Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Boża wola

Pewien człowiek bardzo chciał poznać Bożą drogę, dlaczego świat wygląda jak wygląda. Kiedy położył się pod drzewem i rozmyślając nad tym prosił Boga o odpowiedź, stanął przy nim anioł i powiedział:

- Chodź ze mną a pokażę ci drogi Pana. Nie namyślając się długo poszedł za aniołem. Spotkali na swojej drodze dwóch ludzi. Jeden człowiek zły wręczył złoty kielich drugiemu dobremu. Anioł zaczekał, aż zasną, zabrał kielich dobremu i zaniósł do złego. Człowiek idący z aniołem spytał:

- Co robisz przecież to złodziejstwo. - Nie zadawaj pytań tylko chodź i patrz, a poznasz drogi Boże - odpowiedział anioł.

Poszli więc dalej do chaty pewnego biednego człowieka. Gdy wyszedł z domu, anioł podpalił jego dom. Zirytowany człowiek idący z aniołem oburzył się na niego i zaczął gasić płomień, jednak anioł mu nie pozwolił:

- Jak możesz podpalać dom tego biednego człowieka. Powinieneś pomagać ludziom, a nie ich dręczyć - krzyczał człowiek

- Powiedziałeś, że chcesz poznać zamysł Boga nie wtrącaj się więc tylko chodź dalej!

Idąc dalej dotarli do strumienia i zatrzymali się przed kładką. Gdy zbliżył się ojciec ze swoim synkiem i weszli na kładkę, anioł przewrócił kładkę tak, że ojciec z synkiem wpadli do wody. Prąd wody porwał dziecko i utopiło się. Ojciec wyszedł z wody i zasmucony wrócił do domu.

- Nie tego już za wiele. Zniosłem jak okradłeś sprawiedliwego, podpalałeś dom biednego człowieka, ale to że zabiłeś niewinne dziecko to za dużo. Nie jesteś żadnym aniołem tylko demonem - krzyczał człowiek zdzierając kaptur z głowy anioła.

- Jestem aniołem wysłanym na ziemię przez Boga aby wypełnić Jego wolę na ziemi, a tobie wyjaśnić jaka jest Jego droga - odpowiedział

- Nieprawda Bóg taki nie jest. Na pewno nie kazał Ci robić tego co robisz - krzyczał dalej człowiek.

- Dobrze! opowiem ci dlaczego zachowałem się właśnie tak w każdej sytuacji. Otóż w kielichu, który zabrałem sprawiedliwemu człowiekowi była trucizna. Gdybym zostawił ten kielich człowiek ten otrułby się. Człowiek podstępny, który chciał otruć sprawiedliwego poniesie karę za swoje czyny. Biedny człowiek, któremu podpaliłem dom, znajdzie w zgliszczach wielki skarb, który pozwoli mu żyć dostatnio do końca dni. Człowiek, którego spotkaliśmy tu nad strumieniem, był złym człowiekiem. Nie chce znać Boga i prowadzi życie bardzo rozwiązłe. Po stracie swego małego synka, który i tak znajdzie się w Niebie, nawróci się do Boga i zmieni swe życie. Tak obaj będą w Niebie, Gdybym tego nie uczynił obaj zostaliby potępieni. Czy te wyjaśnienia pomogły ci zrozumieć wolę Bożą?

Człowiek słuchając z zainteresowaniem opowieści anioła zrozumiał, że Bóg widzi wszystko inaczej i bardziej doskonale niż on sam. Zrozumiał też, że na wszystko ma najlepsze rozwiązanie, choć zewnętrznie wydaje się ono bardzo bolesne.

Autor nieznany

Opowiadanie nadesłała
Gabi :)Wasze komentarze:
 M.: 20.03.2015, 09:56
 Bóg nie odpowiada za ból i cierpienie, a jedynie dopuszcza pewne sytuacje, aby właśnie człowiek zbliżył się poprzez cierpienie do niego. Ludzie, którzy czerpią przyjemność i szczęście z życia doczesnego, nigdy nie odczują potrzeby poszukiwania bliskości Boga.
 KINGA: 08.07.2013, 18:55
 GABRYSIU DZIEKI ZA WPIS SWIETNIE DOTARL DO MOJEGO SERDUSZKA POZDRAWIAM
 Natalka: 10.07.2010, 18:59
 Przepiękne! Pan Bóg wie co robi. Bóg nie zsyła nam rozpaczy aby nas zabić, lecz by nowe pobudzić w nas życie, a JEGO wielkość objawia się w rzeczach prostych.
 Julka: 12.11.2009, 11:35
 Nic na świecie nie dzieję się przez przypadek... Wszystko ma swój sens!
 Kasiula: 24.09.2008, 09:19
 Ciekawa byłam wyjasnień Aniołka no i rzeczywiście przekonywująco... .My, ludzie zwracamy uwage na życie doczesne, na to żeby było nam dobrze na ziemi a Pan Bóg nas doświadcza i to nieraz bardzo poniewąz chce abysmy zasłużyli na niebo w wiadomo przecież, że ten co nie dźwiga krzyża nigdy nie będzie w raju
 smutna matka: 18.08.2008, 23:43
 i to jest właśnie tak .Ciężko jest zrozumieć plany Pana Boga jakie ma wobec nas.Nie warto rozważać czy zamiast syna mogł zabić złego mężczyznę.
 ona: 06.08.2008, 14:47
 To opowiadanie jest dziwne i mozna go źle zrozumiec!!
 Monika: 31.10.2007, 01:06
 Wciąż nie jestem przekonana, że to Bóg zsyła nieszczęścia. Ks Orzechowski mówi, że to za sprawą szatana, przez to, że godzimy się na grzech i właśnie on nas "upośledza" (przykłady: kobieta która kilkanaście lat była zgarbiona, człowiek trędowaty). Ale może, tak jak w opowiadaniu, rzeczy w naszych oczach złe są na prawdę drogą ku wybawieniu? Tak wiele pytań...
 Aldona: 20.10.2007, 22:03
 świetne


 kabtair: 02.05.2007, 10:57
 Wstrzasajaca PRAWDA o BOGU, sam sie czasem zastamwiam na wypadkami sytuacji, az tu taka odpowiedz, wspaniale krociutkie opowiadanie, naprwde poelcam!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej