Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Proście Pana żniwa

Jestem w Zgromadzeniu Księży Marianów już prawie 17 lat. Pamiętam, że postulat (pierwszy rok formacji zakonnej) rozpoczynało 13 młodzieńców, chętnych oddać swoje życie Bogu. W czasie tego roku jedni odchodzili, przychodzili nowi. Ostatecznie, do nowicjatu (kolejnego etapu formacji) poszło nas ponad 20. Pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, po rocznym nowicjacie, złożyło nas zaledwie 12. Potem kolejne lata formacji, kiedy to składa się śluby wieczyste. Z naszego roku zostało nas tylko sześciu: 5 księży i brat. Długa droga, wielu było żniwiarzy, ale nie wszyscy wytrwali...

Kochani Przyjaciele Marianów, pragnę na łamach pisma Z Niepokalaną zwrócić się do Was z prośbą, abyście wspierali mariańskich duszpasterzy powołań swoimi modlitwami w upraszaniu nowych powołań do naszego Zgromadzenia. Jest nas trzech przeznaczonych tylko do tego dzieła. Zadanie przed nami bardzo trudne. Robimy wiele, aby pomóc młodym ludziom odkryć ich życiowe powołanie. Organizujemy rekolekcje, dni skupienia w naszym klasztorze w Licheniu, obozy: zimą narciarskie, a latem - wędrowne w górach. Co roku spotykamy się z młodzieżą na Mariankach przy grobie, niedawno wyniesionego na ołtarze, o. Stanisława Papczyńskiego. W listopadzie każdego roku zapraszamy z naszych parafii ministrantów na turniej sprawnościowo-intelektualny, a w lecie na olimpiadę sportową.

W tym roku mamy tylko 2 nowicjuszy, a droga przed nimi jeszcze długa do złożenia ślubów wieczystych. Piszę o tym dlatego, aby pokazać, że sytuacja jest poważna, że trzeba wołania nas wszystkich do Pana żniwa o nowych dobrych, gorliwych żniwiarzy, o nowych kandydatów na księży i braci.

Moi Drodzy! Można powiedzieć, że przynależycie do naszego Zgromadzenia, dlatego też mam większą śmiałość prosić Was o codzienną modlitwę w intencji nowych powołań. Na odwrocie obrazka z bł. Stanisławem Papczyńskim, który Wam przesłaliśmy, jest modlitwa o nowe powołania do marianów. Prosimy, uczyńcie ją Waszą codzienną modlitwą! jesteście naszymi prawdziwymi Pomocnikami!

Wiele dobra czynicie dla naszego Zgromadzenia. Dziękujemy Wam za życzliwość, obecność na beatyfikacji w Licheniu, za stałą modlitwę, za to, że bronicie dobrego imienia marianów. Systematycznie wspieracie także finansowo nasze seminarium w Lublinie. Wasze ofiary pomagają w funkcjonowaniu naszej uczelni, w której już wiele pokoleń marianów otrzymało dobre wykształcenie i niezbędną formację.

Dziękuję Bogu za wszystkich członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Jesteście dla nas, marianów, wielkim wsparciem. Stanowimy wielką mariańską rodzinę, którą łączy miłość do Boga i Jego pokornej Służebnicy Maryi.

ks. Zbigniew Borkowski MIC

Pismo Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
Z Niepokalaną - wiosna 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej