Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Jestem obok Ciebie

Ciemno, Panie.
Panie, czy jesteś tu, w tej mojej nocy?
Twoje światło zgasło, jego odbicie na rzeczach i ludziach znikło.
I wszystko wydaje mi się szare, ciemne, jak przyroda, gdy mgła zasłania słońce i kryje ziemię.
Wszystko mnie kosztuje, wszystko mi ciąży i sam jestem ciężki i ospały.
Gdy się budzę, poranek mnie przytłacza, bo za nim kryje się dzień.
Śpieszę się, żeby zniknąć, pragnę śmierci jako zapomnienia.
Chciałbym wyjechać,
Umknąć,
Uciec,
Wyrwać się byle gdzie!
Wyrwać się, komu?
Tobie, Panie, innym, sobie, czy ja wiem?
Ale wyjechać,
Uciec!

Chodzę jak pijany,
Popychany przyzwyczajeniami, bezwolnie.
Co dzień powtarzam te same ruchy, ale wiem, że są bezużyteczne.
Chodzę, ale wiem, że moje kroki nigdzie mnie nie zaprowadzą.
Mówię, ale moje słowa wydają mi się straszliwie puste, bo wiem, że tylko uszy cielesne mogą je słyszeć, a nie dusze żywe: za wysokie i za dalekie.
Nawet myśli uciekają; myślę z trudem.
Czasem słowa wyrywają się i nie chcą dalej służyć!
Bełkoczę, mieszam się czerwienię.
I jestem śmieszny.
Wstydzę się, bo inni mogą się spostrzec.
Panie, czy ja wariuję?
Albo może Ty tak chcesz?

To byłoby głupstwo, gdybym nie był sam.
Jestem sam.
Wyprowadziłeś mnie, Panie, daleko; ufnie poszedłem, aleś Ty szedł obok mnie, aż w szarej pustyni, w pełni nocy, nagle zniknąłeś.
Wołam, a Ty nie odpowiadasz.
Szukam i nie znajduję Cię.
Wszystko opuściłem i teraz jestem sam.
Twoja obecność jest moim cierpieniem.

Ciemno, Panie.
Panie, czy jesteś tu, w tych ciemnościach?
Gdzie jesteś, Panie?
Czy mnie jeszcze kochasz?
Może Cię zmęczyłem?
Panie, odpowiedz mi!
Odpowiedz!

Ciemno.

Czasami wszystko idzie na opak... Życie niesie same niepowodzenia... ...tragedie, rozpacz...Prosisz Boga...A Bóg wydaje się drwić z Ciebie... Jednak tak nie jest... On ciągle jest obok... Czasami "okres ciemności" jest czasem próby... Próby miłości i wiary...

"Podobnie jak zapora wstrzymuje wody, by je podnieść i zwiększyć ich siłę, tak i Bóg, nie chcąc powierzchownej działalności, by oczyścić i wzmocnić wiarę, sprawia zewnętrznie, iż nic się nie udaje."
   

Wasze komentarze:
 wierząca i ufająca: 02.05.2014, 00:12
 Panie Jezu, pragnę Twojej obecności, choćby małego gestu napawającego mnie do dalszej pracy nad swoją wiarą, ufam Tobie bezgranicznie, chociaż to trudne wierzę, że każde niepowodzenie ma swój sens, ma swoje powołanie, kocham CIę i pragnę błogosławieństwa dla całej swojej rodziny
 Skrzywdzony kapłan: 12.12.2013, 23:07
 Panie Jezu zostałem niewinnie ukarany suspensą z nienawiści bez upomnień kanonicznych i podstępem i skrzywdzony przez przełożonych. Bez żadnego wysłuchania stron wyrzucili mnie jak psa, choć byłem pracowity, szczery i dobry. Gdzie jesteś Panie Jezu? Co się stało z kapłanami Twojego Kościoła którzy stosują władzę aby niszczyć pokornych zamiast im służyć?
 Marrrr: 09.12.2013, 22:18
 Jezu, spraw proszę abym dobrze wykorzystał ten czas ciemności, abym stał się prawdziwym chrześcijaninem. Kochające, lecz zagubione dziecko.
 Skrzywdzony Kapłan: 26.11.2013, 19:42
 Panie Jezu zostałem skrzywdzony przez swoich przełożonych. Ty wiesz, że że nie można udowodnić gdy ktoś krzywdzi kogoś psychicznie, Ale gdy ktoś cierpi i prosi o pomoc i jest ofiarą podaje się mu rękę a nie wyrzuca z zakonu i niszczy niewinnie Jego imię. Panie Jezu gdzie wtedy byłeś?
 Skrzywdzony Kapłan: 26.11.2013, 19:39
 Panie Jezu zostałem skrzywdzony przez swoich przełożonych. Ty wiesz, że że nie można udowodnić gdy ktoś krzywdzi kogoś psychicznie, Ale gdy ktoś cierpi i prosi o pomoc i jest ofiarą podaje się mu rękę a nie wyrzuca z zakonu i niszczy niewinnie Jego imię. Panie Jezu gdzie wtedy byłeś?
 Maria: 29.09.2013, 18:51
 Błagam o pomoc
 mariusz: 06.05.2013, 07:45
 Panie Jezu bardzo proszę cie pomoz mojej zonie aby wyzdrowiała proszę
 aga: 24.10.2012, 14:24
 Boże pomóż!
 Ada: 06.06.2012, 16:09
 Jezu, Ty zawsze słyszysz. Pomimo mojej rozpaczy, mojego stanu, nie zwątpiłam w to, że jesteś, chociaż brak odpowiedzi doprowadzał mnie do szaleństwa. Ale wiedziałam, zaufałam, że dasz mi szczęśliwy koniec moich trudów. To było dzisiejszej nocy, a dziś już po południu wiem, że wszystko naprawdę jest dobrze. Dziękuję Ci za to, że nie dajesz mi wszystkiego natychmiast, ale ostatecznie zawsze doprowadzasz moje problemy do szczęśliwego zakończenia!
 Natalia: 30.03.2011, 20:59
 Jezu.. czasem błądzę, schodzę na złą drogę, ale cały czas wierzę. Wierzę, że jesteś ze mną, że mnie kochasz. Niekiedy czuję Twoją obecność, Twój głos.. wiem że mnie rozumiesz jak nikt inny, wiem że jesteś ze mną i mnie kochasz. I każde moje niepowodzenie tłumaczę tym, że tak widocznie chciałeś dla mnie. Taki widocznie mój los. Przepraszam Cię za wszystko co złe w moim życiu. Za to, że czasem boję się prawdy. Za to, że błądzę, ale Ty mnie nie opuszczasz. KOCHAM CIĘ MÓJ PANIE, KOCHAM NADE WSZYSTKO.. mam dopiero 15 lat, spraw abym nigdy nie straciła wiary, i stała się odporna na ten świat, który jest złym światem.. Kocham Cię Jezu, Kocham i nie znam innych słów. Złap mnie za rękę w trudnym dla mnie czasie, i oświetl moją drogę tak abym więcej nie zbłądziła. Kocham Cię.. dziękuję Ci, że mnie nie opuszczasz.. że mogę słyszeć Twój głos. Dziękuję.. MÓJ PANIE..
 Agata: 08.08.2010, 09:44
 Jezu, pozwól mi stać się lepszym człowiekiem.. Dziękuję Ci za Twoje dobro.. Kocham Cię nade wszystko!
 człowiek: 21.04.2009, 09:04
 Panie JEZU pragnę Ci podziękować za wszystko,nie potrafię określić jak bardzo ,ja wiem że żadne słowo nie może określić tego co czuję do Ciebie,moja miłość do Ciebie nadaje sens mojemu życiu,pozwala radować się kiedy boleść serce gniecie i wiem że wszystko co Ty dotykasz promienieje jasnością wiekuistą.PANIE mój daj mi siłę i odwagę abym w każdej chwili mojego życia była rycerzem CHRYSTUSA,niechaj moje życie będzie cało dobowym czuwanie u Twojego boku,miłuję cię mój JEZU,jesteś mój PANIE najprawdziwszą prawdą świata.Dziękuje że mogę czuć Twoją obecność ,po stokroć dziękuje.
 FAUSTYNA: 25.06.2008, 21:17
 CHCE BYć DZIęKCZYNIENIEM KTóREMU BRAK SłóW KTóRE ZA MIłOSC PłACI CIERPIENIEM W JEGO DłONIACH SPOCZąC JAK ZIARNO PRZENICY KTóRE STAłO SIę CHLEBEM.
 Kasia: 26.01.2008, 19:54
 Jezu, właśnie, czasami wszystko idzie na opak... Ten stan dla mnie trwa już bardzo długo, wierzę, że jest w tym Twoja wola, ale błagam, dodaj mi sił, abym porodziła sobie z samą sobą. Wierzę w Ciebie i kocham całym sercem, proszę dodaj sił i nadziei... Jesteś moim Królem!!!!
 Monika: 18.11.2007, 13:57
 Jezu tak mało mam wiary:( Tak bardzo proszę Cię daj mi wiarę.. siłę na to wszystko:( sama sobie nie dam rady:( Kocham Cie Jezu!
[1] (2)


Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej