Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dzień święty

     Film "Ogniste rydwany" oparty jest na autentycznej historii Erica Liddella, czołowego angielskiego sprintera na 100 m, faworyta igrzysk olimpijskich w 1924 r.

     Eric był człowiekiem głęboko religijnym i nigdy nie biegał w niedzielę. Nagle spadła na niego wiadomość. Opublikowano program igrzysk. Finał biegu na 100 metrów miał odbyć się w niedzielę. Eric czuł się zbity z tropu.

     Kiedy całą Anglię obiegła wiadomość, że Eric nie pobiegnie w niedzielę, zaczęto wywierać na niego niewiarygodną presję i gwałcić jego sumienie. Eric nie ustępował. Gazety angielskie nazwały go nawet zdrajcą ojczyzny. Eric jednak pozostawał wierny swoim przekonaniom. W końcu został przydzielony do biegu na 400 metrów. Nigdy w życiu nie biegał na tym dystansie.

     Jak przekazuje film, tuż przed biegiem amerykański biegacz Jackson Scholz wręczył Ericowi kartkę. Zawierała ono jedno zdanie: "Jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec" (J 12,26). Chwilę później Eric odniósł zwycięstwo na 400 metrów. W zaciśniętej dłoni trzymał kartkę, podaną mu przez Jacksona.

     Przypomnij sobie chwile, kiedy wywierano na ciebie presję, by zgwałcić twoje sumienie. Jak jesteś wrazliwy wobec takiej presji? Pomyśl o nagrodzie, czekajacej na tych, którzy są wierni własnemu sumieniu.

M. Link


   

Wasze komentarze:
 Alina: 16.11.2010, 13:33
 Panie spraw abym była Tobie wierna.Nie warto łamać swoich zasad dla przemijającej chwały.walczmy o Chwałę wieczną.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej