Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

On Cię Pragnie...

"Oto stoję u drzwi i kołaczę..." (Ap 3,20)

To prawda, stoję u drzwi Twego serca dniem i nocą. Jestem tam, nawet kiedy nie słuchasz, nawet kiedy wątpisz, że to mógłbym być JA. Oczekuję na najmniejszy znak Twojej odpowiedzi, przynajmniej na wyszeptane zaproszenie, które pozwoli abym wszedł.

Chcę abyś wiedział, że kiedykolwiek mnie zapraszasz, przychodzę - zawsze i niezawodnie. Przychodzę cichy i niewidzialny ale z nieskończoną mocą i miłością, przynosząc wiele darów MOJEGO DUCHA. Przychodzę z Moim miłosierdziem, z Moim pragnieniem przebaczenia i uzdrowienia Cię, z miłością do Ciebie ponad Twoje zrozumienie - miłością tak samo wielką jak ta, którą sam otrzymałem od OJCA ("Jak Mnie umiłował Ojciec tak i JA was umiłowałem..." J 15,9). Przychodzę - pragnąc pocieszyć Cię i dodać Ci siły, podnieść Cię i opatrzyć wszystkie Twoje rany. Przynoszę Ci Moje światło, aby rozproszyć Twoje ciemności i wszystkie Twoje wątpliwości. Przychodzę z Moją mocą, abym mógł nieść Ciebie i wszystkie Twoje problemy; z Moją łaską, by dotknąć Twego serca i przemienić Twoje życie, z Moim pokojem, by uspokoić Twoją duszę.

On Cię Pragnie... Znam Cię na wskroś - wiem wszystko o Tobie. Policzyłem każdy włos na Twej głowie. Nie ma nic w Twoim życiu co by nie było dla Mnie ważne. Przez lata podążałem za Tobą, zawsze kochając Cię, nawet w Twojej tułaczce. Znam wszystkie Twoje problemy. Znam Twoje potrzeby i zmartwienia. Znane MI są również wszystkie Twoje grzechy. Jednak powtarzam, że Cię KOCHAM nie za to co zrobiłeś, lub czego nie zrobiłeś - kocham Cię dla Ciebie samego, za piękno i godność, które Mój Ojciec Ci dał stwarzając Cię na swój własny obraz. To jest ta godność, o której często zapominałeś, to piękno, które zacierałeś grzechem. JA Cię jednak kocham takim jaki jesteś i przelałem nawet Moją Krew, aby Cię odzyskać. Jeżeli tylko poprosisz Mnie z wiarą, Moja łaska dotknie wszystkiego co potrzebuje przemiany w Twoim życiu; dam Ci również siłę byś uwolnił się od grzechu i wszelkiej niszczącej jego mocy.

Wiem, co kryje się w Twoim sercu - znam Twą samotność i wszystkie Twe zranienia - odrzucenia, osądy, upokorzenia. JA zniosłem to wszystko przed Tobą i zniosłem to wszystko dla Ciebie, abyś również i Ty mógł dzielić Moją moc i zwycięstwo. W szczególny sposób znam Twą potrzebę miłości - jak bardzo pragniesz być kochany i pielęgnowany. Jakże często pragnąłeś nadaremnie, szukając tej miłości egoistycznie, starając się wypełnić wewnętrzną pustkę przemijającymi przyjemnościami bądź grzechem, który tylko pogłębiał tę pustkę. Czy pragniesz miłości? "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy spragnieni jesteście..." (J 7,37). JA Cię zaspokoję i wypełnię. Pragniesz być otoczony czułością? Kocham Cię bardziej niż możesz to sobie wyobrazić - aż do śmierci na krzyżu - dla Ciebie.

PRAGNĘ CIĘ. Tak, to jedyny sposób, w jaki mogę rozpocząć opisywanie Mojej miłości do Ciebie; PRAGNĘ CIĘ. Pragnę Cię kochać i być przez Ciebie kochanym - oto jak drogim Mi jesteś. PRAGNĘ CIĘ. Przyjdź do Mnie, a wypełnię Twoje serce i uzdrowię Twoje rany. Uczynię Cię na nowo i dam Ci pokój, nawet we wszystkich Twych trudnościach. PRAGNĘ CIĘ. Nie wolno Ci nigdy zwątpić w Moje miłosierdzie, moją akceptację Ciebie, Moje pragnienie przebaczenia, pragnienie błogosławienia Ci i życia Moim życiem w Tobie. PRAGNĘ CIĘ, jeżeli czujesz się nieważnym w oczach świata - to wiedz, że jest to w ogóle bez znaczenia. Dla Mnie, w całym świecie nie ma nikogo ważniejszego od Ciebie. PRAGNĘ CIĘ. Otwórz Mi, przyjdź do Mnie, pragnij Mnie, daj Mi swoje życie - a udowodnię Ci jak bardzo ważnym jesteś dla Mojego serca.

Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Mój Ojciec już posiada doskonały plan przemiany Twojego życia, poczynając od chwili obecnej? Ufaj Mi. Proś Mnie każdego dnia, abym wszedł i pokierował Twoim życiem - a uczynię to. Obiecuję Ci przed Moim Ojcem w niebie, że będę czynił cuda w Twoim życiu. Dlaczego miałbym to robić? - ponieważ PRAGNĘ CIĘ. Wszystko o co Cię proszę to to, byś całkowicie powierzył Mi siebie. Sam natomiast zajmę się resztą.

Już teraz troszczę się o miejsce, które Ojciec Mój przygotował dla Ciebie w Moim Królestwie. Pamiętaj, że jesteś pielgrzymem w tym życiu zdążającym do domu. Grzech nigdy nie jest w stanie Cię zadowolić, lub przynieść Ci pokój którego poszukujesz. To wszystko czego szukałeś poza Mną, uczyniło Cię jedynie bardziej pustym, tak więc nie trzymaj się kurczowo rzeczy tego świata. Nade wszystko jednak nie uciekaj przede Mną, kiedy upadasz. Nie zwlekając - przyjdź do Mnie. Dając Mi zaś Twoje grzechy, dajesz Mi radość bycia Twoim Zbawicielem. Nie ma niczego, czego nie mógłbym przebaczyć lub uzdrowić więc przyjdź i ulżyj swojej duszy.

Nie ma znaczenia jak bardzo się oddaliłeś, nie ma znaczenia jak często zapominasz o Mnie, nie ma znaczenia ile krzyży nosisz w tym życiu. Jest tylko jedna rzecz, o której chcę, abyś zawsze pamiętał, jedna rzecz, która nigdy się nie zmieni: PRAGNĘ CIĘ - takim jaki jesteś. Nie potrzebujesz się zmieniać, by uwierzyć w Moją miłość, bo to będzie Twoja wiara w Moją miłość, która Cię przemieni. Zapominasz o Mnie. JA jednak szukam Cię w każdej chwili dnia i nocy. Stoję u drzwi Twego serca i kołaczę. Czy trudno Ci w to uwierzyć? Popatrz więc na Krzyż, popatrz na Moje Serce przebite dla Ciebie. Czyż nie zrozumiałeś Mojego Krzyża? Wsłuchaj się ponownie w wypowiedziane tam słowa, ponieważ one mówią Ci wyraźnie dlaczego zniosłem to wszystko dla Ciebie: "PRAGNĘ..." (J 19,28). Tak, PRAGNĘ CIĘ - jak werset psalmu, którym się modliłem mówi o Mnie: "...na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem" (Ps 69,21). Całe Twoje życie czekałem na Twoją miłość. Nigdy nie przestałem Cię kochać i pragnąć, aby być kochanym przez Ciebie. W poszukiwaniu szczęścia próbowałeś wielu różnych rzeczy. Dlaczego więc nie spróbujesz otworzyć dla Mnie swego serca, właśnie teraz, o wiele bardziej niż kiedykolwiek przedtem?

Gdy tylko otworzysz drzwi Twego serca, gdy tylko podejdziesz wystarczająco blisko wówczas usłyszysz Mnie, powtarzającego ciągle nie w zwykłych ludzkich słowach, lecz w duchu: "Nie ma znaczenia to, co uczyniłeś, kocham Cię dla Ciebie samego. Przyjdź do Mnie z Twoją nędzą i Twoimi grzechami, z Twoimi kłopotami i potrzebami, z całym Twoim pragnieniem bycia kochanym. JA stoję u drzwi Twego serca i kołaczę... Otwórz Mi, ponieważ CIĘ PRAGNĘ..."

"Jezus jest Bogiem, dlatego Jego Miłość, Jego Pragnienie są nieskończone. On, Stworzyciel wszechświata, prosi o miłość swoich stworzeń. On pragnie naszej miłości... To słowo: 'PRAGNĘ' - czy dźwięczy ono w naszych duszach?"

Matka Teresa z KalkutyWasze komentarze:
 magda: 13.09.2012, 21:10
 Panie Jezu, proszę, kieruj moim życiem, udziel mi potrzebnych łask, a przede wszystkim łaski wiary, nadziei i miłości. Bardzo się boję o przyszłość. Proszę, weź moją przyszłość w Twoje ręce i pomóż mi zaufać Tobie
 Adam: 09.09.2012, 11:06
 Panie Jezu! Odpuść mi grzechy moje,bo zgrzeszyłem myślą,mową i zaniedbaniem przeciwko Tobie i bliźnim.Okaż mi swoje miłosierdzie Panie! Ty jestęś miłością nieskończoną,schronieniem moim, pomocą nieustającą. Bądź Panie Jezu dla mnie i dla wszystkich ludzi Drogą,Prawdą i Życiem.Niech imię Twoje Panie Jezu będzie błogosławione przez wszystkie wieki wieków.Udziel mi , i wszystkim,którzy w Tobie nadzieję pokładają,Twojego błogosławieństwa.Aman
 Iwona: 02.09.2012, 13:18
 Jezu pragnę Cię!
 MARCIN: 15.07.2012, 22:29
 JEZU UFAM TOBIE
 MARCIN: 20.03.2012, 22:17
 JEZU ULECZ MNIE PROSZĘ. JEZU UFAM TOBIE
 anka p.: 15.03.2012, 00:22
 Jezu zawsze jesteś blisko, przy mnie.Nawet wtedy kiedy uciekam Ty przy mnie trwasz /nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci co się źle mają!!!!/. Przepraszam za pyche, która pcha mnie w grzech.Wyrzekam się szatana i wszystkich dzieł jego, do CIEBIE JEZU CHCĘ NALEŻEĆ, przyswój mnie.
 Małgośka: 10.03.2012, 17:23
 Jezu pragnę Ciebie, zabierz moje serce
 MARCIN: 10.02.2012, 20:18
 BOŻE OJCZE MIŁOSIERNY Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ CI ZA WSZYSTKO. ZA WSZYSTKO TO, CO OTRZYMAŁEM W ŻYCIU. PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKIE MOJE GRZECHY. OŚMIELAM SIĘ POKORNIE PROSIĆ POTRZEBNE ŁASKI. PROSZĘ CIĘ JEZU O ŁASKĘ WYJŚCIA Z PEWNEGO NAŁOGU (ZNANEGO BOGU).PROSZĘ O ŁASKĘ PRZEMIANY ŻYCIA, PROSZĘ O ŁASKĘ MĘŻA DLA SIOSRTY, PROSZĘ O ŁASKĘ SKOŃCZENIA STUDIÓW, PROSZĘ O ŁASKĘ SPOTKANIA BLISKIEJ OSOBY, PROSZĘ O POTRZEBNE ŁASKI DLA WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU, PROSZĘ O TWOJE MIŁOSIERDZIE DLA WSZYSTKICH TYCH ZA KTÓRYCH OBIECAŁEM SIĘ MODLIĆ, PROSZĘ O ŁASKĘ WYTRWAŁOŚCI W PRACY NAD SOBĄ, PROSZĘ O ŁASKĘ WYJŚCIA PROSZĘ O ŁASKĘ DOBREGO WYKORZYSTANIA CZASU DANEGO MI, PROSZĘ O POTRZEBNE ŁASKI DLA WSZYSTKICH LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE, PROSZĘ O ŁASKĘ, WYJŚCIA DLA WSZYSTKICH POGRĄŻONYCH W RÓŻNYCH NAŁOGACH, PROSZĘ O ŁASKĘ ZNALEZINIE SWOJEJ DROGICH ŻYCIOWEJ, PROSZĘ O ŁASKĘ ZDROWIA FIZYCZNEGO I DUCHOWEGO DLA MNIE, MOJEJ RODZINY I WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU, PROSZĘ O ŁASKĘ, PROSZĘ O ŁASKĘ POUŁADANIA SWOICH SPRAW – ZGODNIE Z TWOJĄ WOLĄ, PROSZĘ O ŁASKĘ SPOTKANIA ODPOWIEDNICH LUDZI NA SWOJEJ DRODZE, PROSZĘ O ŁASKĘ OTWARCIA SIĘ NA INNYCH I RADOŚĆ DAWANIA SIEBIE, PPROSZĘ CIĘ JEZU O SILNĄ WOLĘ DLA MNIE W WALCE ZE SWOIMI SŁABOŚCIAMI, PROSZĘ CIĘ JEZU O POTRZEBNE ŁASKI DLA WSZYSTKICH KAPŁNÓW A SZCZEGÓLNIE DLA TYCH PRACUJĄCYCH W NASZEJ PARAFII, PROSZĘ O ŁASKĘ SWOJEGO NAWRÓCENIA, PROSZĘ CIĘ JEZU O ŁASKĘ ODCZYTANIA I ZREALIZOWANIA TWOJEJ WOLI, PROSZĘ CIĘ JEZU O TWOJE MIŁOSIERDZIE DLA WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY BARDZO POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA, PROSZĘ O POTRZEBNE ŁASKI DLA SIOSTR Z MYŚLIBORZA ORAZ DLA TYCH, KTÓRZY WPISALI SIĘ NA TEJ STRONIE, PROSZĘ O ŁASKĘ WYLECZENIA SIĘ Z DEPRSJI I NERWICY, PROSZĘ O MIŁOSIERDZIE TWOJE SZCZEGÓLNIE DLA TYCH, KTÓRZY SZCZEGÓLNIE POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA, JEZU MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CAŁEGO ŚWIATA, A SZCZEGÓLNIE DLA TYCH, KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA. JEZU MIEJ LITOŚĆ NADE MNĄ GRZESZNIKIEM,, JEZU BŁAGAM ULECZ NASZE RELACJE W NASZEJ RODZINIE, JEZU NIE CHCĘ KRZYWDZIĆ INNYCH, JEZU PROSZĘ WYNAGRODŹ STOKROTNIE WSZYSTKIM TYM, KTÓRYCH SKRZYWDZIŁEM, A ZWŁASZCZA MOJĄ RODZINĘ. JEZU PROSZĘ CIĘ POMÓŻ MI OTWORZYĆ SIĘ NA INNYCH, JEZU PROSZĘ UCZYŃ MNIE TAKIM JAKIM TY CHCESZ ABYM BYŁ. JEZU PROSZĘ UCZYŃ MNIE TAKIM JAKI CHCESZ ABYM BYŁ, JEZU PROSZĘ OBDARZ POTRZEBNYMI ŁASKAMI, TYCH, KTÓRZY WPISALI SIĘ NA TEJ STRONIE, JEZU PROSZĘ O ŁASKĘ PRACY DLA KAROLINY Z PIŁY I WSZYSTKICH TYCH, KTÓRZY SZUKAJĄ PRACY, JEZU ULITUJ SIĘ NAD WSZYSTKIMI UTRUDZONYMI I OBCIĄŻONYMI. ZA WSZYSTKO Z GÓRY DZIĘKUJĘ I NIECH SIĘ STANIE WOLA TWOJA JEZU, NIE MOJA. JEZU UFAM TOBIE, JEZU UFAM TOBIE, JEZU UFAM TOBIE.
 ewa: 09.02.2012, 21:25
 Pragnę Cię Jezu.Tęsknię za Tobą.Kocham Cię.


 MARCIN: 08.02.2012, 22:51
 JEZU UFAM TOBI
 iber: 04.02.2012, 20:20
 kocham.boga
 sija50: 04.02.2012, 20:20
 Panie TY wszystko wiesz Ty wiesz ze Cie Kocham
 ***: 30.01.2012, 10:53
 Ty wiesz że Cię kocham, serce daję Tobie, a pomimo to ukrywasz się przede mną ...
 xxx: 09.01.2012, 09:39
 Panie Jezu teraz zapraszam Cię do mojego życia.......kocham Cię
 meg: 27.06.2011, 23:03
 Panie Jezu, przepraszam za wszystkie grzechy, zwłaszcza za te ciężkie które oddalają mnie od Ciebie...Proszę weź to wszystko co we mnie słabe i grzeszne i ulecz to swoją miłością. Bardzo chciałabym kochać Cię całym sercem ale moja miłość jest taka słaba:( Przyciągnij mnie do Siebie, nie pozwól ciągle uciekać...
 Andre: 13.06.2011, 22:33
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 Magda: 26.04.2011, 19:07
 Jedyne dobro , jedyna siła ,jedyny pokój Boże tylko Ty i nikt więcej ,niczego nie pragnę jak tylko CIEBIE.Ty nadajesz sens istnienia.Czy mozna pragnąc czegoś więcej? Bóg mój odkupiciel oddał za nas zycie.Przyjdź Panie Jezu ,wskaż drogę .Błagam Cię Boże ulituj się nad biedną grzeszną duszą.Oto żebram Twego Miłosierdzia.
 Dawid: 20.04.2011, 13:56
 Drogi Ojcze pragnę Cię, pragnę CIę przeprosić za wszystkie swoje grzechy i pragne zaprosić CIę do swojego serca. Przyjdź prosze do mnie bo kocham Cię i nigdy nie przestane. Dziekuje za wszelkie łaski
 lucynka 30 03 2011'18;10: 30.03.2011, 18:15
 Jezu kocham Cie pragne twej milosci
 Anna: 25.03.2011, 21:48
 KOCHAM CIĘ PANIE JEZU.TYLE OKAZUJESZ NAM MIŁOŚCI DOBROCI MIŁOSIRDZIA.TYLKO SIĘ MARTWIĘ CZY ZDOŁAM WYPEŁNIĆ TO CZEGO ODEMNIE OCZEKUESZ.DOPOMÓŻ MI ŚWIĘTY WZORZE. BO JESTEM SŁABA,A WIEM ŻE POWINNAM WYPEŁNIĆ TO CZEGO PRAGNIESZ.DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ.NAUCZ MNIE POKORY REYGNACJI ZE SWOICH PLANÓW.BY TWOJA WOLA BYŁA WYKONANA Z MIŁOŚCIĄ I WDZIĘCZNOŚCIĄ, ZAPPRASZAM CIE DO MOJEGO ŻYCIA . POCIĄGNIJ NAS WSZYSTKICH DO ŻARU TWEGO SERCA.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

Treść

Nowości

św. Elżbieta z Schönauśw. Elżbieta z Schönau

Modlitwa do św. Elżbiety z SchönauModlitwa do św. Elżbiety z Schönau

św. Grzegorz Barbarigośw. Grzegorz Barbarigo

Modlitwa do św. Grzegorza BarbarigoModlitwa do św. Grzegorza Barbarigo

Koronka do św. PeregrynaKoronka do św. Peregryna

Endoskopia przewodu pokarmowegoEndoskopia przewodu pokarmowego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej