Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Syn oznajmił nam, że pragnie poświęcić się na służbę Bogu

Mamy kilkoro dzieci, w tym jednego syna. Wychowaliśmy je w wierze, nie tylko ucząc pacierza i katechizmu, lecz przede wszystkim spełniając wiernie obowiązki dobrego chrześcijanina.

Syn po pierwszej Komunii św. został ministrantem. Służbę tę pełnił gorliwie. Gdy był już w szkole średniej, obok chłopięcych gier i zabaw, które organizował, uczył najmłodszych ministrantów służenia do Mszy św. A gdy powstała grupa młodzieżowa "Krąg Biblijny", brał czynny udział w spotkaniach. Czytali Pismo Św., rozważali jego treść, śpiewali pieśni. Te wspólne wysiłki jednoczyły grupę w miłości Chrystusowej. Młodzi uczyli się wzajemnego rozumienia i pomagania sobie. Na oazie syn zaprzyjaźnił się z kolegą, który wywarł na niego bardzo dodatni wpływ, a jestem przekonana, że i on również skorzystał wiele z tej przyjaźni.

Nasza radość

Po roku syn oznajmił nam, że pragnie poświęcić się na służbę Bogu. Nie było to dla nas zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się tego; na to wskazywało jego dotychczasowe zachowanie się. Oczywiście zgodziliśmy się chętnie i całym sercem ofiarowaliśmy go Bogu.

Obecnie złożył już profesję w zakonie św. Franciszka i jest na pierwszym roku wyższego seminarium duchownego. Po roku, w ślad za naszym synem, poszło kilku innych chłopców z jego grupy (jeden nawet do tego samego zakonu). Jesteśmy bardzo szczęśliwi i każdego dnia dziękujemy Bogu, że wybiera sobie młodzieńców z naszej parafii. Modlimy się też, aby wytrwali i dobrze spełnili swój obowiązek. Wiemy, jak bardzo są nam potrzebni ofiarni i gorliwi kapłani.

Rodzicom trudno czasem pogodzić się z faktem, że syn lub córka decyduje się na służbę Bogu. Nie powinni jednak im zabraniać, jeśli ich miejsce jest tam rzeczywiście. Mogą bowiem wyrządzić tym wielką krzywdę swemu dziecku. A szczęście dziecka powinno być ich szczęściem. Bogu zaś trzeba być wdzięcznym, gdy tak wyróżni naszą rodzinę.

J. G.


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej