Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ojcze nasz

Modlitwa Pańska (Ojcze nasz)

Modlitwa Ojcze nasz objawiona przez Jezusa

Ojcze nasz, któryś jest w niebie: święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.
Modlitwa Ojcze nasz jest podniesieniem myśli i serca do Pana Boga.

Modlitwy Ojcze nasz nauczył nas Pan Jezus. Składa się ona z wezwania i siedmiu próśb, z których pierwsze trzy odnoszą się do Pana Boga, w następnych czterech prosimy Boga o łaski potrzebne nam dla duszy i ciała.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Jana Pawła II

Święty Ojcze, Przyjacielu wszelkiego stworzenia, odwiecznie nas ukochałeś i o nas myślałeś w swoim Słowie. Zechciałeś, abyśmy rozpoznali Twoje oblicze w obliczu Pierworodnego zrodzonego z Maryi. W Nim, pozbawionym wszystkiego, podobnym do nas, z wyjątkiem grzechu, dałeś wyraz naszym słabościom; w Nim Twoje miłosierdzie się rozeszło z pokolenia na pokolenie, po wszystkie czasy. Ojcze Święty, wejrzyj na swój naród, który po tym, jak obchodził pamiątkę męki i śmierci swojego Pana, przemierza na modlitwie, w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie, drogę Krzyża. Łączymy się z głosem bólu Twojego Syna, którego echo przechodzi w krzyk, dochodzący z niezliczonych krzyży mężczyzn i kobiet każdego czasu. Pozostajemy w łączności z Twoją ofiarą miłości, podczas gdy ta zmierza do wypełnienia Twojej męki. Niech w tej dramatycznej chwili, cierpienia i śmierci, nie ustanie nigdy nasz ufny dialog z Tobą; nas, dzieci, w Duchu Twojego Syna. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Karla Rahnera

Ojcze nasz, któryś jest w niebie mego serca, chociaż nieraz wygląda ono jak piekło; święć się Imię Twoje, nawet gdy Go nie wypowiadam, bo mnie ogarnia grobowa cisza bezradnego milczenia; Przyjdź Królestwo Twoje, gdy wszystko inne nas opuści; bądź wola Twoja, nawet gdyby nas miała zabić, bo On jest życiem i to, co na ziemi wygląda na klęskę, jest w niebie początkiem nowego życia; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, ale daj nam także o to prosić, byśmy na przykładzie własnego głodu zrozumieli przynajmniej tyle, żeśmy stworzenia liche i nieważne; odpuść nam nasze winy i nie wódź nas na pokuszenie, abyśmy nie wpadli w jedną jedyną winę, która naprawdę się liczy: winę niewiary w Ciebie i w Twoją niepojętą miłość.

Modlitwa Ojcze nasz ułożona przez Daga Hammarskjölda

Ojcze nasz Święć się Imię Twoje nie moje Przyjdź królestwo Twoje nie moje Bądź wola Twoja nie moja Ty któryś jest ponad nami Ty któryś jest jednym z nas TY KTÓRYŚ JEST - także w nas Niech wszyscy mogą Cię zobaczyć - także we mnie abym mógł przygotować Twoją drogę Niech mogę podziękować Ci za wszystko co będzie mi dane Żebym mógł również nie zapominać o potrzebach innych Zachowaj mnie w Twej miłości jak będziesz chciał żeby wszyscy byli zachowani w mojej Oby wszystko co jest we mnie obrócić się mogło ku Twojej chwale i obym nigdy nie zaznał rozpaczy Bo jestem pod Twoją ręką a w Tobie jest pełnia siły i dobroci

Modlitwa Ojcze nasz i dzieci nienarodzonych

Ojcze nasz i dzieci nienarodzonych któryś jest w niebie i w każdym z nas święć się Imię Twoje poprzez nasze czyny przyjdź Królestwo Twoje w tęsknocie całego życia bądź wola Twoja jak dla Chrystusa w Getsemani jako w niebie tak i na ziemi i w każdej sekundzie chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy które są cierniami w koronie Chrystusa jako i my odpuszczamy zapominając naszym winowajcom i przyjaciołom i nie wódź nas na pokuszenie by nie utonąć w świecie ale nas zbaw ode złego doprowadź nas do siebie

Modlitwa Ojcze nasz, który jesteś MIŁOŚCIĄ

Ojcze,
Ty, który stworzyłeś wszystko, co istnieje.
Ojcze, którego nie można przyrównywać do żadnego z ziemskich ojców.
Ojcze, który jesteś MIŁOŚCIĄ.
Wymagającą, karzącą, niepojętą dla ludzi.
Ojcze, który jesteś w niebie.
Dalekim a jednocześnie bliskim.
Niebie, którego nie znam i za którym tęsknię.
Ojcze, święć się Imię Twoje.
Jak trudno jest człowiekowi szanować imię brata, gdy zapomniał o Twoim Imieniu.
Ojcze, Przyjdź Królestwo Twoje.
Sam mówiłeś, że jest ono w nas.
Proszę Cię, naucz nas rozpoznawać je.
Twoje Królestwo: prawdy, sprawiedliwości, miłości.
Ojcze, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi.
Jak bardzo musiałeś ukochać człowieka dając mu wolną wolę.
I on teraz nie dostrzega Twojej woli.
Skołatane małe istoty, którym się wydaje, że tak będzie lepiej, jak same zaplanują.
Stwórco, przebacz stworzeniu jego pychę.
Naucz nas nadziei wtedy, gdy nie umiemy zrozumieć Twojej myśli.
Powstrzymaj nasze działanie w chwili zaufania we własne siły.
Bądź wola Twoja.
Ojcze, daj nam chleba naszego powszedniego.
Pokarmu, który wzmacnia ciało.
Ale przede wszystkim pokarmu, którym jesteś Ty.
Daj łaknienie, którego nie da się od siebie odrzucić.
Ojcze, odpuść nam nasze winy.
Ta prośba winna poprzedzać wszystkie inne.
Odpuść nasze winy, bo już sami nie potrafimy ich unieść.
Jak wiele zła może uczynić człowiek.
A potem, zagoniony, nie znajduje wyjścia z labiryntu życia.
Ojcze, ukaż mu drogę ku sobie.
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
Nie, Ojcze, nie uzależniaj swego miłosierdzia od naszych ludzkich "przebaczeń".
Jeżeli nawet są, to i tak nie dorównują Twemu miłosierdziu.
Ojcze, oszczędź nas, nie wódź na pokuszenie.
Ale nas zbaw ode złego.
Od tego zła, którego nie potrafię na czas dojrzeć i zrozumieć.
Od tego zła, które wydaje się być dobrem.
Od tego zła, które "niewinnością" swoją rani do głębi.
Od wszystkiego, co nie jest dobrem.

Ojcze, który jesteś MIŁOŚCIĄ, zaszczep ją w naszych sercach.

Z. JAKUBOWSKI

Wasze komentarze:
 ma: 25.09.2018, 01:11
 Booze prosze juz teraz pomoz
 ma: 24.09.2018, 20:37
 Boże pomóż proszę teraz już, usuń TO zło z mojej drogi życia. Proszę.
 ma: 24.09.2018, 20:13
 Panie Booze,pomoz dzis,teraz.prosze.,
 Ewa: 19.09.2018, 13:50
 Panie Pomóż mi dziś!
 Ja: 18.09.2018, 13:07
 Panie dlaczego mi nie pomagasz, przez to bardzo cierpię. Proszę uzdrow moją skórę.
 Ja : 16.09.2018, 00:07
 Panie wiedz że nadal w ciebie wierzę i potrzebuję twojej pomocy. Były chwile zwątpienia ale nadal jestem przy tobie. Pomoż mi.
 Ja: 11.09.2018, 12:33
 Myślę że to nie Bóg zsyła na nas nieszczęścia. On pomaga gdy o coś mocno prosimy i wierzymy w to. Oczekujemy na to bo nasza wiara jest silna. Bardzo często potrzebne jest wsparcie innych gdy wcześniej nie mieliśmy dobrego kontaktu z Bogiem. Można prosić o wspólną modlitwę w skrzynce intencji. Ta strona nie jest raczej jedynym miejscem modlitwy, odbywa się ona także normalnie. Pan Bóg nie obdarowuje nas im więcej cierpień doznaliśny w życiu, ale jak bardzo w niego wierzymy. Gorzej w moim życiu było bez Boga bo nie widziałam w nim sensu, byłam smutna i czułam się opuszczona. Teraz wiem że jest przy mnie Bóg. I wierzę w to że spełnij moją prośbę. Trzeba pamiętać że nie może być to nic materialnego, chyba że nie mamy na chleb. Można prosić o wszystko co jest dobre i nie wyrzadza krzywdy innemu człowiekowi. Bóg nam pomoże trzeba tylko mocno w to wierzyć.
 do Hmm: 09.09.2018, 15:54
  Może się modlą a może się łapią wszelkich już sposobów A może i tak że to daje chwilową ulgę te wygadanie wypisanie strapień czy żalów. Nie wiem ,wiem natomiast że jak człowieka przygniatają kłopoty niepowodzenia nieszczęścia przychodzą chwilę takiej straszliwej pustki smutku to człowiek i modlić się nie umie nie potrafi wydaje się że Bóg jest obojętny na jego wołania wątpi załamuje się. Ja właśnie przechodzę takie coś ten stan trwa już długo bardzo .Modlę się lecz nie liczę na odezwę Boga na pomoc jakąkolwiek tyle lat nieszczęść niepowodzen utrapień biedy z najgorszej strony to powoduje że człowiek już nie wierzy że życie doczesne jego się odmieni czy zmieni kiedykolwiek (bo ile juz życia mu zostało ? Nie wiele a radości miał mało a szczęścia wcale?) WIęc, niech mi ktoś nie mówi że jest jakaś nadzieja czy pociesza. Nie będzie już lepiej czy dobrze jak człowiek podupada we wszystkim jest blisko bardzo Boga ale, takie życie mu było pisane już, w trudzie męce i cierpieniu. Ja juz przyzwyczaiłam się ze mi się nie udaje w niczym żadnej dziedzinie czy sferze .Myślę nawet czasem że Pan Bóg mi poskąpił Błogosławieństwem może nawet przez przekleństwo czy to swoje czy innych ludzi przeklął moje życie. Ostatnie dwa lata były straszne teraz jest jeszcze gorzej częściej płaczę niż się śmieje bo radości nie ma żadnej niczego. Nie wiem czym zawiniłam że zesłał na mnie karę plage ale jestem mocno doświadczana . Inny człowiek w moim położeniu chyba by się poddał i zakończył swoje życie. Dzisiaj jestem rozgoryczona rozczarowana i zgorzkniała. Miało być w miarę szczęśliwe udane życie lecz życie postanowiło inaczej. Czas nie leczy ran, sprawia, że może łatwiej się egzystuje. Ostatnio po kolejnych porażkach pytam, dlaczego tak jest, ale nigdy nie dostaję żadnej odpowiedzi.
 Ja : 07.09.2018, 22:02
 Panie proszę pomóż mi. Nie wiem czy dam siebie dalej rade. Proszę spełnij moją prośbę.

 Ja : 07.09.2018, 21:04
 Panie proszę pomóż mi. Nie wiem czy dam siebie dalej rade. Proszę spełnij moją prośbę.
 Hmm: 07.09.2018, 16:28
 Czemu wszyscy piszą coś do Pana Boga w jakiejś stronie internetowej zamiast tego żeby się modlić ?!?!?
 ma: 05.09.2018, 23:10
 Boze, pomoz prosze. prosze.
 Ja: 05.09.2018, 20:02
 Panie Boże dziękuję za znak za zainteresowanie mną i moimi zainteresowaniami. Ponowiam prośbę o uzdrowienie mojej skóry, wciąż mam nadzieję że mi pomożesz. Kocham cię.
 Ja: 03.09.2018, 22:57
 Panie nadal proszę o uzdrowinie mojej skóry, by była zdrowa jak 4 miesiące temu.
 Ewa: 03.09.2018, 20:32
 BOŻE wypełnij TWĀ WOLĘ.!!!!!!!
 Ja: 01.09.2018, 13:40
 Boże ufam tobie.
 Józef: 28.08.2018, 18:59
 Dziękuję Ci Panie za moje inwalidztwo .Spraw bym umiał wciąż coraz lepiej wykorzystywać czas który mi dałeś .
 Józef: 28.08.2018, 18:59
 Dziękuję Ci Panie za moje inwalidztwo .Spraw bym umiał wciąż coraz lepiej wykorzystywać czas który mi dałeś .
 Ja: 27.08.2018, 17:35
 Boże proszę o uzdrowienie mojej skóry
 ma: 27.08.2018, 15:16
 Boże ty się tym zajmij
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej