Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kochaj Mnie taki, jaki jesteś!

Zachęcające słowa Pana Jezusa do Ciebie

Znam twoją nędzę, twoje walki, utrapienia twojej duszy, słabości twego ciała. Znam także twoją tchórzliwość, twoje grzechy, a mimo to mówię do ciebie:
"Daj mi serce twoje i kochaj Mnie taki, jaki jesteś".

Jeślibyś miał czekać, aż aniołem się staniesz, aby wtedy dopiero oddać miłości, to nigdy Mnie nie będziesz kochał.

Gdy jesteś tchórzliwy w spełnianiu swoich obowiązków i w ćwiczeniu się w cnotach, gdy ciągle popadasz w te same grzechy, których chciałbyś uniknąć - Ja Ci nie pozwalam, abyś Mnie nie kochał.

Kochaj Mnie taki, jakim jesteś!

W każdym oka mgnieniu, w każdej sytuacji - czy masz zapał czy cierpisz na oschłość, czy jesteś wierny, czy niewierny - kochaj Mnie taki, jaki jesteś. Ja będę miłością twego serca, gdyż jeślibyś czekał aż będziesz doskonały, nigdy nie będziesz Mnie kochał.

Czy Ja z każdego ziarnka piasku nie mógłbym uczynić Serafina jaśniejącego czystością, wielkodusznością i miłością?
Czy Ja nie jestem Wszechmocny?Ale skoro postanowiłem opuścić cudowne stworzenia /byty/ w niebie, aby biedną miłość twojego serca postawić na pierwszym miejscu - czy Ja nie jestem Panem twojej miłości?

Dziecko moje, pozwól mi kochać ciebie; Ja chcę twego serca. Na pewno z czasem będę cię przemieniał, ale dziś kocham cię takim, jaki jesteś i pragnę, abyś i ty Mnie kochał taki, jaki jesteś.
Ja chcę widzieć jak wyrasta z głębi twojej nędzy twoja miłość.
Ja kocham w tobie twoje słabości, Ja cenię miłość dusz biednych i bezradnych. Ja chcę słyszeć od biednych ludzi nieustanne wołanie: "Jezu, kocham Ciebie!"

Ja pragnę tego jedynego śpiewu twego serca, Ja nie chcę twojej mądrości ani twoich talentów. Jedno dla Mnie jest ważne:
widzieć Cię, że pracujesz z miłości. Nie pragnę twoich cnót.
Gdybym ci je dał, to jesteś tak słaby, że one by tylko ożywiły twoją miłość własną. Nie troszcz się o to. Mógłbym ciebie przeznaczyć do wielkich spraw - ale nie, pozostaniesz nieużytecznym sługą - a Ja wezmę od ciebie to "mało", które masz, bo Ja cię stworzyłem dla miłości.
Dzisiaj stoję u drzwi twego serca jak żebrak - Ja, Król Królów!

Pukam i czekam. Pospiesz się, aby mi otworzyć! Nie odwołuj sie do swojej nędzy!
Gdybyś poznał w doskonały sposób swoją nędzę, umarłbyś z bólu.
To, co rani Moje serce, to to, że ty wątpisz we Mnie, że brakuje ci do mnie zaufania. Chcę, abyś swoje najbardziej niepozorne czynności spełniał z miłości do Mnie. Liczę na ciebie, że zrobisz Mi tę radość.

Nie rozpaczaj z tego powodu, że nie posiadasz żadnych cnót - Ja ci dam swoje. Gdy będziesz cierpiał, dam ci do tego siłę.

Gdy Mi podarujesz swoją miłość, dam ci tyle, że będziesz umiał kochać więcej, niż mógłbyś sobie wymarzyć. Myśl jednak o tym, że masz Mnie kochać taki, jakim jesteś.
Oddałem ci Moją Matkę. Pozwól, by wszystko przechodziło przez Jej przeczyste serce. Cokolwiek mogłoby się stać, nie czekaj, aż świętym będziesz, aby oddać się Miłości. Nie mógłbyś Mnie w ogóle pokochać - A teraz idż.

* * *

Modlitwa stała się jej księgą Eucharystia płonącym stosem Miłości a milczące cierpienie drogą na której wypełniało się zbawienie ludzkości

Autor nieznanyWasze komentarze:
 marzena aneta: 10.04.2023, 12:39
 Kochaj mnie taki,jaki jesteś! proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 17.12.2022, 23:21
 kochaj mnie taki jaki jesteś kochaj mnie taka jaka jesteś dziękuję Jezu kocham Cię proszę ocal mnie dziękuję Jezu proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Jezu proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Helena23.2.2020,20,00: 23.02.2020, 20:13
 Kocham Cię Panie Jezu.Twoj największy grzesznik
 Sebastian: 09.12.2019, 18:38
 Kocham Cię Jezu i kochać pragnę na wieki wieków amen
 Damian: 03.02.2018, 18:54
 Dlaczego niektórzy w was męczą ludzi moralizmem ? Uwierzcie niektórzy ludzi są bardzo wrażliwi i każdy najmniejszy moralizm sprawia że przestają wierzyć w miłosierdzie i zaczynają zasługiwać. Ja jestem taką osobą, jestem nędzny i słaby, sam dla siebie jestem pokutą nie potrzebuje się jeszcze umartwiać moja historia i cierpienie są dla mnie wystarczającym umartwieniem. Więc proszę nie obiektywizować. Każdy z nas ma indywidualną droga moja raczej jest zbliżona do Małej Drogi Terasy od Dzieciątka Jezus. Mylicie zresztą porządki jak można wymagać od kogoś moralizmu, umartwiania się jeśli ten człowiek nadal nie wierzy w nieskończoną miłość Bożą w to że jest dzieckiem. Najpierw jest miłość Chrystusa dopiero później kiedy człowiek jest utwierdzony w tym że jest bezwarunkowo kochany możemy mówić o jakieś moralności, ale Jezus mówiąc "Bądźcie doskonali" miał na myśli doskonałość MIŁOŚCI a nie bycie doskonałym bezgrzesznym człowiekiem, pierwsze przekazanie to miłość Boga więc rzygam waszym moralizmem on mnie zabija i nie ma w tym życia. Po trzecie Bóg do każdego indywidualnie dostosowuje wymagania na jego miarę.
 krzysztof: 31.07.2016, 23:33
 Kocham cie jezu i wierze w to przepraszam za moje grzechy a i mam jedna prosbe zaopiekuj sie moim tata i ciocia kocham cie sercem jezu :)
 iwa: 21.06.2015, 19:50
 Kocham Cię całym sercem MIŁOŚCI moja!!!!!
 halina: 19.03.2015, 12:24
 Jezu dziękuję ci za wszystko kocham Cię bardzo mocno.Opiekuj się moją rodzinką .
 Krystyna61: 16.03.2015, 00:03
 JEZU , kocham CIĘ jaką jestem.... DZIĘKUJĘ CI za to...


 halina: 11.03.2015, 12:34
 Jezu bardzo Cię kocham.
 Ola86: 17.11.2012, 13:29
 Czy na miłość Jezusa musimy sobie zasłużyć? Z pism sł.Bożej Leonii Nastał wynika, że jeśli ktoś nie jest zdolny do umartwiania się, nie ma prawa mówić że kocha Jezusa. "Oświadczyłam Panu Jezusowi, że kocham Go ponad wsystko, a On z dobrocią odezwal się : Kochasz jeszcze siebie, nie umartwiasz się we wszystkim, jak tego żądam. Zaczęlam się usprawiedliwiać: Jezu – widzisz jak słaba jestem, bądź moją mocą. Jeżeli Ja żądam umartwienia, przed kim boisz sie odpowiedzialności? Ja jestem Życiem, twoje życie też do mnie nalezy. Ja nie zabijam ale ożywiam, O gdyby dusze znały cenę umartwienia, gdyby wiedziały, jaka [jest] ich cena, to by się ubijały o nie daleo więcej niż bogacz dobija się o zdobycie majątku. Małoduszność w poszukiwaniu umartwień jest tą zasloną, której boją się podnieść dusze z obawy, by nie przyjrzeć się z bliska własnej slabości dziecięcej. Nie chodzi mi o umartwienia nadzwyczajne, do tych daję osobne powołanie komu chcę. Od wszystkich jednak dusz wymagam zaparcia się siebie w tym co sprawia przyjemność, dozwoloną wprawdzie, ale z której mozna by złożyć ofiarę. To taka drobnostka. Żebrakowi czasem daje się na ofiarę tylko grosz, a Mnie i tego odmawiają dusze, niestety – nieraz dusze przeze Mnie ubogacane." cytat za: http://bog-w-moim-balaganie.blog.onet.pl/2009/08/22/droga-niemowlectwa-duchowego-wg-pism-sl-bozej-s-leonii-nastal-cz-1-2/. Z tego wynika,że On raczej nie chce, byśmy Go kochali tacy, jacy jesteśmy - musimy poczekać aż będziemy doskonali
 ewunia: 17.11.2012, 10:48
 Cytat za: http://bog-w-moim-balaganie.blog.onet.pl/2009/08/22/droga-niemowlectwa-duchowego-wg-pism-sl-bozej-s-leonii-nastal-cz-1-2/ Zeszyt 1. (autorka - sługa Boża Leonia Nastał. (6) Oświadczyłam Panu Jezusowi, że kocham Go ponad wsystko, a On z dobrocią odezwal się : Kochasz jeszcze siebie, nie umartwiasz się we wszystkim, jak tego żądam. Zaczęlam się usprawiedliwiać: Jezu – widzisz jak słaba jestem, bądź moją mocą. Jeżeli Ja żądam umartwienia, przed kim boisz sie odpowiedzialności? Ja jestem Życiem, twoje życie też do mnie nalezy. Ja nie zabijam ale ożywiam, O gdyby dusze znały cenę umartwienia, gdyby wiedziały, jaka [jest] ich cena, to by się ubijały o nie daleo więcej niż bogacz dobija się o zdobycie majątku. Małoduszność w poszukiwaniu umartwień jest tą zasloną, której boją się podnieść dusze z obawy, by nie przyjrzeć się z bliska własnej slabości dziecięcej. Nie chodzi mi o umartwienia nadzwyczajne, do tych daję osobne powołanie komu chcę. Od wszystkich jednak dusz wymagam zaparcia się siebie w tym co sprawia przyjemność, dozwoloną wprawdzie, ale z której mozna by złożyć ofiarę. To taka drobnostka. Żebrakowi czasem daje się na ofiarę tylko grosz, a Mnie i tego odmawiają dusze, niestety – nieraz dusze przeze Mnie ubogacane.
 Krystyna : 18.01.2012, 21:08
 Panie Jezu zraniłam cię w Basi, przepraszam Cie , Jestem grzesznicą, Ty mnie ciągle chcesz. A Ja prze swoja pychę zadufanie zraniłam, jestem słaba bez ciebie. Wiem,ze mnie przyjmujesz taka jaką jestem panie . przepraszam Cię
 a.: 07.08.2011, 15:13
 Przepraszam , uspookoj mnie Panie,pozwl na nowo uwierzyc ze mnie kochasz dalej. totalna falszywa agresywna klotliwa pycha grzesnice, przebacz mi prosze , czuje sie samotna , czuje sie nikim.
 maria : 07.06.2011, 09:24
 Nie umiem dziekowac Ci Panie bo zbyt male sa me slowa zechciej przyjac moje milczenie i naucz mnie zyciem dziekowac .Prosze Jezu o dalsza poieke nad moja rodzina .
 Darek: 25.04.2011, 12:51
 Jezu Kocham Cię!! Ty jestes Panem moim,mojego życia,Wybawicielem moim,mimo moich słabosci mimo moich grzechow dziekuje ze jestes zawsze przy mnie..Chwała Panu.
 Michall: 13.12.2010, 21:56
 Jezusie !dziękuję Ci za dobroć i cierpliwość którą nas obdarzasz. Za nieskończoną łaskę Miłosierdzia. Umacniaj mnie w dążeniu ku Tobie. Wielbię Ciebie. Wielbię Ciebie w đwiecie ktrrz stworzyes. W ludziach ktrych stawiasz na mej drodze. Chce Cie kochac czysta milooscia. Alleluja
 Andre: 12.10.2010, 21:39
  Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 Ola: 23.02.2010, 13:26
 kochany jezu szukam cię i czekam przepraszam za moje upadki i niedoskonałosci dziękuje za Twoje Miłosierdzie i za każdy dzień mojego życia.
 Stokrotka: 19.06.2009, 14:04
 Kocham Cię Jezu taka jaką jestem i tak jak potrafię. Dziękuję za Twoje Serce, które jest nie tylko takie jak wyrażamy w Litanii. Twoje Serce jest najświętsze, najczystsze, najpiękniejsze, nie ogarnione naszymi marnymi słowami. Dziękuję . Przepraszam za nasze małe serca. Chcę być w Twoim Sercu. Chcę w nim, z nim, przez niego i dla jego szukać zagubionych serc.
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Brat Albert Chmielowskiśw. Brat Albert Chmielowski

Modlitwa do św. Brata Alberta ChmielowskiegoModlitwa do św. Brata Alberta Chmielowskiego

Litania do św. Brata AlbertaLitania do św. Brata Alberta

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

Chatka św. brata Alberta na KalatówkachChatka św. brata Alberta na Kalatówkach

Modlitwa do św. AlinyModlitwa do św. Aliny

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej