Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Tajemnicza szkatułka

     Pamiętacie pewnie bajkę o czarodziejskiej czapce niewidce. Ktokolwiek włożył ją na głowę, stawał się niewidzialny.

     Proponuję, abyśmy zrobili sobie nie czapkę niewidkę, lecz czarodziejską szkatułkę, za której pomocą różne drobne przedmioty można uczynić niewidzialnymi, a więc trochę podobną w działaniu do czapki niewidki. Czy to możliwe? - zapytacie - przecież to się zdarza jedynie w bajkach. Przekonacie się, że nie tylko, jeśli poznacie opis sztuki.

     Pokazuję kolegom kartonowe, płaskie pudełeczko wielkości portmonetki. Otwieram je, ukazując puste wnętrze i proszę o włożenie do środka jakiegoś płaskiego przedmiotu, np. monety, znaczka pocztowego lub kartki. Kładę pudełeczko na stole, nakrywam chustką, wymawiam jakieś tajemnicze zaklęcie i odkrywam chustkę. Pudełeczko stoi jak stało, lecz po otwarciu okazuje się, że włożony doń przedmiot zniknął, czy stał się niewidzialny. Ponowne wykonanie tych samych czynności sprawia, że przedmiot staje się znów widoczny. Zwracam go właścicielowi.

     Wyjaśnienie:

     Cała tajemnica tkwi w odpowiedniej konstrukcji pudełka. Jest ona bardzo prosta. Pudełko ma dodatkowe, ruchome dno przykrywające przy odpowiednim ułożeniu drobne, włożone do wnętrza przedmioty. Wycinamy ze sztywnego kartonu cztery prostokąty. Dwa z nich o wymiarze 80x100 milimetrów nacinamy według wzoru. Zaginamy brzegi wzdłuż linii kropkowanych i sklejamy; otrzymujemy w ten sposób dwa otwarte pudełeczka B. Jedno z nich będzie dnem, a drugie wierzchem szkatułki. Trzeci prostokąt, to taśma kartonu długości 300i szerokości 20 milimetrów. Zaginamy gb w czterech miejscach i sklejamy tak, aby każdy z boków utworzonej w ten sposób opaski O był o 1 milimetr krótszy od boków pudełeczka B. Chodzi po prostu o to, aby opaskę można było swobodnie wsuwać do pudełeczek. Czwartą częścią naszej szkatułki jest prostokąt C o wymiarach 75x55 milimetrów. Przed pokazem włożymy go do wnętrza szkatułki. Ostatnią czynnością jest pomalowanie czarnym tuszem wewnętrznych ścianek opaski D, obu stron prostokąta C i obu den pudełeczka B. Na wierzchy pudełeczek B naklejamy dwa identyczne (koniecznie!) obrazki lub kalkomanie.

     Jeżeli teraz włożymy do wnętrza szkatułki na przykład znaczek pocztowy, zamkniemy ją i przykrywając chustką obrócimy do góry dnem, prostokąt C opadnie na znaczek. Po otwarciu wieczka ukazuje się puste wnętrze szkatułki. Jedyną trudność w opanowywaniu tej sztuczki może nam sprawić niezauważalne dla widzów odwracanie szkatułki do góry dnem. Reszta jest bardzo prosta.


Wasz Mag

   Wasze komentarze:
 ktos: 23.06.2015, 14:10
 kupa gnou to z ciebe kupo gnoju
 kupa gnoju: 23.04.2015, 20:31
 Tak jak mój nick
 trikomania: 14.08.2014, 16:44
 extra strasznie łatwa a tak efektowna
 JA: 11.06.2010, 19:00
 Żall
 kto$: 16.12.2008, 18:56
 ale przecież widać jeśli pudełko ma podwójne dno :/
 gjxgjxjf: 28.09.2008, 16:17
 noo...
 sdf: 18.03.2008, 18:54
 można zrobić obracanie pod ławką, ale przykrytą
 qqqqqqqqqqqq: 15.03.2008, 16:43
 fajne
 GGG: 09.12.2007, 14:46
 Suuuuuuuuuper
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa