Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (WNO)

     Congregatio Sororum Expiatricum Sacratissimi Vultus (CSESV)

     Jesteśmy wspólnotą życia konsekrowanego. Składamy śluby czystości, ubóstwa i po - słuszeństwa stając się osobami zakonnymi w Kościele. Bliska nam jest prostota św. Franciszka z Asyżu i ta wrażliwość na odrzucanie Bożej miłości przez ludzi, która kazała mu wołać „Miłość nie jest kochana!" i podejmować drogę ciągłego nawrócenia, otwierania się na tę Miłość, ucz enia się miłości. Żyjemy w charyzmacie u- krycia jako siostry niehabitowe, naśladując zwyczajne życie Świętej Rodziny w Na - zarecie i podejmując różne posługi i prace zawodowe, zarówno w prowadzonych przez Zgromadzenie ośrodkach (dla osób starszych, dl a chłopców potrzebujących specjalnej troski, dla dzieci przedszkolnych), jak i w instytucjach państwowych i spo - łecznych oraz parafiach.

     Nasze Zgromadzenie zostało założone pod koniec XIX w. przez bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, oraz Elizę Cejzik (w zakonie m. Teresę od Oblicza Pańskiego), nauczycielkę. Popularnie mówi się o nas: siostry obliczanki.

     Jeśli chcesz nas poznać bliżej lub przeżyć swój modlitewny czas przed Obliczem Jezusa, zapraszamy na rekolekcje i dni skupienia, grupo we lub indywidualne.Tekst pochodzi pisma Sióstr Obliczanek "Biuleryn" nr 3/2017


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej