Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

UKSW: studia medyczne

     - Widzimy, że zapotrzebowanie na kierunki medyczne jest bardzo duże. Wierzymy też, że organizując je, wpisujemy się w misję Kościoła - stwierdził rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński podczas konferencji prasowej anonsującej start - już w lutym - pierwszego kierunku w Collegium Medium UKSW w Warszawie. Zaprezentowano pierwsze statystyki zakończonej właśnie rekrutacji na studia pielęgniarskie: na 30 miejsc zgłosiło się 130 kandydatów.

     - Chcemy zauważyć pacjenta nie tyko jako jednostkę chorobową, ale przede wszystkim jako człowieka, który ma godność i który wymaga pomocy drugiego człowieka - powiedział rektor UKSW.

     Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski wskazał, że nowa propozycja edukacyjna UKSW odpowiada na potrzeby społeczne. - Jesteśmy społeczeństwem coraz starszym, coraz więcej osób potrzebuje pomocy - podkreślił. - A jednym z najważniejszych elementów służby zdrowia jest nawiązanie relacji z pacjentem.

     Podczas konferencji zaprezentowano także plany rozwoju Wydziału Medycznego UKSW, wśród których najważniejszym celem jest uruchomienie studiów lekarskich. Obecnie uniwersytet odpowiada na uwagi do programu studiów przedstawione przez Polską Komisję Akredytacyjną. Uczelnia jest też w stałym kontakcie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Ministerstwem Zdrowia. - Wiele wskazuje na to, że nowy kierunek powstanie już w październiku - zapowiedział rektor.

     Za utworzenie nowego wydziału i programu studiów odpowiada komitet sterujący, w skład którego weszli m.in. prof. Grzegorz Gierelak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, dr n. med. Marcin Maruszewski, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, dr hab. prof. UKSW Grażyna Gromadzka, dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW, oraz ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.

KAI, bsk

Autor jest językoznawcą, pracownikiem UKSW i UW

Tekst pochodzi z Tygodnika

17 lutego 2019   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej