Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

On Cię Pragnie...

"Oto stoję u drzwi i kołaczę..." (Ap 3,20)

To prawda, stoję u drzwi Twego serca dniem i nocą. Jestem tam, nawet kiedy nie słuchasz, nawet kiedy wątpisz, że to mógłbym być JA. Oczekuję na najmniejszy znak Twojej odpowiedzi, przynajmniej na wyszeptane zaproszenie, które pozwoli abym wszedł.

Chcę abyś wiedział, że kiedykolwiek mnie zapraszasz, przychodzę - zawsze i niezawodnie. Przychodzę cichy i niewidzialny ale z nieskończoną mocą i miłością, przynosząc wiele darów MOJEGO DUCHA. Przychodzę z Moim miłosierdziem, z Moim pragnieniem przebaczenia i uzdrowienia Cię, z miłością do Ciebie ponad Twoje zrozumienie - miłością tak samo wielką jak ta, którą sam otrzymałem od OJCA ("Jak Mnie umiłował Ojciec tak i JA was umiłowałem..." J 15,9). Przychodzę - pragnąc pocieszyć Cię i dodać Ci siły, podnieść Cię i opatrzyć wszystkie Twoje rany. Przynoszę Ci Moje światło, aby rozproszyć Twoje ciemności i wszystkie Twoje wątpliwości. Przychodzę z Moją mocą, abym mógł nieść Ciebie i wszystkie Twoje problemy; z Moją łaską, by dotknąć Twego serca i przemienić Twoje życie, z Moim pokojem, by uspokoić Twoją duszę.

On Cię Pragnie... Znam Cię na wskroś - wiem wszystko o Tobie. Policzyłem każdy włos na Twej głowie. Nie ma nic w Twoim życiu co by nie było dla Mnie ważne. Przez lata podążałem za Tobą, zawsze kochając Cię, nawet w Twojej tułaczce. Znam wszystkie Twoje problemy. Znam Twoje potrzeby i zmartwienia. Znane MI są również wszystkie Twoje grzechy. Jednak powtarzam, że Cię KOCHAM nie za to co zrobiłeś, lub czego nie zrobiłeś - kocham Cię dla Ciebie samego, za piękno i godność, które Mój Ojciec Ci dał stwarzając Cię na swój własny obraz. To jest ta godność, o której często zapominałeś, to piękno, które zacierałeś grzechem. JA Cię jednak kocham takim jaki jesteś i przelałem nawet Moją Krew, aby Cię odzyskać. Jeżeli tylko poprosisz Mnie z wiarą, Moja łaska dotknie wszystkiego co potrzebuje przemiany w Twoim życiu; dam Ci również siłę byś uwolnił się od grzechu i wszelkiej niszczącej jego mocy.

Wiem, co kryje się w Twoim sercu - znam Twą samotność i wszystkie Twe zranienia - odrzucenia, osądy, upokorzenia. JA zniosłem to wszystko przed Tobą i zniosłem to wszystko dla Ciebie, abyś również i Ty mógł dzielić Moją moc i zwycięstwo. W szczególny sposób znam Twą potrzebę miłości - jak bardzo pragniesz być kochany i pielęgnowany. Jakże często pragnąłeś nadaremnie, szukając tej miłości egoistycznie, starając się wypełnić wewnętrzną pustkę przemijającymi przyjemnościami bądź grzechem, który tylko pogłębiał tę pustkę. Czy pragniesz miłości? "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy spragnieni jesteście..." (J 7,37). JA Cię zaspokoję i wypełnię. Pragniesz być otoczony czułością? Kocham Cię bardziej niż możesz to sobie wyobrazić - aż do śmierci na krzyżu - dla Ciebie.

PRAGNĘ CIĘ. Tak, to jedyny sposób, w jaki mogę rozpocząć opisywanie Mojej miłości do Ciebie; PRAGNĘ CIĘ. Pragnę Cię kochać i być przez Ciebie kochanym - oto jak drogim Mi jesteś. PRAGNĘ CIĘ. Przyjdź do Mnie, a wypełnię Twoje serce i uzdrowię Twoje rany. Uczynię Cię na nowo i dam Ci pokój, nawet we wszystkich Twych trudnościach. PRAGNĘ CIĘ. Nie wolno Ci nigdy zwątpić w Moje miłosierdzie, moją akceptację Ciebie, Moje pragnienie przebaczenia, pragnienie błogosławienia Ci i życia Moim życiem w Tobie. PRAGNĘ CIĘ, jeżeli czujesz się nieważnym w oczach świata - to wiedz, że jest to w ogóle bez znaczenia. Dla Mnie, w całym świecie nie ma nikogo ważniejszego od Ciebie. PRAGNĘ CIĘ. Otwórz Mi, przyjdź do Mnie, pragnij Mnie, daj Mi swoje życie - a udowodnię Ci jak bardzo ważnym jesteś dla Mojego serca.

Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Mój Ojciec już posiada doskonały plan przemiany Twojego życia, poczynając od chwili obecnej? Ufaj Mi. Proś Mnie każdego dnia, abym wszedł i pokierował Twoim życiem - a uczynię to. Obiecuję Ci przed Moim Ojcem w niebie, że będę czynił cuda w Twoim życiu. Dlaczego miałbym to robić? - ponieważ PRAGNĘ CIĘ. Wszystko o co Cię proszę to to, byś całkowicie powierzył Mi siebie. Sam natomiast zajmę się resztą.

Już teraz troszczę się o miejsce, które Ojciec Mój przygotował dla Ciebie w Moim Królestwie. Pamiętaj, że jesteś pielgrzymem w tym życiu zdążającym do domu. Grzech nigdy nie jest w stanie Cię zadowolić, lub przynieść Ci pokój którego poszukujesz. To wszystko czego szukałeś poza Mną, uczyniło Cię jedynie bardziej pustym, tak więc nie trzymaj się kurczowo rzeczy tego świata. Nade wszystko jednak nie uciekaj przede Mną, kiedy upadasz. Nie zwlekając - przyjdź do Mnie. Dając Mi zaś Twoje grzechy, dajesz Mi radość bycia Twoim Zbawicielem. Nie ma niczego, czego nie mógłbym przebaczyć lub uzdrowić więc przyjdź i ulżyj swojej duszy.

Nie ma znaczenia jak bardzo się oddaliłeś, nie ma znaczenia jak często zapominasz o Mnie, nie ma znaczenia ile krzyży nosisz w tym życiu. Jest tylko jedna rzecz, o której chcę, abyś zawsze pamiętał, jedna rzecz, która nigdy się nie zmieni: PRAGNĘ CIĘ - takim jaki jesteś. Nie potrzebujesz się zmieniać, by uwierzyć w Moją miłość, bo to będzie Twoja wiara w Moją miłość, która Cię przemieni. Zapominasz o Mnie. JA jednak szukam Cię w każdej chwili dnia i nocy. Stoję u drzwi Twego serca i kołaczę. Czy trudno Ci w to uwierzyć? Popatrz więc na Krzyż, popatrz na Moje Serce przebite dla Ciebie. Czyż nie zrozumiałeś Mojego Krzyża? Wsłuchaj się ponownie w wypowiedziane tam słowa, ponieważ one mówią Ci wyraźnie dlaczego zniosłem to wszystko dla Ciebie: "PRAGNĘ..." (J 19,28). Tak, PRAGNĘ CIĘ - jak werset psalmu, którym się modliłem mówi o Mnie: "...na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem" (Ps 69,21). Całe Twoje życie czekałem na Twoją miłość. Nigdy nie przestałem Cię kochać i pragnąć, aby być kochanym przez Ciebie. W poszukiwaniu szczęścia próbowałeś wielu różnych rzeczy. Dlaczego więc nie spróbujesz otworzyć dla Mnie swego serca, właśnie teraz, o wiele bardziej niż kiedykolwiek przedtem?

Gdy tylko otworzysz drzwi Twego serca, gdy tylko podejdziesz wystarczająco blisko wówczas usłyszysz Mnie, powtarzającego ciągle nie w zwykłych ludzkich słowach, lecz w duchu: "Nie ma znaczenia to, co uczyniłeś, kocham Cię dla Ciebie samego. Przyjdź do Mnie z Twoją nędzą i Twoimi grzechami, z Twoimi kłopotami i potrzebami, z całym Twoim pragnieniem bycia kochanym. JA stoję u drzwi Twego serca i kołaczę... Otwórz Mi, ponieważ CIĘ PRAGNĘ..."

"Jezus jest Bogiem, dlatego Jego Miłość, Jego Pragnienie są nieskończone. On, Stworzyciel wszechświata, prosi o miłość swoich stworzeń. On pragnie naszej miłości... To słowo: 'PRAGNĘ' - czy dźwięczy ono w naszych duszach?"

Matka Teresa z KalkutyWasze komentarze:
 zosia: 03.03.2010, 14:44
 tak bardzo cię Jezu pragnę i kocham
 ja.lo: 23.02.2010, 19:25
 ....PRAGNĘ..........Przyjdź Panie............
 Agata: 16.02.2010, 09:05
 Dziekuje Ci Panie za wszystko za moja rodzine i wszelkie laski czowaj nad nami i pomoz nam znalezc prace dla mnie i meza a dla naszego dziecka prosze o zdrowie ,madrosc i wiare na dalsze lata ,dziekuje Ci Panie kocham Cie.
 marzena: 08.02.2010, 19:19
 Jezu przyjdź do mnie proszę i uratuj mnie i uratuj mojego męża.Ty który wszystko możesz błagam uzdrów nasze małżeństwo
 Marcin: 29.01.2010, 11:32
 Przyjdź do mnie Panie Jezu i powiedz, jak to jest naprawdę z tym PIEKŁEM? Zacząłem czytać teksty różnych chrześcijańskich świętych i mistyków (Św. Faustyna Kowalska, Vassula Ryden, Św. Jan Bosko, Św. Brygida, Św. Teresa z Avilla i inni) i zauważyłem, że we wszystkich tych tekstach występują potworne wizje piekła oraz stwierdzenia, że dla dusz, które się tam znalazły, nie ma już żadnego ratunku. Jest to coś, z czym absolutnie nie mogę się pogodzić. Nie mogę uwierzyć, że Bóg, który jest Miłością, może kogokolwiek skazać na wieczne tortury!
 MARCIN: 09.01.2010, 12:39
 PANIE Jezu dziękuję z całego serca za wszystko dobre, które uczyniłeś dla mnie, przepraszam za wszystkie moje grzechy. błagam cię PANIE JEZU mimo moich grzechów nie odwracaj się ode mnie, proszę pomóż mi wyjść z mojej trudnej sytuacji, bo nie wiem , co mam robić. Synu Dawida ulituj się nade mną. proszę wskaż mi drogę. proszę Cię JEZU. JEZU UFAM TOBIE
 oli: 08.01.2010, 19:39
 Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną! błagam pomóż wszystkim potrzebującym i cierpiącym, zagubionym i samotnym, miej litość dla nas grzesznych i okaż nam swoje miłosierdzie wysłuchując nasze modlitwy.
 Magda: 04.01.2010, 22:57
 Jezu ufam Tobie...nie pozwol by bylo inaczej ...
 fafa: 26.12.2009, 20:34
 Gdzie jesteś Boże?


 annaMM: 01.12.2009, 12:47
 On nie obiecuje ale działa z mocą, jest wiarygodny!
 Sylwia: 12.11.2009, 23:39
 Jakże wielki jesteś mój Panie, uwielbiać Cię pragnę całym życiem i dziękować za to co uczyniłeś dla mnie.Naucz mnie kochać Twoim Sercem każdego człowieka, którego postawisz na mej drodze i spraw aby żaden z nich nie zginął na wieki.
 ANTONI: 12.11.2009, 16:01
 PRZYJDŻ O DOBRY JEZU BARDZO CIĘ PRAGNE BYŚ MI POMÓGŁ ROZWIĄZAC MOJE PROBLEMY
 DZIECKO BOŻE: 09.11.2009, 16:33
 PANIE JEZU PRZYJMIJ MOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE DOBRO JAKIE OD CIBIE CIBIE OTRZYMAŁEM, ZA MIŁOSIERDZIE OKAZANE WSZYSTKIM DROGIM MOJEMU SERCU. PRZEPRASZAM CIĘ PANIE ZA WSZYSTKIE MOJE GRZECHY JAKIMI CIĘ SKRZYWDZIŁEM. POKORNIE PANIE JEZU ZAWIERZAM TOBIE SIEBIE, WSZYSTKIE SWOJE SPRAWY,. PROSZE O ŁASKĘ ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY, OŁASKĘ ZDROWIA MOJA RODZINĘ I WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. DOBRY JEZU OKAŻ SWOJE MIŁOSIERDZIE WSZYSTKIM DUSZOM W CZYŚCCU CIERPIĄCYM A SZCZEGOLNIE ZMARŁYM Z MOJEJ RODZINY. JEZU UFAMY TOBIE
 MARCIN: 28.09.2009, 09:45
 dziękuję z całego serca mój JEZU za wszystkie łaski, jakimi mnie obdarzyłeś i wszystkich drogich mojemu sercu. przepraszam CIę mój JEZU za wszystkie grzechy, którymi CIę obraziłem. Synu Dawida ulituj się nade mną - z głębi rozpaczy wołam do CIEBIE Z całego serca proszę Cię JEZU abyś wszedł do mojego życia i działał, proszę CIę o laskę zdrowia i znalezienia odpowiedniej pracy, bo nie wiem co mam robić, boję się, czuję się do niczego, nie wiem, co mam robić, gdzie mam iść, oddaję się TOBIE całkowicie - wszystkie swoje sprawy i wszystkich drogich mojemu sercu i tych wszystkich za których obiecałem się modlić. JEZU nie zostawiaj mnie, wynagrodź wszystkim, którzy mi pomogli. JEZU UFAMY TOBIE
 darek: 25.08.2009, 22:11
 niczym sa wszystkie najpiekniejsze chwile czlowieka i wszystko co dla nas PAN stworzyl w porownaniu z jego miloscia.
 Bożena: 16.08.2009, 23:18
 za każdym razem jak to czytam lzy mi lecą co raz mocniej!!! TO ŁZY SZCZĘSCIA BO wiem, ze Pan JEZUS MNIE KOCHA TAK JAK NIKT NA ŚWIECIE!!
 MARCIN: 06.08.2009, 11:11
 KOCHANY PANIE JEZU. OTO PRZYCHODZĘ DO CIEBIE, BO USŁYSZAŁEM TWOJE WOŁANIE. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ CI ZA WSZYSTKIE ŁASKI JAKIMI MNIE OBDARZYŁEŚ, MOJA RODZINĘ I WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. PRZEPRASZAM CIĘ ZA WSZYSTKIE GRZECHY JAKIMI CIĘ OBRAZIŁEM. Z WIARA NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ PROSZĘ CIĘ KOCHANY JEZU - - POMÓŻ MI PROSZĘ JUŻ NIE WIEM CO MAM ROBIĆ.NIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRACY, CZUJĘ SIĘ TAKI SAMOTNY, SKRZYWDZIŁEM SWOICH NAJBLIŻSZYCH. Z GŁĘBI ROZPACZY WOŁAM "SYNU DAWIDA ULITUJ SIE NADE MNĄ". PROSZĘ WSKAŻ MI DROGĘ. WYNAGRODŹ MOIM BLISKIM WSZYSTKIE KRZYWDY, JAKIE IM WYRZĄDZIŁEM. OBDARZ SWOJĄ MIŁOŚCIĄ WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. PANIE JEZU KOCHAM CIĘ I ZAPRASZAM CIĘ DO MOJEGO ŻYCIA. JEZU MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CAŁEGO ŚWIATA.
 Stokrotka: 24.05.2009, 16:19
 Piękny tekst mówiący o miłości Jezusa do mnie, do nas. Raduję się z każdego tu przeczytanego słowa. Tyle w nich jest miłości. Tak, ja bardzo pragnę być kochana przez Ciebie Jezu. I wiem to, że Ty mnie tak ukochałeś, że aż umarłeś za mnie i jeszcze przygotowałeś wspaniały pałac w Niebie. Oczekujesz mnie tam. Ale też chcesz być ze mną tu i teraz. Chcesz mi towarzyszyć, prowadzić drogą do Nieba. Codziennie zapraszasz do Wieczernika na ucztę by tam ukryty w małym, białym opłatku zamieszkać w moim nędznym mieszkaniu. Więc biegnę by spotkać się z moją Miłością. Bardzo bym pragnęła aby moje serce stało się najwspanialszą świątynią jaką człowiek mógłby zbudować. Bardzo pragnę Cię kochać tak jak dotąd nikt Cibie nie kochał. Nie ma na całym świecie nikogo kogo bym tak chciała kochać.Nie ma też nikogo kto by mnie tak ukochał. Chciałabym Ci powiedzieć najpiękniejsze, najczulsze słowa miłości. Niech one wszystkie będą zawarte w słowach : JEZU, MIŁUJĘ CIĘ. Jezu pragnę byś ze mną wszędzie był. Pragnę , pragnę, pragnę... Cię Jezu.
 paulina: 20.05.2009, 09:27
 Boże ja wiem, że Ty mnie widzisz, przenikasz moje mysli i pragnienia, wszystko co robie jest Ci znane.. Boże w ogromie Twej miłości zgładź moją nieprawość.. Boże Ty powiedziałeś.."proście a otrzymacie.." Panie Jezu pja paulina proszę Cię o dar uwolnienia..dar pokoju i radosci życia..dar Twej miłości.. dar Ciebie.. bym miała pewność że mi wybaczasz i ze jestes przy mnie. amen
 mariusz: 05.05.2009, 19:06
 kto jest autorem tego textu? teresaa z kalkuty ?
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7

Modlitwa do św. Jakuba ApostołaModlitwa do św. Jakuba Apostoła

Litania do św. Jakuba ApostołaLitania do św. Jakuba Apostoła

Modlitwa do św. KrzysztofaModlitwa do św. Krzysztofa

Modlitwa do św. OlimpiiModlitwa do św. Olimpii

Santiago de CompostellaSantiago de Compostella

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej