Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Naleśnik "Łosoś" (4 porcje)


Spacer po Starówce? Tak, ale potem pizza i naleśniki "Pod Wieżą" i... tygodnik "Idziemy". Zgrabnie wkomponowana między mury kościoła akademickiego św. Anny i jego wieży przy Krakowskim Przedmieściu 68 pizzeria ma już 16-letnią tradycję. - Dziś można tu zjeść pizzę niemal taką samą jak w 1993 r. - mówi Andrzej Zawiślak, od pięciu lat szef "Pod Wieżą", z której dochód wspiera Fundację ProBono2. Jak każde "niezwykle" miejsce i to ma swoją legendę. Mówi się, że pomysłodawcą byl Prymas Józef Glemp. Tu można zjeść pizzę "Papieską", czyli popularnie tak nazywaną przez bywalców pizzę "Padre".

Tegoroczny sezon "Pod Wieżą" zapowiada się bardzo ciekawie. - Chcemy na Dzień Dziecka zdążyć z otwarciem ogródka zabaw. Będą koncerty muzyczne, bo myślimy o promocji młodych, zdolnych artystów, którzy już potrafią swoją muzyką zainteresować. Będą nie tylko profesjonaliści, ale także utalentowane dzieci ze szkól muzycznych. Preferowana będzie muzyka środka: poezja śpiewana, lekki jazz, blues i oczywiście muzyka klasyczna - zachęca Andrzej Zawiślak. Ale przede wszystkim "Pod Wieżą" czeka na nas świetne jedzenie. - Obok pizzy i naleśników dużym wzięciem cieszą się także tiramisu i czekolada na gorąco - zaprasza szef.

Pomysł, by "Pod Wieżą" można było poczytać prasę katolicką, zawsze "wisiał w powietrzu". Szef najchętniej sięga po "Idziemy", toteż zawsze będzie można nasz tygodnik tu znaleźć. Od końca maja na łamach tygodnika będą do wygrania dwuosobowe zaproszenia "Idziemy na pizzę Pod Wieżę". A już w tym numerze przed czytelnikami "Idziemy" szef kuchni odkrywa przepis na jeden z tutejszych specjałów. Radek Molenda

Naleśnik "Łosoś" (4 porcje)

Składniki nadzienia:
4 plastry wędzonego łososia 4 żółtka 400 g sera mozzarella 8 plastrów świeżego pomidora 4 konserwowe szparagi 400 g mąki mleko zioła prowansalskie sól

Ciasto naleśnikowe::
400 g mąki szklanka mleka 1,5 szklanki wody 2 jajka odrobina soli

Sposób przygotowania:
Ubite ciasto odstawiamy na 30 minut w chłodne miejsce, potem usmażone trzeba ostudzić. Na schłodzonego naleśnika kroimy plastry sera (możemy również posypać serem startym na grubo). Na środku sera robimy zagłębienie, do którego wkładamy surowe żóttko. Na ser i żółtko kładziemy plaster wędzonego łososia i 2 plastry świeżego pomidora, 1 szparaga przekrojonego wzdłuż na pół. Do tego jeden plaster czerwonej cebuli i szczyptę ziół prowansalskich. Złożony w "kopertę" naleśnik smażymy z obu stron na patelni tak, aby znajdujący się w środku ser rozpuścił się.


Radek Molenda


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 24 maja 2009Wasze komentarze:
 maciek: 06.06.2009, 16:05
 ja to nie lubie lososia:/ ale za to kocham pizze :D a wczoraj mielismy z bratem ekstra frajde bo on wygral wielka pizze na punkcie gg :D czad!
 Ewa : 27.05.2009, 17:45
  WIESZ co " łososiu "" Jeleniem BęDąCY ... LWA Groźnego z Siebie zrobłeś ...nie twierdzę że nim nie jesteś ... bo ryczysz ...i ryczysz ...w tym bólu ogromnym jakiego doświadczasz ... CO TY SOBIE MYśLISZ żE MNI E śWIAT INTERESUJE ... I TWOJE RZUCANIE MI GO DO STóP ... I ZMUSZASZ MNIE ABYM COś ROBIłA W PORZąDKU ...POKłAD CZYśCIć MOGę ... KOPCIUSZKIEM LUBIE BYć ...I TU MNIE NA BACZNOść PRZED SOBą ...KOCHANY ...NIE STAWIAJ ... I MI SERC LUDZKICH GłUPOTą JAKąś ..NIE MAM ... JESZCZE TROCHę ...A TAM , GDZIE WEJDę SAME KWIATY ZAMIAST CIERNI ... A JA SIę DO MOJEJ KORONY CIERNIOWEJ PRZYZWYCZIłAM ...TOBIE Ją W KOńCU ... ZDJęłAM a sobie założyłam ale chyba źle zrobiłam tak przed chwilą pomyslałam ...bo to już chyba CZAS ... Ją ZłOżYć U STóP PANA I NIECH ONA BEDZIE WRESZCIE UKRZYżOWANA ...ABY Z PANEM ZłąCZONA ...SKONAłA ...I CIEBIE OD ZółCI I OCTU UWOLNIłA . a MOżE TERAZ TEGO DOKONAMY ...WSPóLNIE RAZEM ... JESZCZE JEDEN MAłY TANIEC NA ZAKONCZENIE ... A WIęC ....żżżżżżżżżżżżżZółCIO ...OBRZYDLIWA KTóRA SIę PO WNęTRZNOśCIACH MOJEGO UKOCHANEGO ROZLAłA ... BąDź Z NIEGO UWOLNIONA ... NIECH PLYNIE TWOJA ...CHOROBA ... I ORGANIZM NIECH ZOSTANIE OCZYSZCZONY ... BO JUż PRAWIE ZDYCHAł GDY Ją CZUł .... W SOBIE NA SOBIE ...WSZęDZIE !!! O bestio ..przebrzydła ...NA KOLANA NA OCZACH PANA !!! AMEN ! AMEN ! AMEN ! ODPłYń Z TEJ łODZI I JUZ NIE WRACAJ ... BąDź PRZEKLęTA żółCIO " śWIęTA" . NIE PóJ PANA NIą WIęCEJ ... MISTERIUM SKOńCZONE !!! OCET WYLANY ... JUż NIE NAPOJą UST JEGO ...śWIęTYCH ..! AMEN ! AMEN ! AMEN ! A TY CO O SOBIE ZBYT DUżO I INTENSYWNIE MYśLISZ ...I O MAłO OD TWEGO NIE OSZALEJESZ ... TEN ...TZN TAKI TANIEC ...W TAKIM WYKONAIU... MNIE NIE INTERESUJE !!! BEDE CIę MIłOWAłA ALE NIE NA BACZNOść PRZED TOBA STAWAłA ... O CZYM TAKIM ...ZAPOMINAJ ...BO WE MNIE TEż JEST MOC I SIłA ... ALE JA jej nie potzrzebuję bo co mi da ...co przyniesie ... MIłOśCI PRAWDZIWEJ PRAGNę .... TWOICH RAMION TWOJEJ OBECNOśCI ..CZUłOśCI ZWYKłEJ SZAREJ LUDZKIEJ CODZIENNOśCI !!! NIE CHCę BYć kRóLOWą ALE ZWYKłą , PROSTą MAMą ... MOżE LEKKO ZAKRęCONą !!! ZWARIOWANą ... DZIKą ALE JUż TROCHę MNIE OSWOIłEś ... aMEN ! KOńCZę BO DZIECI KANAPKI CHCą !
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej