Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie mogę znieść tego, jak wobec mnie zachowuje się moja młodsza siostra

(...) Nie mogę znieść tego, jak wobec mnie zachowuje się moja młodsza siostra. Mieszkamy z mamą, ojciec wyprowadził się dawno temu. Siostra ciągle szuka okazjiby zrobić mi na złość. Rozmowa z nią nic nie daje. Mama zazwyczaj trzyma jej stronę. Ona jest jej ukochaną córeczką i nie powie na nią złego słowa. Broni jej, mnie krytykuje i nie chce wysłuchać. Czuję się strasznie samotna. Bardzo trudno mi żyć.

Starsza siostra, młodsza siostra

Droga Kingo!

Ogromnie mi przykro, że tak niemiło układa się Twoje młodzieńcze życie. Wyobrażam sobie, jak fatalnie się czujesz. Wiem, że w takiej sytuacji rzeczywiście trudno się żyje oraz o wiele trudniej wierzyć w Pana Boga. Jak uwierzyć w miłość, gdy się jej nie doświadcza ze strony najbliższych?

W gruncie rzeczy znalazłaś się w takim układzie sił, gdzie naprawdę trudno coś poradzić, bo trudno tu coś zmienić. Zapewne na Twojej rodzinie ciąży odejście ojca. Zraniło to Twoją mamę i sprawiło, że takiej uczuciowej przystani poszukała w opiece nad Twą młodszą siostrą. Koncentrując się na niej, chcąc jej wynagrodzić brak ojca, nie wzięła pod uwagę Twoich uczuć i potrzeb. Zaniedbała Ciebie, może myślała, że jesteś starsza i nie potrzebujesz tak bardzo jej bliskości.

Z kolei siostra rzeczywiście doświadczyła mocno skutków rozbicia rodziny. Lecz była jeszcze, sądząc z Twego listu, mała i niedokładnie rozumiała co się stało. Też cierpi z powodu odejścia ojca, lecz nie umie tego sobie uświadomić i nie potrafi nad tym zapanować. Prawdopodobnie czuje złość na tatę, może i nienawiść, a ponieważ nie ma go pod ręką, i nie może jemu tego okazać, to znalazła sobie cel zastępczy - Ciebie.

Przede wszystkim zapraszam Cię do modlitwy w intencji mamy i siostry oraz w intencji Waszego dialogu. Co u ludzi jest niemożliwe lub beznadziejne, możliwe jest dla Boga, bo u Boga wszystko jest możliwe. Dlatego modlitwa ma tu bez względne pierwszeństwo. Nie zapominaj o niej i ciągle pogłębiaj swoje zaufanie w moc i potęgę Bożą.

Warto podjąć też próbę dialogu z mamą, choć na pewno nie będzie to łatwe i nie spodziewaj się natychmiastowych efektów. To nie może być jedna rozmowa, lecz ciągłe wracanie do tego tematu. Przeznacz na to sporo czasu, nawet kilka miesięcy. Nie spiesz się, pośpiech i nerwy w tej dziedzinie to źli doradcy. Stale powtarzaj mamie, że Ty jej także potrzebujesz. Jeśli potrafisz się na to zdobyć, to mów jej, że jest dobrym człowiekiem, że ją cenisz i kochasz. Nie wspominaj specjalnie o siostrze. Jeśli bowiem wzrośnie Twa więź z mamą, to ona sama zauważy, że zachowanie siostry jest nieznośne i zacznie na to zwracać uwagę. Może czasami delikatnie daj mamie do zrozumienia, że zachowanie sipstry sprawia Ci przykrość i ból. Że źle się z nim czujesz.

Chrześcijanin powinien być człowiekiem dialogu, a tego trzeba nieustannie się uczyć. Najpierw powinien być w naszym życiu dialog z Panem Bogiem - modlitwa. Potem dialog z ludźmi. Bez chęci udowodnienia za wszelką cenę swoich racji, bez prób przeciągania kogoś na swoją stronę. Nasz dialog powinien być raczej mówieniem o swoich uczuciach, bo to nie rani drugiego, a jest otwarciem przed nim swego serca. Takiego dialogu z mamą z serca Ci życzę.

Ks. JANWasze komentarze:
 marzena aneta: 05.11.2022, 19:00
 Boże kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Wojciechśw. Wojciech

Modlitwa do św. WojciechaModlitwa do św. Wojciecha

Litania do św. WojciechaLitania do św. Wojciecha

Żywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiejŻywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiej

Jak Wojtek zaczął szanować zieleńJak Wojtek zaczął szanować zieleń

Zamki BretaniiZamki Bretanii

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej