Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

W konfesjonale...

Spowiedź

Gdy podejdziesz do konfesjonału, uklęknij, przeżegnaj się i powiedz: ,,Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Przystępuję do spowiedzi po raz pierwszy. Obraziłem Pana Boga następującymi grzechami..." Teraz wyznaj wszystkie grzechy, a potem powiedz: "Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy serdecznie żałuję i postanawiam się poprawić i więcej nie grzeszyć. A ciebie, ojcze duchowny proszę o zbawienną pokutę i rozgrzeszenie".

Słuchaj teraz uważnie, co ci kapłan powie. Zapamiętaj sobie naznaczoną pokutę. Gdybyś jej nie zrozumiał, to zapytaj się kapłana.

W czasie gdy kapłan daje rozgrzeszenie, wzbudź sobie jeszcze raz żal za grzechy, bij się w piersi i mów: "Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu".

Gdy kapłan zapuka, wstań, ucałuj stułę, idź przed ołtarz, aby się pomodlić i odprawić pokutę.

Uwaga: Przystępując do następnych spowiedzi, mówi się na początku: "Ostatni raz byłem u spowiedzi..." (i tu powiedz, kiedy była ostatnia spowiedź).

A następnie mówi się wszystko, jak przy pierwszej spowiedzi.

Formuła spowiedzi

Staraj się wyznać przed kapłanem wszystko szczerze, jasno, zwięźle i pokornie. Większą uwagę zwróć na żal, na to, żeś Boga obraził, i na środki poprawy, niż na zbytnią drobiazgowość w spowiedzi.

Przy konfesjonale czekaj cierpliwie, aż przyjdzie czas na ciebie.

Nie odchodź od konfesjonału, dopóki ci spowiednik nie da znaku! Ponitent klęcząc, mówi wyraźnie:
"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".

Kapłan odpowiada: "Na wieki wieków. Amen".

P: Żegna się i mówi: "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Mam lat... Jestem (dzieckiem, uczniem, żonatym, mężatką, wdową). Ostatni raz spowiadałem się przed (miesiącem, miesiącami...). Zadaną pokutę na ostatniej Spowiedzi świętej wypełniłem, grzechu nie zataiłem. Od ostatniej Spowiedzi świętej obraziłem Boga następującymi grzechami: (przy grzechach ciężkich należy podać ich liczbę i okoliczności)... Po wyznaniu grzechów penitent mówi: Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie grzechy żałuję i proszę o zbawienną naukę, pokutę i rozgrzeszenie".

K: Udziela krótkiej nauki, wyznacza pokutę i udziela rozgrzeszenia, czyniąc znak krzyża świętego przy słowach... "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

P: Żegna się, gdy Kapłan czyni znak krzyża świętego i odpowiada: "Amen".

K: Wysławiajmy Pana, bo jest dobry.

P: Bo Jego miłosierdzie trwa na wieki.

K: Pan odpuścił Tobie grzechy. Idź w pokoju. Potem lekko zapuka.

P: Po zapukaniu mówi: Bogu niech będą dzięki i odchodzi. Po spowiedzi św. podziękuj Panu Bogu za odpuszczenie grzechów!

Pokutę zmów jak najprędzej!

J. Sossala / o. Bonifacy H. Knapik, OFMWasze komentarze:
 Iga: 07.01.2020, 21:05
 Ja mówię podobnie
 Martynka: 11.04.2019, 17:35
 dzięki ziomek
 sw Siostra Faustyna: 08.01.2018, 22:37
 tak tak spowiedz swieta pomaga!
 Andrzej: 03.09.2017, 21:09
 Jak ktoś się boi czy denerwuje przed spowiedzią niech się poleci przed spowiedzią św. Leopoldowi Mandicowi to był kapłan konfesjonału albo zmarłemu niedawno tragicznie księdzu Kazimierzowi Majerowi z Krakowa bo był super spowiednikiem i na pewno wesprze i pomoże
 Olivia: 22.12.2016, 12:21
 Wugule tego nie zapamiętam to takie długie ale bawię się że moja mama jest księdziem a ja dzieciakiem. Pozdrawiam Olivia
 magda: 18.11.2016, 18:25
 gorycz mnie dławi odmawiam NowPomp gorycz narasta..Zadzwoniłam doDominikanw Wrocławiu,ze syn narkoman dręczy mnie psychicznie,że tak manipuluje policją opiką,ze robi mnie nienormalnąKSIĄDZ powiedział że mam sieleczyć..że może tego nie niema tego że mi...TAK więc szukając pomocy w nowej Pomp-odkryła że jestem dla tego świata TRĘDOWATEA.dziś 18.11.2016 zostałem uświadomiona...
 piotr: 08.10.2016, 17:10
 Nie zawsze Chrystus może w pełni działać w sakramencie, często jest ograniczony przez kapłanów
 do nina: 21.08.2016, 12:30
 Mówić wszystko. Ale trzeba znać wcześniej warunki spowiedzi. Jeśli np. nie żałujesz antykoncepcji i dalej zamierzasz ją stosować to... sama się zastanów.
 nina: 20.08.2016, 20:26
 Najcięższych grzechów to lepiej nie mówić. Ja za antykoncepcję to wręcz opirdziel dostałam. Powiedział że nie kocham swoich dzieci i je krzywdze. Nie mogę być matką chrzestną bo nie daje dobrego przykładu. I wiele innych nieprzyjemnych rzeczy usłyszałam. Wyszłam z konfesjonału. Nie wytrzymałam.


 iwa: 28.07.2016, 19:02
 ciesze sie rze wnaszej parafi bedzie wreszcie kosfesjopnał zabudowany iludzie nie beda saie wrzeczcie meczyci po dczas spowiedzi
 kaja: 24.07.2015, 18:55
 dlaczego czsami jest trudno przeloamci lek naspwiedzi zwłszczau uinyh kapłanuw
 oliwia szott: 21.03.2015, 09:10
 pierwsza spowiedź niech będzie pochwalony Jezus chrstus k.na wieki wiekuwamen jestem uczniem klasy 3 przystępuje pierwszy raz do spowidzi świętej
 marny_widok: 17.09.2014, 02:36
 Nic nie dzieję się bez przyczyny. Trzeba wierzyć!
 Sławek : 14.09.2014, 21:43
 Po spowiedzi kapłan udzielił mi rozgrzeszenia, potem wyszedł z konfesjonału i namaścił moją głowę. Nie wiem co to miało znaczyć, pierwszy raz mi się to zdarzyło. Było to we Włoszech. Proszę o wyjaśnienie z Panem Bogiem
 Spo....nik: 16.03.2014, 19:03
 Prze 20 laty chciałem się wyspowiadać wszedłem do kościoła a że nikogo nie było do spowiedzi podszedłem do konfesjonału zaczynam spowiedz a kś powiedział mi że nieda mi rozgrzeszenia tylko dlatego że on nie widzał że się nie przygotowałem do spowiedzi ,a chciałbym się zapytać teguż kś z kont on to wiedział że tego nie zrobiłem a byłem i jestem Bogo bojny i on tak otwożył mi oczy jak mam potrzeć na kśięży jakie oni mają nie przygotowania do mszy a ucestniczą w niej i ja nie idę do biskupa i nie mówię tego że te czy iny kśiądz ma takie grzechy że nie powinien nawet przebywać w kościele na ten temat rozmawiam tylko z Jezusem.Może kiedyś zdecyduję się na spowiedz ale mam ten strach czy aby ksienżulek widzi że się przygotowałem mnie wystarczało mże widział i widzi mój Pan AMEN.
 ...: 01.10.2013, 15:05
 wcale ze nie
 Helios: 13.05.2013, 23:26
 A co się mówi gdy ksiądz udziela rozgrzeszenia? chodzi mi o to gdy powie "Udzielam rozgrzeszenia, żałuj za grzechy..." i wtedy ksiądz mówi formułkę rozgrzeszenia, a penitent? właśnie jaka jest nasza formułka żalu?
 t: 06.08.2012, 13:46
 ja bylam po 20 latach nigdy tego nie zapomne Panie kocham Cie uwielbiam Cie
 asia: 16.12.2011, 15:23
 nie byłam u spowiedzi ponad rok. chcę to zaraz zrobić. pogubiłam się w swoim życiu, nie mogłam się odnaleźć, byłam egoistką, ale chcę to naprawić. Dzięki Ci Boże, że są ludzie którzy robią coś dobrego dla wiary! Dzięki temu portalowi wiem już że Bóg jest miłością! Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Proszę o modlitwę za moją zbłąkaną duszę.
 Wiolica: 25.06.2010, 20:23
 Przecież do Boga zawsze można wrócić, w każdej chwili życia, czy po roku czy po iluś tam latach. Ważne, żeby chcieć. I nie martwcie się o pokutę, wiadomo i tak, że początkowo może być trudno, tak inaczej, odkrywając Boga na nowo. Ale chyba lepiej teraz się nawrócić, nawet jeśli pokuta wymagałaby trochę od Was poświęcenia. Zresztą spowiedź zawsze wymaga, ja zawsze postanawiam sobie być lepszą, a czy wychodzi? Nie mnie to oceniać. A tak z ciekawości jeszcze.. mieliście kiedyś taką spowiedź, że płakaliście na niej lub po niej?... Ja tak. I byłam także świadkiem, jak pewnie młody chłopak (ze 20 kilka lat) płakał. Dziwnie mi było być tam za nim, "w kolejce" do konfesjonału, bo to taka jego prywatna sprawa. On i Bóg, nikt więcej. Ale piękna sprawa, chyba najbardziej się wtedy człowiek wzrusza, gdy zostaną mu przebaczone najcięższe grzechy, z którymi trudno było tam podejść..
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Niewierna żona rybakaNiewierna żona rybaka

św. Ludgerśw. Ludger

Modlitwa do św. Dobrego ŁotraModlitwa do św. Dobrego Łotra

Litania do św. Dobrego ŁotraLitania do św. Dobrego Łotra

Duch Święty głównym sprawcą nowej ewengelizacjiDuch Święty głównym sprawcą nowej ewengelizacji

Panno łaskawaPanno łaskawa

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej