Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nauka kani

- Można wszystko zyskać, jeśli się umie stracić. Wiesz, to życie, ten szał, ta pogoń za bogactwem, to wzajemne pożeranie się... Nie nadaję się do tego wszystkiego...

- I co?

- No i uczę informatyki w Instytucie Techniki, w Williamson. To taki zakątek.

- Lepiej ci?

- O wiele lepiej. Czytam, maluję. A może dlatego, że jestem z Nowego Jorku, wiele osób przychodzi zasięgnąć mojej rady; studenci, ale nie tylko - pary, staruszkowie, całe rodziny.

- Jakie to rady? Pieniądze? Inwestycje?

- Ależ skąd, najróżniejsze rzeczy. Nawet intymne. Pewnie moja broda wzbudza zaufanie.

- Zawsze wzbudzałeś zaufanie.

- Dlatego wycofałem się z interesów. Wiesz, przypomniała mi się taka wschodnia bajka. Czy chcesz posłuchać? Kanię, trzymającą w dziobie rybę, prześladowało stado mew, kormoranów i innych drapieżnych ptaków, które dziobały ją ze wszystkich stron, aby móc jej odebrać rybę. Gdziekolwiek się ruszyła, ciągnęła za nią wrzaskliwa i arogancka czereda. Wreszcie rozdrażniona kania upuściła rybę. Złapał ją inny ptak, i teraz jego z kolei prześladowało tamto stado. Kania, nareszcie spokojna, łagodnie usiadła na gałęzi drzewa. Pewien mnich, który widział tę scenę, zauważywszy spokój ptaka, ukląkł przed nim, mówiąc: "Od dziś zawsze ty będziesz moim guru, bowiem nauczyłaś mnie, że pokój duszy nie jest możliwy na tym świecie, jeśli nie potrafimy sobie odmówić rzeczy zbytecznych". Koniec bajki.

- I tak mój stary Walter czuje się kanią-guru - powiedziałam ze śmiechem. Ale nie wiem, czemu śmiech drapał mnie w gardle.

- Niech i tak będzie - powiedział, po czym kopnął piłkę, która spadła na grupę oczekujących chłopców. Ale zrobił to z takim wdziękiem, że w jego geście zobaczyłam... poruszenie ptasich skrzydeł.

Sophie Kasper


   

Wasze komentarze:
 hania: 13.02.2008, 13:37
 Panie ześlij na mnie łaskę takiej mądrości abym w całym swoim życiu Tobie przede wszystkim chciala się podobać
 jejka12: 13.02.2008, 07:54
 prawda jest najważniejsza najgorsi ludzie to tacy którzy udają kogoś KIM NIE SĄ I ZGADZAM SIE Z ewą obok PRAWDA WYGRYWA ZAWSZE
 Agnieszka: 01.02.2008, 15:35
 Jezu,pomóż...
 ASIA: 01.02.2008, 10:40
  POMOZ MI BYC SOBA OD POCZATKU DO KONCA
 Ciekawe?: 30.01.2008, 15:24
 Oj nie zawsze,prawda wygrywa tylko w sercach ludzi, nigdy ludzie nie lubili sie przyznać do porazki!Dlaczego tak piszę........ BO PRAWDA BOLI,kazdy na nia znajdzie tysiąc wytłumaczeń,żeby ja zniszczyć lub znaleść inne wytłumaczenie!
 ewa: 30.01.2008, 05:23
  Zawsze PRAWDA WYGRYWA !!!! TO ONA WYZWALA .... JEST SIłą , MOCą , WARTOśCIą ... BóG JEST PRAWDą , Kto TRWA w BOGU ... Ma w Sobie PRAWDę , KTO w NIM NIE TRWA - NIE MA W NIM PRAWDY .
 Ania: 29.01.2008, 22:56
 ...mądre słowa.które tak wiele wyrażają...Proszę Cię Boże abym zachowała w sobie tę ufność w dobro drugiego człowieka,jego prawość i szlachetność,nawet jeżeli spotyka się złych ludzi,ze złymi intencjami,którzy źle życzą...wiem,że prawda zawsze zwycięża i miłość ku drugiemu człowiekowi...Proszę, prowadź mnie dalej...
 magda1595: 29.01.2008, 21:55
 Boże kochany pomóż mi aby być cierpliwym , aby być wytrwałym a przede wszystkim chroń mnie od złych ludzi i żebym była tak silna aby pomagać dobrym lecz słabszym oni też zasługuja na ten kawałek nieba na ziemi.....
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej