Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

On Cię Pragnie...

"Oto stoję u drzwi i kołaczę..." (Ap 3,20)

To prawda, stoję u drzwi Twego serca dniem i nocą. Jestem tam, nawet kiedy nie słuchasz, nawet kiedy wątpisz, że to mógłbym być JA. Oczekuję na najmniejszy znak Twojej odpowiedzi, przynajmniej na wyszeptane zaproszenie, które pozwoli abym wszedł.

Chcę abyś wiedział, że kiedykolwiek mnie zapraszasz, przychodzę - zawsze i niezawodnie. Przychodzę cichy i niewidzialny ale z nieskończoną mocą i miłością, przynosząc wiele darów MOJEGO DUCHA. Przychodzę z Moim miłosierdziem, z Moim pragnieniem przebaczenia i uzdrowienia Cię, z miłością do Ciebie ponad Twoje zrozumienie - miłością tak samo wielką jak ta, którą sam otrzymałem od OJCA ("Jak Mnie umiłował Ojciec tak i JA was umiłowałem..." J 15,9). Przychodzę - pragnąc pocieszyć Cię i dodać Ci siły, podnieść Cię i opatrzyć wszystkie Twoje rany. Przynoszę Ci Moje światło, aby rozproszyć Twoje ciemności i wszystkie Twoje wątpliwości. Przychodzę z Moją mocą, abym mógł nieść Ciebie i wszystkie Twoje problemy; z Moją łaską, by dotknąć Twego serca i przemienić Twoje życie, z Moim pokojem, by uspokoić Twoją duszę.

On Cię Pragnie... Znam Cię na wskroś - wiem wszystko o Tobie. Policzyłem każdy włos na Twej głowie. Nie ma nic w Twoim życiu co by nie było dla Mnie ważne. Przez lata podążałem za Tobą, zawsze kochając Cię, nawet w Twojej tułaczce. Znam wszystkie Twoje problemy. Znam Twoje potrzeby i zmartwienia. Znane MI są również wszystkie Twoje grzechy. Jednak powtarzam, że Cię KOCHAM nie za to co zrobiłeś, lub czego nie zrobiłeś - kocham Cię dla Ciebie samego, za piękno i godność, które Mój Ojciec Ci dał stwarzając Cię na swój własny obraz. To jest ta godność, o której często zapominałeś, to piękno, które zacierałeś grzechem. JA Cię jednak kocham takim jaki jesteś i przelałem nawet Moją Krew, aby Cię odzyskać. Jeżeli tylko poprosisz Mnie z wiarą, Moja łaska dotknie wszystkiego co potrzebuje przemiany w Twoim życiu; dam Ci również siłę byś uwolnił się od grzechu i wszelkiej niszczącej jego mocy.

Wiem, co kryje się w Twoim sercu - znam Twą samotność i wszystkie Twe zranienia - odrzucenia, osądy, upokorzenia. JA zniosłem to wszystko przed Tobą i zniosłem to wszystko dla Ciebie, abyś również i Ty mógł dzielić Moją moc i zwycięstwo. W szczególny sposób znam Twą potrzebę miłości - jak bardzo pragniesz być kochany i pielęgnowany. Jakże często pragnąłeś nadaremnie, szukając tej miłości egoistycznie, starając się wypełnić wewnętrzną pustkę przemijającymi przyjemnościami bądź grzechem, który tylko pogłębiał tę pustkę. Czy pragniesz miłości? "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy spragnieni jesteście..." (J 7,37). JA Cię zaspokoję i wypełnię. Pragniesz być otoczony czułością? Kocham Cię bardziej niż możesz to sobie wyobrazić - aż do śmierci na krzyżu - dla Ciebie.

PRAGNĘ CIĘ. Tak, to jedyny sposób, w jaki mogę rozpocząć opisywanie Mojej miłości do Ciebie; PRAGNĘ CIĘ. Pragnę Cię kochać i być przez Ciebie kochanym - oto jak drogim Mi jesteś. PRAGNĘ CIĘ. Przyjdź do Mnie, a wypełnię Twoje serce i uzdrowię Twoje rany. Uczynię Cię na nowo i dam Ci pokój, nawet we wszystkich Twych trudnościach. PRAGNĘ CIĘ. Nie wolno Ci nigdy zwątpić w Moje miłosierdzie, moją akceptację Ciebie, Moje pragnienie przebaczenia, pragnienie błogosławienia Ci i życia Moim życiem w Tobie. PRAGNĘ CIĘ, jeżeli czujesz się nieważnym w oczach świata - to wiedz, że jest to w ogóle bez znaczenia. Dla Mnie, w całym świecie nie ma nikogo ważniejszego od Ciebie. PRAGNĘ CIĘ. Otwórz Mi, przyjdź do Mnie, pragnij Mnie, daj Mi swoje życie - a udowodnię Ci jak bardzo ważnym jesteś dla Mojego serca.

Czy nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Mój Ojciec już posiada doskonały plan przemiany Twojego życia, poczynając od chwili obecnej? Ufaj Mi. Proś Mnie każdego dnia, abym wszedł i pokierował Twoim życiem - a uczynię to. Obiecuję Ci przed Moim Ojcem w niebie, że będę czynił cuda w Twoim życiu. Dlaczego miałbym to robić? - ponieważ PRAGNĘ CIĘ. Wszystko o co Cię proszę to to, byś całkowicie powierzył Mi siebie. Sam natomiast zajmę się resztą.

Już teraz troszczę się o miejsce, które Ojciec Mój przygotował dla Ciebie w Moim Królestwie. Pamiętaj, że jesteś pielgrzymem w tym życiu zdążającym do domu. Grzech nigdy nie jest w stanie Cię zadowolić, lub przynieść Ci pokój którego poszukujesz. To wszystko czego szukałeś poza Mną, uczyniło Cię jedynie bardziej pustym, tak więc nie trzymaj się kurczowo rzeczy tego świata. Nade wszystko jednak nie uciekaj przede Mną, kiedy upadasz. Nie zwlekając - przyjdź do Mnie. Dając Mi zaś Twoje grzechy, dajesz Mi radość bycia Twoim Zbawicielem. Nie ma niczego, czego nie mógłbym przebaczyć lub uzdrowić więc przyjdź i ulżyj swojej duszy.

Nie ma znaczenia jak bardzo się oddaliłeś, nie ma znaczenia jak często zapominasz o Mnie, nie ma znaczenia ile krzyży nosisz w tym życiu. Jest tylko jedna rzecz, o której chcę, abyś zawsze pamiętał, jedna rzecz, która nigdy się nie zmieni: PRAGNĘ CIĘ - takim jaki jesteś. Nie potrzebujesz się zmieniać, by uwierzyć w Moją miłość, bo to będzie Twoja wiara w Moją miłość, która Cię przemieni. Zapominasz o Mnie. JA jednak szukam Cię w każdej chwili dnia i nocy. Stoję u drzwi Twego serca i kołaczę. Czy trudno Ci w to uwierzyć? Popatrz więc na Krzyż, popatrz na Moje Serce przebite dla Ciebie. Czyż nie zrozumiałeś Mojego Krzyża? Wsłuchaj się ponownie w wypowiedziane tam słowa, ponieważ one mówią Ci wyraźnie dlaczego zniosłem to wszystko dla Ciebie: "PRAGNĘ..." (J 19,28). Tak, PRAGNĘ CIĘ - jak werset psalmu, którym się modliłem mówi o Mnie: "...na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem" (Ps 69,21). Całe Twoje życie czekałem na Twoją miłość. Nigdy nie przestałem Cię kochać i pragnąć, aby być kochanym przez Ciebie. W poszukiwaniu szczęścia próbowałeś wielu różnych rzeczy. Dlaczego więc nie spróbujesz otworzyć dla Mnie swego serca, właśnie teraz, o wiele bardziej niż kiedykolwiek przedtem?

Gdy tylko otworzysz drzwi Twego serca, gdy tylko podejdziesz wystarczająco blisko wówczas usłyszysz Mnie, powtarzającego ciągle nie w zwykłych ludzkich słowach, lecz w duchu: "Nie ma znaczenia to, co uczyniłeś, kocham Cię dla Ciebie samego. Przyjdź do Mnie z Twoją nędzą i Twoimi grzechami, z Twoimi kłopotami i potrzebami, z całym Twoim pragnieniem bycia kochanym. JA stoję u drzwi Twego serca i kołaczę... Otwórz Mi, ponieważ CIĘ PRAGNĘ..."

"Jezus jest Bogiem, dlatego Jego Miłość, Jego Pragnienie są nieskończone. On, Stworzyciel wszechświata, prosi o miłość swoich stworzeń. On pragnie naszej miłości... To słowo: 'PRAGNĘ' - czy dźwięczy ono w naszych duszach?"

Matka Teresa z KalkutyWasze komentarze:
 Anna: 25.03.2011, 21:48
 KOCHAM CIĘ PANIE JEZU.TYLE OKAZUJESZ NAM MIŁOŚCI DOBROCI MIŁOSIRDZIA.TYLKO SIĘ MARTWIĘ CZY ZDOŁAM WYPEŁNIĆ TO CZEGO ODEMNIE OCZEKUESZ.DOPOMÓŻ MI ŚWIĘTY WZORZE. BO JESTEM SŁABA,A WIEM ŻE POWINNAM WYPEŁNIĆ TO CZEGO PRAGNIESZ.DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ.NAUCZ MNIE POKORY REYGNACJI ZE SWOICH PLANÓW.BY TWOJA WOLA BYŁA WYKONANA Z MIŁOŚCIĄ I WDZIĘCZNOŚCIĄ, ZAPPRASZAM CIE DO MOJEGO ŻYCIA . POCIĄGNIJ NAS WSZYSTKICH DO ŻARU TWEGO SERCA.
 Irena: 06.02.2011, 21:29
 Kocham Cię Jezu zapraszam Cię do mojego serca,do mojego domu,do każdej sytuacji,do mojej pracy.powierzam Ci moje życie i proszę abyś mnie prowadzil,mną kierował,naucz mnie kochac.
 ula: 20.01.2011, 13:34
 Panie Boze badz zawsze przy mnie, kocham Cie i Maryje
 marek: 10.01.2011, 21:39
 Jezu przepraszam za wszystkie grzechy, dziękuje za wszystko , prosze pomuz mi i mojej rodzinie
 Justyna: 21.12.2010, 11:25
 Drogi Ojcze wybacz że zapominałam o Tobie i wątpiłam... Pragnę Twojej miłości, pragnę abyś przyszedł do mnie, wybaczył mi moje grzechy i wprowadził w moje życie szczeście i miłość... Kocham Cie i pragnę Ciebie!
 Ania: 10.11.2010, 12:42
 Wybacz mi Panie, ze w Ciebie zwątpiłam. Wybacz, ze obrażalam Twoje świete imię. Zawiodłam i proszę o przebaczenie.
 MAGDALENA: 24.09.2010, 12:15
 Panie Boże tak pragnę Ciebie.Kocham Cie bezgranicznie dziekuje za Twoja miłosc błagam uratuj mnie sama nic nie moge zrobić przyjmuje CIE duchowo bo nie moge w Twoich sakramentach Św tak mi ciezko Panie pomóz mi znależć prace dla mnie odpowiednia żebym nie musiała sie wstydzic siebie pomóz panie moim dzieciom daj łaskę wiary Arturowi i Bartusiowi przygotuj go do Sakramentu Bierzmowania i pozwól mi wrócic do SAKRAMENTÓW SW NIE DAJ MI UMRZEC BEZ CIEBIE W KOMUNI ŚW JEZU UFFFFAM TOBIE
 meg: 23.09.2010, 12:54
 Proszę, wyprostuj moje drogi...uchroń mnie przede mną samą...przed nienawiścią i żalem jakie w sobie noszę...zmiłuj się nade mną, Jezu
 MARCIN: 23.08.2010, 11:28
 JEZU DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE ŁASKI JAKIMI MNIE OBDARZYŁEŚ, PRZPRASZAM ZA MOJE GRZECHY. JEZU ODDAJĘ TOBIE CAŁE SWOJE ŻYCIE, POLECAM TWOJEMU MILOSIERDZIU SPRAWY WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. JEZU UFAM TOBIE


 Anet: 18.08.2010, 20:25
 Kocham Cię!!!!
 <>< Magda: 08.08.2010, 11:46
 Miłość Twa Boże jest niepojęta dla mnie, pozwól mi jej tylko ufać.... Twoja Cierpliwość i Miłość .... Tobie Panie oddaję moje życie ....
 gabi: 25.07.2010, 22:40
 Pozwól mi poczuć się kochaną przez Ciebie oraz pomóż mi CIę kochać
 marianna: 18.07.2010, 20:37
 W Twoje ręce Panie oddaje życie swoje i moich bliskich, otocz nas swoją boską miłością i opieką
 Ania: 06.07.2010, 18:49
 Ty wiesz Panie, że Cię kocham.
 Obrażona: 14.05.2010, 20:58
 Nie kocham Jezusa i nie licz Jezu, że zacznę Cię kochać !
 marcin: 13.05.2010, 12:12
 PANIE JEZU DZIEKUJĘ ZA WSZYSTKIE ŁASKI JAKIMI MNIE OBDARZYŁEŚ, PRZPRASZAM ZA MOJE GRZECHY, BŁAGAM CIĘ POMÓZ MI BO NIE WIEM, CO MAM ROBIĆ, PROSZĘ POMÓŻ MI JEZU, PROSZĘ POÓŻ MI WYJŚĆ Z TEJ TRUDNEJ DLA MNIE SYTUACJI, POMÓŻ MI WYJŚĆ Z DEPRESJI, PROSZĘ O ZNALEZIENIE ODPOWIEDNIEJ PRACY, PANIE JEZU ODDAJĘ TOBIE CAŁE MOJE ŻYCIE, JEZU SYNU DAWIDA ULITUJ SIĘ NADE MNĄ. PANIE JEZU POLECAM TWOJEMU WSZYSTKICH DROGICH MOJEMU SERCU. JEZU UFAM TOBIE
 Patryk Tatarzyński: 19.04.2010, 21:13
 Jezu bardzo cię kocham:-)
 stanisław: 31.03.2010, 11:03
 Jezu kocham Cię i zawsze pragnę być z Tobą.
 kasia: 30.03.2010, 01:38
 Kocham Cię Jezu, oddaję Ci moje serce, spraw aby było takie jak Twoje:*
 *: 21.03.2010, 17:07
 Jezu kocham Cię kochaj mnie
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 4

św. Maria Magdalenaśw. Maria Magdalena

Modlitwa do św. Marii MagdalenyModlitwa do św. Marii Magdaleny

Litania do św. Marii MagdalenyLitania do św. Marii Magdaleny

Koronka do św. Marii MagdalenyKoronka do św. Marii Magdaleny

br. Mieczysław Mystkowskibr. Mieczysław Mystkowski

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej