Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Szklanka - akrobatka

Sztukmistrz trzyma w dłoniach kawałek sznurka (długości około 70 cm) i daje go widzom do obejrzenia. Bierze ze stołu szklankę, którą również daje do obejrzenia, i wstawia w nią wyjętą z kieszeni łyżeczkę. Ujmując szklankę palcami lewej ręki, ustawia ją na sznurku luźno rozpiętym między obu palcami. Szklanka początkowo nie może utrzymać się w równowadze, chwieje się jakby miała upaść, lecz po chwili stoi już na sznurku pewnie, jak na stole. Sztukmistrz napręża lekko sznurek i unosząc na przemian dłonie powoduje, że szklanka przesuwa się z jednego końca sznurka na drugi, wędruje sobie po nim jak akrobata na linie z prawa na lewo i z powrotem. W pewnym momencie, gdy szklanka znajdzie się na środku, sztukmistrz poluzowuje sznurek i zaczyna nim kołysać... od siebie i do siebie. Szklanka chwieje się, lecz nie spada!

Na koniec sztukmistrz silnym naprężeniem sznurka podrzuca szklankę do góry i wypuszczając z ręki prawy koniec sznurka, łapie szklankę wraz z łyżeczką prawą ręką. Łyżeczkę chowa z powrotem do kieszeni, szklankę zaś daje widzom do obejrzenia, aby przekonali się, że nie ma w jej dnie żadnych zaczepów ani kleju.

Wyjaśnienie:

Cała tajemnica zachowania szklanki w równowadze na tak niepewnym podłożu, jakim jest cienki sznurek, tkwi w... łyżeczce.

Otóż łyżeczka jest uwiązana na cieniutkiej żyłce rybackiej lub czarnej nitce (może być także ciemny koński włos), długości około 30 centymetrów, której drugi koniec przyczepiony jest do wewnętrznej kieszeni marynarki.

Cała trudność - i ten fragment sztuki trzeba dobrze przećwiczyć - tkwi w ustawieniu szklanki na sznurku.

Kolejność czynności w pokazywaniu sztuki jest następująca: Po obejrzeniu przez widzów sznurka i szklanki ujmujemy szklankę palcem wskazującym i kciukiem lewej dłoni, koniec zaś sznurka trzymamy pozostałymi palcami tej ręki. Wyjmujemy z kieszeni łyżeczkę i wkładamy ją do szklanki. Prawą ręką chwytamy wiszący sznurek tuż przy szklance i ustawiamy ją na tym króciutkim jego odcinku, prostując jednocześnie ręce na taką odległość od tułowia, aby nitka uwiązana do łyżeczki lekko się naprężyła. Następnie powoli przesuwamy prawą dłoń w prawo, wypuszczając stopniowo sznurek. Gdy już obie dłonie znajdą się w odległości około 50 cm od siebie, unosimy nieco lewą dłoń, aby szklanka przesunęła się na środek sznurka.

Teraz możemy zacząć różne ewolucje, jak: kołysanie sznurkiem, naprężanie i luzowanie, przesuwanie szklanki z lewa na prawo itp.

Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie dopuścić do wychylenia szklanki w stronę tułowia (do siebie). Musi być ona zawsze (patrz rysunek) pochylona nieco do przodu (od siebie).

Uwaga: Kolor żyłki czy nitki musi być dobrany do tła, jakim jest marynarka sztukmistrza. Jeśli na przykład będzie on występował w ciemnej marynarce, nitka musi być czarna. Chodzi oczywiście o jej ukrycie.

Wasz MagWasze komentarze:
 karol: 13.04.2017, 14:13
 do du*py
 eee...: 16.02.2011, 21:36
 słabe
 kamil: 20.01.2010, 13:22
 słabe
 dupa: 19.12.2008, 22:36
 zajebiste to jest
 ewa: 26.11.2008, 13:40
 do "ktos" mogłeś to robić nad jakąś kołdrą, lub czt innym co zamortyzowało by upadek ;) - ja tam lubie oglądać program "52", leci on na MTV w soboty o 19.00 albo 19:30 bodajże ;d tam to dopiero są sztuczki!
 miley: 17.11.2008, 21:17
 napewno się komuś udało.....hehe żal!! ;)
 gofer: 17.06.2008, 14:31
  dobre xD mi sie udało ;]
 lol: 04.05.2008, 10:41
 jakos watpie ze sie to uda
 cygnus x1: 09.11.2007, 18:52
 niezłę


 ktos: 08.11.2007, 19:47
 No i ciekawe kto to wypróbował i mu się udało.... heh...
 **misio**: 22.10.2007, 16:22
 fajne
 sda: 22.10.2007, 15:06
 wypróbowałam i kto teraz mi zapłaci za szkalnke mamy ?! łyzeczka wypadłą ze szklanki i trach ... koniec sztuczki
 julia: 21.10.2007, 22:50
 heh... niezła sztuczka :)
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Kazimierzśw. Kazimierz

Modlitwa do św. KazimierzaModlitwa do św. Kazimierza

Litania do św. KazimierzaLitania do św. Kazimierza

bł. Jan Antoni Farinaśw. Jan Antoni Farina

Modlitwa do św. Jana Antoniego FarinyModlitwa do św. Jana Antoniego Fariny

Dlaczego Kościół nie zajmuje się ludźmi biednymi?Dlaczego Kościół nie zajmuje się ludźmi biednymi?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej