Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Katia

     Tego dnia do muzeum przybyłem nieco później niż zwykle. Przed wejściem stały dwa auta policyjne. Gdy wszedłem do środka, dowiedziałem się, że skradziono Katię.

     Katia była ulubioną lalką carówny Tatiany, zabitej wraz z rodziną w 1918 roku. Na jej wartość składał się także diadem, wykonany z platyny i brylantów.

     Policjanci dokładnie przeszukali całe muzeum, po czym stwierdzili, że złodziej otworzył drzwi wytrychem i wyłączył urządzenia alarmowe. A przede wszystkim wiedział, co jest najcenniejszym eksponatem.

     Po wyjściu funkcjonariuszy od razu pomyślałem o Karwickiej. Karwicka to milionerka i wielka kolekcjonerka lalek. I nie było chyba tygodnia, by nie przyjechała popatrzeć na Katię. Postanowiłem ją odwiedzić.

     - To okropne - mówiła Karwicka - wstrząsające i bolesne. Nie mogę się pogodzić z myślą, że nie zobaczę już Katii. Ufunduję wysoką nagrodę dla tego, kto złapie złodzieja.

     Karwicka nie mogłaby być aktorką, ton jej głosu zdradzał nieszczerość. Porozmawiałem z nią jeszcze trochę, a wychodząc byłem przekonany, że to ona jest zamieszana w kradzież lalki.

     Kiedy odjeżdżałem spod jej wilii, właśnie podjeżdżał samochód policyjny.

     Po kilku dniach odnaleziono skradzioną lalkę, aczkolwiek bez diademu. Bawiła się nią pewna dziewczynka w innym mieście. Na pytanie, od kogo dostała nową zabawkę, wymieniła nazwisko sąsiada.

     - A już podejrzewał mnie pan o kradzież - powiedziała Karwicka, gdy staliśmy przed gablotą, do której powróciła Katia.

     - Ja?

     - Pan, panie dyrektorze - roześmiała się. - Domyśliłam się tego podczas naszej rozmowy. Mówił pan nieswoim głosem, pokrętnie i nieszczerze. Nie mógłby pan być aktorem.

Grzegorz Pełczyński


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej