Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Późne dziecko

Miałam już cztery dorosłe córki, dwie mężatki i dwie rozpoczynające osiemnasty rok życia oraz dwie wnuczki, gdy okazało się, że Pan Jezus obdarzył mnie następnym dzieckiem. Lekarz po zbadaniu zalecił natychmiastowy zabieg. Powiedział, że w tym wieku mogę urodzić dziecko upośledzone. Odpowiedziałam, że wszystko oddaję w ręce Boże i wyszłam. Po kilku dniach wybrałam się z pieszą pielgrzymką z Mogiły do Częstochowy i oddałam to dzieciątko w opiekę Matce Bożej Częstochowskiej.

Podczas ciąży czułam się dobrze, do końca pracowałam, chociaż w pracy śmiano się ze mnie i dokuczano. A najbardziej dokuczał mi mój mąż. Przez całe dziewięć miesięcy nie usłyszałam od niego ani jednego dobrego słowa, a wręcz przeciwnie, tylko przykre i wulgarne. To było nie do zniesienia.

Tylko córki mnie pocieszały. Jedna z nich też była w błogosławionym stanie, urodziła dwa miesujee wcześniej niż ja. Także znajome z osiedla, należące do tej samej grupy żywego Różańca i do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, współczuły mi, modliły się i dawały na Mszę świętą o szczęśliwe rozwiązanie.

Miałam czterdzieści siedem lat, kiedy bez żadnych problemów urodziłam swoje piąte dziecko, syna Dominika.

Teraz, gdy piszę to świadectwo, Dominik ma już pięć lat. Bardzo dobrze się rozwija, umie już trochę pisać, czyta sobie bajki, umie dużo pieśni i modlitw. Gdy jeździmy na pielgrzymki, prowadzi w autobusie dziesiątek Różańca i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Mąż teraz bardzo cieszy się Dominikiem,mpiekuje się rum, bo jest już na rencie.

O, jak wielkie jest Miłosierdzie Boże, nigdy nie opuści tego, kto Mu zaufa i odda się w opiekę.

Bracia i Siostry, każdego kto będzie czytał to świadectwo, proszę o jedno Zdrowaś Maryjo za naszego syna Dominika, aby był kiedyś kapłanem. Pragnę tego, ale wszystko jest w rękach Bożych. Szczęść Boże.

Zatroskana matka Helena

Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec" nr 13


   

Wasze komentarze:
 Kazimierz: 11.03.2019, 12:47
 Bogu niech będą dzięki za tak mocną wiarę, za syna Dominika,córki i wnuki i całą rodzinę.Będę się modlił. Proszę o modlitwę za Martynę i Krzysztofa o dar potomstwa. Maryjo dopomóż. Jezu Ufam Tobie.
 x: 09.03.2019, 20:22
 dominik bedzie kaplanem wierze
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej