skradzionych kraść nie moĹźna nie ma na to pozwolenia zarĂłb jak umiesz nie kradnij z tego będziemy sądzeni ostrzegam bo będzie płacz zgrzytanie zębĂłw kochajmy się szanujmy się pamiętajcie BĂłg widzi wie wszystko Jezus widzi wie wszystko Maryja widzi wie wszystko nic się nie ukryje z tego zdamy sprawe odpowiemy za wszystko za dobro za zło za wszystko za dobro wiadomo tylko dobrze a za zło będzie kara pokuta jest wina jest kara pan BĂłg z jednej strony jest miłością ale z drugiej strony pan BĂłg cierpliwy ale sprawiedliwy BoĹźe ocal mnie i ocal nas nawracaj nas wszystkich proszę BoĹźe jeszcze o dobrego kawalera młodego męża niepalącego poboĹźnego Polaka religijnego uczciwego wysokiego dziękuję za to wszystko bo wiem Ĺźe to dostane modlitwy są wysłuchane nic się nie marnuje kobiety moc modlitwy mężczyzny moc modlitwy proszę BoĹźe Ĺźeby nie było nigdy więcej aborcji Ĺźadnych proszę BoĹźe za duszami czyśćcowymi o spokĂłj ich dziękuje modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni ufność cuda czyni uczciwość cuda czyni wiara cuda czyni
 marzena aneta: 25.12.2021, 04:33
 moderator dlaczego moje komentarze takie niewyraĹşne
 marzena aneta: 24.12.2021, 16:38
 moderator dlaczego nie ma moich komentarzy
 marzena aneta: 24.12.2021, 06:27
 gdzie jest mĂłj komentarz msu nie zazdrość milionerką nie jestem a chciałabym być pracowałam ciężko nie wyrzucałam nigdy jedzenia to troche odłoĹźyłam kaĹźdy mĂłgłby jakby chciał ale nie mam zdrowia BoĹźe prosze o zdrowie urode kocham Cie prosze o domu kupno bo mieszkanie nie dobre małe do remontu BoĹźe pragne Wiesz dom kupić dziękuję BoĹźe moje pieniądze odzyskaj skradzione Ĺźeby nigdy nikt nie kradł dobro rĂłbmy wszyscy wszystkim z tego będziemy sądzeni Boga się bĂłjcie nie kradnijcie nie Oszukujcie kochajmy się szanujmy się Ĺźeby nie było płaczu zgrzytania zębami z wszystkiego zdamy sprawę Bogu On widzi wie wszystko Jezus widzi wie wszystko Maryja widzi wie wszystko nic się nie ukryje kobiety moc modlitwy mężczyzny moc modlitwy modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni ufność cuda czyni uczciwość cuda czyni wiara cuda czyni w Bogu pokładam nadzieję nigdy nie doznam zawodu BoĹźe wysłuchaj modlitwy moje a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie
 marzena aneta: 23.12.2021, 19:20
 msu nie zazdrość nie przesadzaj nie jestem bogatą osobą bogata osoba ma miliony a ja ich nie mam nie jestem milionerką pĂłki co kraść nie moĹźna nie wolno nie ma pobłaĹźania dla złodziei zarĂłb jak umiesz nie kradnij z tego będziemy sądzeni dobro rĂłbmy wszyscy wszystkim kochajmy się szanujmy się kobiety moc modlitwy modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni ufność cuda czyni uczciwość. cuda czyni wiara cuda czyni
 Msu : 18.12.2021, 08:17
 Marzena Aneta bogata z ciebie osoba jedne pieniądze ukradli a i tak chcesz kupić dom. Musisz spać na kasie. Takiemu to dobrze.
 Msu : 16.12.2021, 07:57
 Niedlugo Jezus się urodzi marzena Aneta pisz żeby pisać.
 marzena aneta: 28.11.2021, 22:01
 Ojcze Nasz Któryś Jest W Niebie Święcie Imię Twoje Przyjdź Królestwo Twoje Bądź Wola Twoja Jako W Niebie Taki Na Ziemi Chleba Naszego Powszedniego Daj Nam Dzisiaj I Odpuść Nam Nasze Winy Jako I My Odpuszczamy Naszym Winowajcom I Nie Wódź Nas Na Pokuszenie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Nie Dopuść Abyśmy Ulegli Pokusie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Ojcze Proszę O Domu Kupno W Uradzie Dla Mnie I Dla Dziecka Dziękuje Odzyskanie Moich Pieniędzy Skradzionych Ciężko Zarobionych Żeby Nigdy Nikt Więcej Nie Kradł Z Tego Będziemy Sądzeni Kochajmy Się Szanujmy Się Dobro Róbmy Wszyscy Wszystkim Bóg Widzi Wie Wszystko Jezus Widzi Wie Wszystko Maryja Widzi Wie Wszystko Nic Się Nie Ukryje Ostrzegam Żeby Nie Było Płaczu Zgrzytania Zębami Bądźmy Uczciwi Dziękuję Proszę O Urode Zdrowie Dla Mnie Dziękuję Proszę O Dobrego Kawalera Młodego Męża Niepalącego Pobożnego Polaka Religijnego Uczciwego Wysokiego Dziękuję Proszę O To Dziękuję Za To Kobiety Moc Modlitwy Nie Ma Modlitw Nie Wysłuchanych Wszystko Dojrzewa W Czasie Nic Się Nie Marnuje Modlitwa Cuda Czyni Miłość Cuda Czyni Nadzieja Cuda Czyni Sprawiedliwość Cuda Czyni Ufność Cuda Czyni Uczciwość Cuda Czyni Wiara Cuda Czyni Wiara Góry Przenosi W Bogu Moja Nadzieja
 marzena aneta: 27.11.2021, 09:56
 Ojcze Nasz Któryś Jest W Niebie Taki Na Ziemi Chleba Naszego Powszedniego Daj Nam Dzisiaj I Odpuść Nam Nasze Winy Jako I My Odpuszczamy Naszym Winowajcom I Nie Wódź Nas Na Pokuszenie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Nie Dopuść Abyśmy Ulegli Pokusie Ale Nas Zbaw Ode Złego Amen Ojcze Proszę O Domu Kupno Urodę Zdrowie Dla Mnie Proszę O Odzyskanie Moich Pieniędzy Skradzionych Ciężko Zarobionych Żeby Nigdy Nikt Więcej Nie Kradł Z Tego Będziemy Sądzeni Kochajmy Się Szanujmy Się Dobro Róbmy Wszyscy Wszystkim Ostrzegam Żeby Nie Było Płaczu Zgrzytania Zębami Bądźmy Uczciwi Dziękuję Kobiety Moc ModlitwyNie Ma Modlitw Nie Wysłuchanych Wszystko Dojrzewa W Czasie Nic Się Nie Marnuje Modlitwa Cuda Czyni Sprawiedliwość Cuda Czyni Ufność Cuda Czyni Uczciwość Cuda Czyni
 marzena aneta: 27.11.2021, 09:34
 moderator gdzie moje komentarze są ja Ĺźyje dziecko teĹź Ĺźyje kochane moje
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej