Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uzdrowiona na duszy i ciele

Mam 55 lat, wykształcenie wyższe (doktor nauk przyrodniczych), czworo dorosłych dzieci. Od dziecka bardzo choruję: byłam 40 razy w szpitalu, przeżyłam 12 zabiegów chirurgicznych. W ciągu ostatnich 10 lat bardzo mi się pogorszyło, z trudem mogłam chodzić, ciężko było siedzieć - nosiłam gorset. Co roku przebywałam w szpitalu od kilku tygodni do kilku miesięcy. Cierpiałam z powodu wady serca i schorzeń kostnych. Przez to stałam się zgorzkniała i nieprzyjemna dla ludzi.

W kwietniu 1993 roku nastąpiło pogorszenie, znowu ze zdwojoną siłą odezwały się dolegliwości kostne. Wypadały śruby z niedawno zoperowanego uda, wyznaczono mi termin ponownej operacji. Bardzo się bałam, lekarze uprzedzali, że będzie to zabieg ciężki i skomplikowany. Termin wyznaczono na maj.

Namawiano mnie, bym napisała do Lichenia prośbę o modlitwy. Nie chciałam, napisałam "na odczepnego" w ostatniej chwili. Nie prosiłam Matki Bożej o zdrowie, nie łączyłam się w modlitwie przed obrazkiem - pamiątką Mszy św. Płakałam zmęczona bólem i chorobą.

Sąsiadka przyniosła mi wodę z licheńskiego źródełka. Nie chciałam tej wody, nie wierzyłam w jej moc, to dobre dla prostych ludzi. Jednakże nocą, gdy ból nie pozwalał mi zasnąć - sięgnęłam po tę wodę jak po ostatnią deskę ratunku. Posmarowałam bolące miejsce - ból się wyciszył. "Histeryczka" - pomyślałam o sobie i usnęłam. Drugiej i trzeciej nocy powtórzyło się to samo, aż bóle ucichły i nie wróciły.

Mimo że nie bolało, zgłosiłam się w maju na planowaną operację. Trwała ona pięć godzin, żadne komplikacje nie wystąpiły i obudziłam się z narkozy z dobrym samopoczuciem. Szybko wracałam do zdrowia. Wtedy zrozumiałam, że winna jestem wdzięczność Matce Bożej.

Stopniowo, przez rok, Matka Boża uzdrawiała również inne choroby i nękające mnie dolegliwości: chore biodro, serce, tężyczkę, nadciśnienie tętnicze, oczy, bóle kręgosłupa.

Teraz musiałam uzdrowić mą duszę i o to się modliłam. Chciałam być dobrą dla ludzi, mniej zgorzkniałą, pragnęłam zatrzeć w pamięci bliskich i mego otoczenia pamięć o przykrościach doznanych ode mnie. Czyniłam na oczach znak krzyża licheńską wodą - by zobaczyć dobro w człowieku, na sercu - by pokochać prawdziwie: Boga i ludzi.

Po Mszach św. w maju bóle ustąpiły. Wstawać z łóżka mogłam normalnie, rano zrywałam się jak trzynastolatka - było to dla mnie szokiem.

Trudno mi było to przyjąć, stało się radością przeżywaną każdego dnia. Potem zaczęłam normalnie się schylać, dźwigać garnki, coraz dłużej chodziłam, zaczęłam pracować na działce: pielić grządki, pompować wodę, podlewać.

Gdy odezwały się bóle, wpadłam w panikę. Nawet robiłam wyrzuty Matce Bożej. Przestałam pracować i... bóle mijały. Wtedy zrozumiałam jedną ważną rzecz: działka i przesadne porządki w domu były moimi bożkami - problemami życia i śmierci. Zrozumiałam, że są rzeczy ważniejsze, że często traciłam umiar w tych mniej ważnych kosztem zdrowia, modlitwy, spraw rodzinnych i wypoczynku.

Zrozumiałam również, że miłość Boga otrzymałam poprzez ludzi. Po raz pierwszy w życiu "zderzyłam" się z krzyżem, zrozumiałam miłość krzyża i cierpienie bez odwetu.

Bogu niech będą dzięki za to wszystko!

Bogna K.Warszawa

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 5, kwiecień 2007

Prosimy Portal Fronda o nie kopiowanie tekstówWasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej