Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Szczypiorniak goni siatkówkę

     Jakie są najpopularniejsze sporty zespołowe w naszym kraju? Piłka nożna to bez wątpienia zawsze numer jeden. Siatkówka ciągle zyskuje nowych fanów, ale najszybciej rozwija się ostatnio piłka ręczna. Wzrost zainteresowania szczy-piorniakiem nierozerwalnie związany jest z sukcesami męskiej reprezentacji. Świetne występy na mistrzostwach świata i Europy sprawity, że nazwiska Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego czy Marcina Lijewskiego znają już nie tylko kibice pitki ręcznej. Działaczom Związku Piłki Ręcznej w Polsce marzy się sukces, jaki osiągnęła siatkówka i chociaż z trudem, to jednak wciąż i niezmiennie starają się iść wytyczoną już drogą.

     Sukcesy reprezentacji to większe zainteresowanie kibiców i sponsorów. Ligę szczypiornistów wciąż mamy słabą, ale jej najlepszych drużyn z Kielc i Płocka wstydzić się już nie musimy. Poprawy wymaga klubowa infrastruktura, ale pamiętajmy, że w naszym kraju buduje się nie tylko piłkarskie stadiony, lecz również nowoczesne hale, więc pod tym względem musi być lepiej. Na meczach kadry rozgrywanych nad Wisłą trudno znaleźć wolne miejsce na trybunach. Wsparcie poważnych firm sprawiło, że reprezentacji nie brakuje nawet ptasiego mleka. Spełnić się może też wkrótce marzenie trenera Bogdana Wenty, bo Polska rozpoczęła starania o organizację mistrzostw świata lub Europy. Jeśli dostaniemy dużą imprezę, będzie to kolejny impuls do rozwoju.

     A sprawcą całego pozytywnego ruchu wokół szczypiorniaka jest Bogdan Wenta. Świetny trener, trudny w negocjacjach menadżer, znakomity motywator, wielki marzyciel. Wielu się z nim nie zgadza, ale każdy przyznaje, że to on zaczął wprowadzać do polskiej piłki ręcznej tak potrzebne światowe standardy. Uwielbiają go kibice, reprezentanci gotowi są iść za nim w ogień. I na pewno pójdą po raz kolejny w trakcie trwających w Szwecji mistrzostw świata. Jeśli ze Skandynawii przywieziemy medal, pozycja siatkówki będzie jeszcze bardziej zagrożona. Ale to dobrze. Takie sukcesy napędzają bowiem cały polski sport.

     Drugie miejsce w plebiscycie zajął indywidualny i drużynowy mistrz świata na żużlu Tomasz Gollob. Znalazł się on także w składzie "drużyny roku" - żużlowych mistrzów świata.

     W trójce znalazł się pozostający niezmiennie od lat w światowej formie dwukrotny srebrny medalista z Van-couver w skokach narciarskich Adam Małysz.

     Statuetka dla najlepszego trenera roku powędrowała do ojca sukcesów Justyny Kowalczyk, Aleksandra Wie-rietielnego, a tytułem "odkrycie roku" uhonorowano mistrza świata w podnoszeniu ciężarów w wadze 85 kg Adriana Zielińskiego.

Mariusz Jankowski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 16 stycznia 2011


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej