Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Męstwo?... Nowe hamulce!

     Przed laty w pewnej rafinerii wybuchł wielki pożar. Płomienie strzelały kilkadziesiąt metrów w górę. Niebo przesłaniał gęsty, czarny dym. Żar był ogromny - strażacy musieli zaparkować przecznicę dalej i czekać, aż zrobi się mniej gorąco, by móc przystąpić do walki z ogniem. Ten jednak szerzył się nadal i o mały włos wymknąłby się spod kontroli.

     Nagle pojawił się następny wóz strażacki. Ze zgrzytem hamulców wylądował przy krawężniku tuż przed pożarem. Strażacy wyskoczyli i zaczęli gasić płomienie. Gdy to ujrzeli pozostali, podjechali bliżej i przyłączyli się do walki z ogniem. W wyniku zbiorowego wysiłku udało się opanować pożar.

     Ludzie, którzy widzieli to zdarzenie, myśleli: "Mój Boże, kierowca tego pierwszego wozu... ależ to dzielny człowiek!". Postanowiono odznaczyć go medalem za odwagę podczas przeprowadzenia akcji.

     Podczas ceremonii burmistrz powiedział:

     - Kapitanie, chcielibyśmy uhonorować pana za ten akt niezwykłego męstwa. Zapobiegł pan stratom materialnym, a może i stratom w ludziach. Czy ma pan jakieś szczególne życzenie?

     Kapitan odparł bez wahania:

     - Przydałyby się nowe hamulce!

Mike Wickett


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej