Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Małżeństwo na mocnym fundamencie

     "ŚLUBUJĘ Cl MIŁOŚĆ, WIERNOŚĆ I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ ORAZ ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI. TAK Ml DOPOMÓŻ, PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY W TRÓJCY JEDYNY I WSZYSCY ŚWIĘCI."

     W Licheniu często spotykamy małżeństwa, które pragną dziękować Panu Bogu za wspólnie przeżyte lata. Są tacy, którzy przybywają tutaj każdego roku w rocznicę swojego ślubu. Są też tacy, którzy pragną tu świętować jubileusz np. 25- czy 50-lecia pożycia małżeńskiego. Wszyscy oni dają świadectwo, że Bóg jest fundamentem ich związku. Są żywym dowodem tego, o czym przed laty w Szczecinie mówił Jan Paweł II: "Sakrament małżeństwa wyrasta z Eucharystii i do niej prowadzi. Ludzka miłość "aż do śmierci" musi się głęboko zapatrzeć w tę miłość, jaką Chrystus do końca umiłował. Musi tę Chrystusową miłość poniekąd uczynić swoją, ażeby sprostać treściom małżeńskiej przysięgi: "Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci".

     Oprócz par świętujących szczególne, rodzinne rocznice - srebrne czy złote gody, jest też wiele małżeństw, które - borykając się z trudnościami - tutaj, w Sanktuarium, szukają pomocy. Często ci ludzie widząc, że nie potrafią sami sobie pomóc, w pierwszej kolejności szukali pomocy u znajomych, następnie trafiali do poradni rodzinnych i tam rozmawiali z psychologami, terapeutami. Kiedy i to nie dało efektów, jakich się spodziewali, przypomnieli sobie wreszcie końcowy fragment przysięgi małżeńskiej: "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący w Trójcy jedyny i wszyscy święci" i postanowili te wszystkie działania oprzeć na Bogu. To On, który jest twórcą małżeństwa, jest w stanie pomóc w każdym, nawet największym kryzysie. Dlatego przybyli do Lichenia, aby prosić Boga o pomoc.

     Spełniając oczekiwania zarówno tych szczęśliwych małżeństw, jak i tych borykających się z problemami, Księża Marianie pragną razem z Maryją dziękować Bogu Wszechmogącemu za wszelkie łaski, jakimi obdarza małżonków i prosić Go o mądrość i siłę do przetrwania wszelkich kryzysów małżeńskich. Od 1 maja tego roku przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w bazylice będzie sprawowana Msza św. w intencji rodzin. Po Mszy św. będzie nabożeństwo połącźo- ne z aktem zawierzenia Maryi wszystkich wspólnot rodzinnych. Na pamiątkę udziału w Mszy św. oraz w nabożeństwie małżonkowie otrzymają pamiątkowy obrazek Matki Bożej Licheńskiej z tekstem aktu zawierzenia.

Kama

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 5, kwiecień 2007


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej