Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O głazie do pilnowania

     Jak powiadają - to jakiś bóg albo jakiś diabeł, pewnego dnia, umieścił tę górę tuż nad miasteczkiem, aby wystawić ludzi na próbę. Ludzie zaś tę próbę podjęli. Każdego wieczora, po kolei, jeden z nich wspinał się na jej szczyt z latarnią i czuwał, aby leżący na niej potężny głaz się nie przesunął. Czy padał deszcz, czy wiał wiatr, czy noc była księżycowa, czy śnieżna, zawsze ktoś czuwał nad snem pozostałych, gotów ich obudzić zadęciem w trąbę o potężnym brzmieniu.

     Dla niejednego z tych ludzi czuwanie nad głazem było męczące, ale także budziło dumę. Kiedy następnego dnia schodzili na dół, wydawało im się, że całe miasteczko się do nich śmieje.

     Czas jednak mijał, przynosząc innego rodzaju satysfakcje i powody do dumy. Niebawem to, co wydawało się przedtem ważne, miało się wydać głupie. Jeśli od tylu wieków ów głaz tkwił przylepiony do grzebietu góry, czemuż by miał odłupać się właśnie teraz? Zapłacili strażnikowi, a może i nie; niemniej rozważał to nawet gubernator prowincji! W każdym razie, po wielu dyskusjach postanowiono zaprzestać czuwania nad głazem; już nikomu nie było to w smak.

     Rzadko ma się ochotę na robienie tego, co trzeba robić. Chyba że upodobanie znajdziemy w nas samych. Ale owych ludzi pociągało zbyt wiele zewnętrznych przyjemności, aby umieli znaleźć przyjemności duchowe.

     A głaz? Nadal tkwi tam, na górze. Lecz już nikt nie wspina się, by go pilnować. Nikt też nie zauważył, że przesunął się o dobre dziesięć piędzi w stronę doliny...

Pier D'Aubrigy


   

Wasze komentarze:
 Karolin.: 06.10.2012, 14:20
 Diabeł zawsze coś wymyśli żeby zaangażować w coś człowieka a człowiek się całkowicie temu poświęci.
 Monika: 22.02.2008, 14:21
 O-oł...
 a: 14.02.2008, 14:54
 Tak to prawda, nasze życie polega na tym, aby ciągle trwać, mieć oczy szeroko otwarte...Mieć się na czujności...
 ASI: 13.02.2008, 09:54
  SZCZERA PRAWDA EWO CZUWAJMY W SKUPIENIUI MODLITWIE
 ewa: 12.02.2008, 20:13
  A może " zauważą " , gdy będzie się TOCZYł , aby ich zmiażdżyć .... a przecież mogli temu Zapobiec CZUWAJąC !!! Taką taktykę stosuje SZATAN ... " POKAZUJE SIę " - tak jak ten głaz , a następnie robi wszystko , aby osłabić CZUJNOść .... i w tym momencie Wygrana JEST po jego stronie , wystarczy że ludzie zaczną mysleć iż on NIE ISTNIEJE ... a więc NIE GROZI IM NIC ZłEGO ... i wtedy najczęściej Następuje ATAK ... który czyni OGROMNE SPUSTOSZENIE !!!! Do Walki należy być ciągle przygotowanym ... miec zapas amunicji .. czyli ... modlitwy , postów , dobrych uczynków .... !!!
 Witek: 12.02.2008, 15:32
 Faktycznie - zewnętrznym przyjemnością poświęcam za dużo czasu. Może jak je ograniczę to docenię te w środku . Wreszcie jest wielki post ... : )
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej