Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Łódeczki

     Że sztywnego papieru (brystolu) wyci-namy cztery lub sześć małych łódeczek długości około 30 milimetrów i szerokości 7 milimetrów. Przyklejamy na nich maleńkie papierowe trójkąciki jako żagielki. Można także zamiast łódeczek wyciąć z brystolu podobnej wielkości rybki i pomalować je kolorowym tuszem.

      Zaczynamy pokaz trzymając w ręku magiczną pałeczkę. Nalewamy do głębokiego talerza wody i gdy woda się uspokoi, rozkładamy promieniście na jej powierzchni przygotowane łódeczki lub rybki. Będą one utrzymywały się nieruchomo na powierzchni. Należy je tak ułożyć, aby nie stykały się ze sobą i aby w środku talerza na powierzchni wody było wolne pole o średnicy około 3 centymetrów. Powoli i ostrożnie, żeby nie wzburzyć wody, dotykamy końcem pałeczki powierzchni wody w środku talerza. Mówimy: "uwaga, start" (jeżeli używamy do pokazu łódeczek) lub "uciekajcie rybki, niebezpieczeństwo" (w przypadku rybek). Po chwili łódeczki lub rybki szybko rozpłyną się ku brzegom talerza.

     Wyjaśnienie:

     Cała tajemnica tkwi w magicznej pałeczce. Jest to zwykły drewniany pręcik, grubości około 1 cm i długości 30 cm. Pałeczkę taką każdy czarodziej powinien posiadać, gdyż używa się jej w wielu sztukach magicznych, często w celu odwrócenia uwagi widzów.

     Przed pokazem przyklejamy na końcu pałeczki maleńki kawałek mydła. W tym celu zwilżamy lekko mydło i przyciskamy do niego koniec pałeczki aż do wyschnięcia. Następnie scyzorykiem ostrożnie ostrugujemy mydło równo ze ściankami pałeczki. Grubość mydła nie musi być większa niż 2 - 3 milimetry.

     Co się teraz stanie, jeżeli zanurzymy koniec pałeczki uj wodę? Mydło po chwili zacznie się rozpuszczać, tworząc na powierzchni wody szybko rozpływającą się na wszystkie strony, tłustawą, niewidoczną błonkę. Spowoduje to natychmiastowy, szybki ruch pływających na powierzchni wody papierków ku brzegom naczynia. Podobne zjawisko możemy zaobserwować wpuszczając na powierzchnię wody kroplę oliwy. Ot i cała tajemnica.

     Dla lepszego efektu sztuki, najpierw maczamy w wodzie koniec pałeczki bez mydła. Trzymamy chwilę, po czym wyjmujemy i mówimy: bez odpowiedniego rozkazu ani łódeczki, ani rybki nie ruszą się z miejsca. Zanurzamy w wodzie koniec pałeczki, tym razem z mydłem, i wydajemy odpowiednie rozkazy. Teraz efekt jest natychmiastowy.

     Jeżeli zechcemy powtórzyć sztukę, czy też pokazać najpierw z łódeczkami a potem z rybkami, musimy pamiętać, aby bezwzględnie zmienić wodę w talerzu na nową, po uprzednim dokładnym jego wypłukaniu.

     Do jednorazowego pokazu nie musimy nawet przyklejać kawałka mydła, wystarczy, jeżeli koniec pałeczki silnie nim natrzemy.


Wasz Mag

   Wasze komentarze:
 ania: 13.08.2009, 20:40
 Fajne. zrobiłam se i się udało. mam małe zastrzerzenia: można użyć normalnej kartki ale wtedy trzeba to robić szybko. można wziąść zakrętkę od większego słoika ale musi być dokłądnie umyta. bo nawet nie dotknęłam ołówkiem a już wszystko szło na boki. mogą zamiast rybek czy statków poprostu trójkąty. i żeby popłynęły, mydło z ołówka czy czego tam musi być milimetr pod powierzchnią lub musi dotykać. nie podpływajmy do karteczek za blisko bo będą płynąć za nami.
 adzinek: 20.01.2009, 21:21
 nie kumam
 Madzia : 17.11.2008, 18:26
 W miarę łatwe ale...się nie udało
 michal: 12.08.2008, 16:50
 ale super udało mi się
 Patrycja: 22.07.2008, 19:00
 Tak,to jest banalnie proste i fajne.:)
 Atena-Apple: 04.04.2008, 20:38
 Niby takie proste ale potrzebuje wytłumaczenia.
 Dominika :): 25.01.2008, 20:34
 Nawet Fajne ;) Jak bylam malutka to w to sie bawilam xD przecież to banalne xD
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa