Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
bł. Laura Montoya

(1874 - 1949)

     Martyrologium Rzymskie wspomina 21 października pochodzącą z Kolumbii bł. Laurę Montoyę, apostołkę Indian i mistyczkę. Wcześnie osierocona przez ojca, wraz z matką i pozostałym rodzeństwem zmagała się z wieloma problemami.

     Ukończyła szkołę dla nauczycieli w Me-dellin i zasłynęła jako ceniony pedagog i wychowawca. Pracę nauczycielską łączyła z głębokim życiem duchowym. Wiele czasu poświęcała modlitwie, a różne przeciwności traktowała jako umartwienia. Obdarzona została przez Boga wieloma łaskami i głębokimi przeżyciami mistycznymi. Podczas pracy w szkole poznała trudny los kolumbijskich Indian. Chciała z Ewangelią dotrzeć do każdego z nich. W tym celu w 1914 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Maryi Niepokalanej i św. Katarzyny Sieneńskiej. Wraz z pięcioma siostrami wyruszyła na pierwszą wyprawę misyjną do Indian. Siostry postanowiły wtedy żyć jak oni: w ubóstwie i prostocie, aby w ten sposób dotrzeć do ich dusz.

     Posłuszeństwem i wytrwałością Laura oraz jej siostry zjednały sobie pełne zaufanie Kościoła. Założycielka uczyła swoje siostry odnajdywać Boga w środowisku, w którym się znalazły. Pomimo że ostatnich dziewięć lat swego życia spędziła na wózku inwalidzkim, niestrudzenie kierowała zgromadzeniem, rozsyłając swe misjonarki po całym kraju i poza jego granice. W chwili jej śmierci zgromadzenie liczyło 467 sióstr pracujących na 90 placówkach w trzech krajach. Dziś misjonarki prowadzą działalność w 19 krajach Ameryki, Afryki i Europy.

     Laurę Montoyę beatyfikował Jan Paweł II 25 kwietnia 2004 roku.


Wojciech Świątkiewicz


Tekst pochodzi z Tygodnika

16 października 2011


Cuda Jana Pawła II Cuda Jana Pawła II
Paweł Zuchniewicz
Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej