Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dzieło stworzenia

     Bóg stworzył już niebo, gwiazdy, zwierzęta, ludzi i widział, że wszystko co stworzył było dobre. I wtedy Bóg pomyślał:

     Dlaczego nigdy nie stworzyłem nic dla siebie? Stworzę istotę, która będzie doskonała pod każdym względem", po czym wypowiedział tylko sobie znane słowa. Spojrzał na swoje dzieło i przeraził się. Istota była piękna i doskonała, jej blask rozświetlał jeszcze mocniej boskie oczy. W sercu Boga zaczęła kwitnąć miłość. Bóg się zakochał. Nie potrafił już myśleć o ziemi, ludziach i wszystkim co stworzył dotychczas. Myślał tylko o niej i ta myśl przerażała go. Nigdy wcześniej w swoim wiecznym życiu nie odczuwał przerażenia, strachu.

     Wieść rozeszła się po niebie. Każdy z aniołów chciał zobaczyć stworzenie doskonałe. Bóg zamyślił się i postanowił pokazać swoje dzieło całemu niebu. Wtedy nastąpiła rzecz, której doskonały Bóg nie potrafił przewidzieć. W sercu każdego anioła zaczęła kwitnąć miłość, taka sama jak w jego własnym po ujrzeniu swojego dzieła. Od tej chwili niebo zmieniło się. Wszyscy starali się o względy owej istoty. Każdy anioł układał dla niej wiersze, zrywał najświeższe kwiaty z niebiańskich ogrodów i śnił tylko o niej. Nawet Bóg przyłapał siebie na zazdrości - był zazdrosny o swoje anioły. Bóg wiedział, że natychmiast trzeba to zmienić. Udał się do swojego świetlistego pałacu, gdzie rozmyślał przez wiele niebiańskich dni i nocy. Po wyjściu ze swojej największej i najstarszej komnaty spojrzał na całe niebo. Wszyscy wiedzieli, że Bóg podjął już decyzję. Rozległy się słowa:

     "Ześlijmy ja na ziemię pod ludzką postacią. Niech zapomni kim jest i skąd pochodzi. Będzie żyła jak każdy inny człowiek - czując złość, ból, miłość i nienawiść. Kiedyś pewien człowiek opowie jej tę całą historię, ale ona i tak w nią nie uwierzy"

     Jak powiedział tak się stało, a wtedy aniołowie zobaczyli w jego oczach coś, czego nigdy wcześniej nie widzieli. To były łzy - Bóg płakał. Nastała noc i to był już ostatni dzień stworzenia świata.

Adam Kanak

Opowiadanie nadesłała
Gabi :)


   

Wasze komentarze:
 Anna: 19.08.2017, 01:17
 Piękne i bolesne.......
 autor opowiadania: 04.07.2010, 21:56
 Masz rację Natka. Orginalny tytuł tego opowiadania brzmi "O Tobie" a ostatnie zdanie brzmi : "PS: Dlaczego to właśnie ja byłem tym człowiekiem? " w nawiązaniu do "Kiedyś pewien człowiek opowie jej tę całą historię, ale ona i tak w nią nie uwierzy"
 Natka: 13.04.2010, 00:43
 Ja myślę, że ta historia jest o każdym z nas osobna. Często zapominamy jak Bóg jest w nas zakochany. Ta opowieść ma poruszyć nasze serce. Mówi: To o Ciebie chodzi! Bóg Cię kocha ponad wszystko, jesteś piękny Jego Miłością! No przecież Ci to opowiedziałem/am i nadal nie wierzysz? Nie wiesz, że pochodzisz od Boga i jesteś Jego ukochaną istotą stworzoną na Jego podobieństwo? :)
 Kasiula: 24.09.2008, 09:27
 Ojej ale o jaką istotę tu chodzi? Bo mnie się niesmiało wydaję, że to niedziela. Pamietaj aby dzień święty święcić... . Czy też ktoś tak uważa chociaż pod ludzką istotą?
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej