Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Maksymiliana Marii Kolbe

Wspomnienie liturgiczne 14 sierpnia

Maksymilian Maria Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. Studiował w Rzymie i uzyskał stopień doktora. W 1918 r. otrzymał święcenia kapłańskie w zakonie franciszkańskim. Założył stowarzyszenie apostolskie - Milicję Niepokalanej, Niepokalanów pod Warszawą i w Japonii, wydawał po polsku i japońsku "Rycerza Niepokalanej". W czasie okupacji aresztowany i wywieziony do Oświęcimia. Ten wielki sługa Maryi ofiarował się tam w lipcu 1941 r. na śmierć głodową za ojca rodziny. Swej heroicznej ofiary dopełnił w dniu 14. VIII. Beatyfikowany 17. X. 1971 r. przez Ojca św. Pawła VI. 10 października 1982 roku ojciec Maksymilian Kolbe został kanonizowany przez papieża Jana Pawła II w trakcie uroczystej mszy na placu świętego Piotra w Watykanie.

Spis modlitw do św. Maksymiliana Kolbe

Modlitwa o wstawiennictwo świętego Maksymiliana

Boże, który świętego Maksymiliana, kapłana, rozpaliłeś miłością ku Niepokalanej Dziewicy i napełniłeś żarliwością o zbawienie dusz i miłością bliźniego, spraw prosimy, abyśmy za jego wstawiennictwem dla Twojej chwały gorliwie pracując w służbie bliźniego, stawali się podobnymi do Twojego Syna przez wszystkie dni naszego życia. Który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Codzienna modlitwa za wstawiennictwem świętego Maksymiliana

O święty Maksymilianie, podziwiam w Tobie żywy znak nowości Ewangelii i dziękuję Panu za świadectwo Twojego życia.

Uczysz mnie kochać bez ograniczeń i w ten sposób przezwyciężać niechęć do tych, którzy wyrządzają mi zło.

Uczysz mnie ufności i przezwyciężania zniechęcenia, które często atakuje mnie wobec trudności.

Uczysz mnie odważnego podejmowania ryzyka przy realizacji Bożych dzieł, bycia narzędziem Niepokalanej i odkrywania, że mogę znaleźć radość w ofiarowaniu siebie z miłości.

Módl się za mną, aby Maryja, nasza Matka, uczyniła mnie wiernym świadkiem Jezusa, naszego Pana. Amen.

Modlitwa błagalna za wstawiennictwem świętego Maksymiliana

Święty Maksymilianie Mario, najwierniejszy naśladowco biedaczyny z Asyżu, który rozpalony miłością Bożą przemierzyłeś życie nieprzerwanie praktykując cnoty heroiczne i wypełniając święte dzieła apostolatu, skieruj swój wzrok na nas, Twoich czcicieli, którzy powierzamy się Twemu wstawiennictwu.

Ty, który oświecony światłem Dziewicy Niepokalanej, pociągnąłeś niezliczone dusze ku ideałom świętości, wzywając je do każdej formy apostolatu, by zatryumfowało dobro i rozszerzało się Królestwo Boże, uproś nam światło i siły do czynienia dobra i pociągnięcia licznych dusz do miłości Chrystusa.

Ty, który w doskonałym zespoleniu z Boskim Zbawicielem, osiągnąłeś tak wysoki stopień miłości, że ofiarowałeś we wzniosłym świadectwie miłości, własne życie dla ocalenia życia brata – więźnia, wybłagaj nam u Pana łaskę, o którą żarliwie Cię prosimy...

Ożywieni tym samym zapałem miłości, możemy także my, poprzez wiarę i czyny, świadczyć o Chrystusie naszym braciom, by wraz z Tobą dojść do uświęcającego posiadania Boga w świetle chwały. Amen.

Modlitwa do świętego Maksymiliana w trudnej sprawie

Święty Maksymilianie! Radujemy się wielką chwałą Twoją i dziękujemy Bogu za to, że tak Cię wywyższył i wsławił w obliczu świata.

Umiłowany nasz bracie! Cały naród składa Ci hołd. Serca nasze są pełne wdzięczności dla Ciebie, za Twoje oddanie się Bogu, Matce Chrystusowej i człowiekowi. Rozumiesz nasze potrzeby, pragnienia, troski i udręki. Dlatego z ufnością Ci je polecamy.

Święty Maksymilianie, patronie trudnych czasów i męczenniku miłości - módl się za nami!

Modlitwa do św. Maksymiliana Marii Kolbe

Wasze komentarze:
 Dorota : 05.08.2022, 23:02
 Błagam prowadź Marka do Boga. Dziękuję bardzo.
 jola: 23.07.2022, 10:27
 Św.Maksymilianie błagam spraw,by bandyci prowadzący wojnę na Ukrainie doświadczyli miłości Pana Boga,i zakończyli tę tragedię!!!!!!
 Marta: 07.07.2022, 17:58
 Kochany Sw Maksymalnie .Bardzo Ciebie proszę o pomoc w Mojej rodzinie.Ratuj ja i naprawiaj.Ratuj ja i naprawiaj . Proszę o Twoje wstawiennictwo I proszę pomóż mi znaleźć pracą .Bardzo bym chciała aby to była praca w domu opieki u Siostry Franciszki Jeśli toozliwe.Dziekuje dobremu Bogu za Wszystko co mam Marta
 Kasia: 30.06.2022, 18:42
 Maksymalnie błagam o uzdrowienie mojego męża z alkoholizmu, zła i agresji.blagam o cud przemiany jego życia na wolne od alkoholu. W imię Ojca I Syna I Ducha Św Amen
 EWA: 28.04.2022, 14:00
 Św. Maksymilianie , uproś u Maryi i Jezusa DAR NIEBA I ŻYCIE WIECZNE dla Bartka, który odszedł od nas nagle w wieku 23 lat.
 Anna: 15.01.2022, 22:40
 Święty Maksymilianie witam Cię w relikwiach w moim domu i proszę oręduj za nami u Boga ! Wypraszaj nam łaskę większej wiary nadziei i miłości ... i zdrowia dla nas i dla wszystkich chorych na świecie .. pomagaj nam nieustannie ...Amen
 Elżbieta: 08.01.2022, 15:23
 Święty Maksymilianie, Wielki Orędowniku Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Rycerzu Niepokalanej, Męczenniku Chrystusowy, proszę Cię o wstawiennictwo u Świętej Trójcy poprzez Maryję, pośredniczkę wszelkich łask, w moich sprawach bym mogła przezwyciężyć obecne trudności, by nie zabrakło mi odwagi do głoszenia prawdy opartej na Chrystusie, bym stała się narzędziem do ze złem, zniewoleniem i pogardą dla człowieka w imię miłości do Boga i bliźniego. Niech Jezus Chrystus Król Polski ochroni mnie swoją przenajświętszą Krwią Zbawiciela. Amen!
 Czcicielka : 03.01.2022, 05:27
 Święty Maksymilianie jesteś moim patronem na ten rok proszę wstaw się za moimi dziećmi i wnusiem o łaskę pojednania z Panem Bogiem i o uwolnienie ich od wszelkich nałogów, uzależnień i zniewoleń. Proszę o ich uzdrowienie. Jezu ufam Tobie
 Ewa: 20.12.2021, 20:21
 Święty Maksymilianie Błagam o Cud Uzdrowienia dla mojej Mamuni Halinki która walczy o życie po przejsciu covid Błagam ocal ja daj jej życ :*

 Kamil: 02.12.2021, 23:53
 Weź mnie w opiekę Maksymalnie święty, pokaż drogę prawdy abym nie zbłądził, wstaw się za mną do Najwyższego, uproś dar łaski cudu uzdrowienia mojego syna Kazimierza.
 MARZENA: 14.08.2021, 23:06
 MAKSYMILIANIE ŚWIĘTY CIEBIE KOCHAM PROSZE O DOMU KUPNO URODE ZDROWIE DLA MNIE DZIECKO ZDROWE ĹťEBY SIĘ URODZIŁO ĹťEBY TO BYŁ CHŁOPIEC ZDROWY PROSZĘ POKORNIE PROSZE JESZCZE O DOBREGO KAWALERA MĘŝA MŁODEGO NIEPALĄCEGO POBOĹťNEGO POLAKA RELIGIJNEGO ĹťEBY NAS POKOCHAŁ DZIECKO I MNIE DZIĘKUJE I PROSZE MAKSYMILIANIE ŚWIĘTY MÓDL SIĘ ZA NAMI
[1] [2] (3)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej