Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Maksymiliana Marii Kolbe

Wspomnienie liturgiczne 14 sierpnia

Maksymilian Maria Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. Studiował w Rzymie i uzyskał stopień doktora. W 1918 r. otrzymał święcenia kapłańskie w zakonie franciszkańskim. Założył stowarzyszenie apostolskie - Milicję Niepokalanej, Niepokalanów pod Warszawą i w Japonii, wydawał po polsku i japońsku "Rycerza Niepokalanej". W czasie okupacji aresztowany i wywieziony do Oświęcimia. Ten wielki sługa Maryi ofiarował się tam w lipcu 1941 r. na śmierć głodową za ojca rodziny. Swej heroicznej ofiary dopełnił w dniu 14. VIII. Beatyfikowany 17. X. 1971 r. przez Ojca św. Pawła VI. 10 października 1982 roku ojciec Maksymilian Kolbe został kanonizowany przez papieża Jana Pawła II w trakcie uroczystej mszy na placu świętego Piotra w Watykanie.

Spis modlitw do św. Maksymiliana Kolbe

Modlitwa o wstawiennictwo świętego Maksymiliana

Boże, który świętego Maksymiliana, kapłana, rozpaliłeś miłością ku Niepokalanej Dziewicy i napełniłeś żarliwością o zbawienie dusz i miłością bliźniego, spraw prosimy, abyśmy za jego wstawiennictwem dla Twojej chwały gorliwie pracując w służbie bliźniego, stawali się podobnymi do Twojego Syna przez wszystkie dni naszego życia. Który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Codzienna modlitwa za wstawiennictwem świętego Maksymiliana

O święty Maksymilianie, podziwiam w Tobie żywy znak nowości Ewangelii i dziękuję Panu za świadectwo Twojego życia.

Uczysz mnie kochać bez ograniczeń i w ten sposób przezwyciężać niechęć do tych, którzy wyrządzają mi zło.

Uczysz mnie ufności i przezwyciężania zniechęcenia, które często atakuje mnie wobec trudności.

Uczysz mnie odważnego podejmowania ryzyka przy realizacji Bożych dzieł, bycia narzędziem Niepokalanej i odkrywania, że mogę znaleźć radość w ofiarowaniu siebie z miłości.

Módl się za mną, aby Maryja, nasza Matka, uczyniła mnie wiernym świadkiem Jezusa, naszego Pana. Amen.

Modlitwa błagalna za wstawiennictwem świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie Mario, najwierniejszy naśladowco biedaczyny z Asyżu, który rozpalony miłością Bożą przemierzyłeś życie nieprzerwanie praktykując cnoty heroiczne i wypełniając święte dzieła apostolatu, skieruj swój wzrok na nas, Twoich czcicieli, którzy powierzamy się Twemu wstawiennictwu.

Ty, który oświecony światłem Dziewicy Niepokalanej, pociągnąłeś niezliczone dusze ku ideałom świętości, wzywając je do każdej formy apostolatu, by zatryumfowało dobro i rozszerzało się Królestwo Boże, uproś nam światło i siły do czynienia dobra i pociągnięcia licznych dusz do miłości Chrystusa.

Ty, który w doskonałym zespoleniu z Boskim Zbawicielem, osiągnąłeś tak wysoki stopień miłości, że ofiarowałeś we wzniosłym świadectwie miłości, własne życie dla ocalenia życia brata – więźnia, wybłagaj nam u Pana łaskę, o którą żarliwie Cię prosimy...

Ożywieni tym samym zapałem miłości, możemy także my, poprzez wiarę i czyny, świadczyć o Chrystusie naszym braciom, by wraz z Tobą dojść do uświęcającego posiadania Boga w świetle chwały. Amen.

Modlitwa do świętego Maksymiliana w trudnej sprawie

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.

Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Modlitwa do św. Maksymiliana Marii Kolbe

Wasze komentarze:
 MAMA: 18.05.2024, 13:50
 Św. Maksymilianie proszę w intencji mojego syna Piotra i Jego żony Ani wstawiaj się u Boga Ojca wypraszaj dla Nich łaskę uzdrowienia wewnętrznego, przemiany serca i nawrócenia, wypraszaj łaskę chrztu świętego dla mojej wnusi lekkiej mowy dla Niej. Bóg zapłać.
 LT: 28.04.2024, 21:00
 Święty Maksymilianie mój syn urodził się 105 rocznice Twoich urodzin. Proszę zajmij się nim. Gdy był chrzczony oddałam go Najświętszej Maryi Pannie a on deklaruję się dzisiaj jako ateista. Święty Maksymilianie proszę przypomnij Naszej Pani o moim synu.
 Mama: 11.02.2024, 19:52
 Święty Maksymalnie Mario Kolbe proszę o pracę dla syna
 Ewa: 10.02.2024, 10:05
 ŚW. Maksymilianie proszę o łaskę przemiany serc i nawrócenie osób mi bliskich, o pojednanie w rodzinie i katolickie wychowanie wnuków.
 Mama : 09.02.2024, 18:25
 Święty Maksymilianie Mario Kolbe dość już tego bezrobocia u syna Mikołaja Niech wreszcie dostanie się na szkolenie specjalistyczne niech zadzwoni do niego w poniedziałek Pani Monika z WCR-U i przydzieli mu miejsce w jednostce w najbliższej okolicy Dość tej biedy i nędzy materialnej My musimy godnie żyć bez pogardy i współczucia innych ludzi a zwłaszcza bliskich dla których ta sytuacja budzi śmiech i zażenowanie jak można tak żyć
 Stanisław : 11.01.2024, 18:44
 Św Maksymilianie daj mi sily, bym znosić dokuczliwosci złych ludzi, natchnij tych ludzi swoją sietoscia by wrócili do Boga Ojca Wszechmogacego.
 Stanisława : 08.01.2024, 08:13
 Sw Maksymalnie Kolbe uzdrow z choroby alkoholowej mojego brata
 Bogna: 11.11.2023, 15:03
 Św Maksymilianie oddaję pod Twoją opiekę i wstawiennictwo u Jezusa przez Maryję - Uzdrowienie Chorych, moją chorą córkę i proszę o uzdrowienie jej duszy, ciała i umysłu
 Donna: 24.10.2023, 18:53
 Swiety Maksymilianie pomuz mojemu mezowi wyjsc z choroby alkocholowej

 Siostra: 08.10.2023, 20:57
 Ojcze Maksymilianie proszę o cud trzeźwości dla mojego brata
 Halina: 02.09.2023, 21:50
 Ojcze Maksymilianie ,prosze pomoz moojemu synowi j Radkowi ak najszybcie zamieszkac w swoim domu,aby zniknely wszystkie trudnosci ,ktore stoja na drodze do tego ..Blogoslaw i wstawiaj sie za nim i jedo rodzina .Spraw ,by dolaczyl do niego syn Roberto
 Asia: 14.08.2023, 23:44
 ŚW.Maksymilianie proszę o łaskę zdrowia córce ,nawrócenie osób mi bliskich i pojednanie w rodzinie
 krzysztof: 14.08.2023, 22:26
 Św Maksymilian ie męczennik proszę cię pomóż mi w moich dolegliwościach uzdrowienie nie mam sił za naszą miłość rodzinna Justyne Wiktorie byśmy się kochali by córka przestała być uzależniona od gier by była samodzielna największe pragnienie wyjść z beznadzieji i kupić mieszkanie nie prose o miliony tylko o tą laske
 Ala: 14.08.2023, 22:25
 Sw Maksymilianie, prosze pomoz znajomym znalezc mieszkanie, wypros zdrowie i zgode miedzy malzonkami. Prosze tez o pomoc w rozwiazaniu mooch spraw.
 Katecheta JT: 14.08.2023, 21:30
 Polecam Przełożonych moich z Diecezji Świdnickiej, o Dary Ducha Świętego, o zrozumienie moich problemów duchowych i materialnych w sytuacji jakiej zostałem postawiony. Szczęść Boże
 krzysztof: 14.08.2023, 19:48
 Św Maksymilian ie męczennik proszę cię pomóż mi w moich dolegliwościach uzdrowienie nie mam sił za naszą miłość rodzinna Justyne Wiktorie byśmy się kochali by córka przestała być uzależniona od gier by była samodzielna największe pragnienie wyjść z beznadzieji i kupić mieszkanie nie prose o miliony tylko o tą laske
 Maria: 09.08.2023, 16:28
 Swiety Maksymilianie prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia syna. W inetncji dobrej woli pracodawcow,by syn otrzymal prace etatowa na uczelni lub w bibliotece,jak tez w szkole na czas nieokrelony/by mogl zrobic staz,zdac egzamin na prawo-jazdy,ozenic sie/. Bog zaplac za modlitwe.
 R: 15.07.2023, 23:31
 Ojcze Maksymilianie proszę cię o modlitwę i wstawiennictwo za moją rodziną uproś dla nas łaskę uzdrowienia i uwolnienia od chorób ciężkich niepełnosprawności i uzależnień. Proszę Pomóż Jeśli możesz Twoja czcicielka
 JOanna: 24.05.2023, 16:16
 O uratowanie mojej rodziny, o cud, pokoj i zgode
 WOJTEK: 07.05.2023, 19:33
 Święty Maksymilianie , patronie mój, którego imię wybrałem do sakramentu bierzmowania, proszę Ciebie o wstawiennictwo i wyproszenie łaski zdrowia dla żony Anny . Pokornie proszę Cię, pomóż jej , wyproś u Boga uleczenie z ciężkiej choroby .
(1) [2] [3]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej