Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kaplica Jana Pawła II w Licheniu

     WIELU PIELGRZYMÓW PO PRZYBYCIU DO SANKTUARIUM KIERUJE SIĘ DO KAPLICY JANA PAWŁA II, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ W DOLNEJ BAZYLICE, PO LEWEJ STRONIE KAPLICY TRÓJCY ŚWIĘTEJ.

     Kaplica ta została poświęcona 1 maja 2011 r. – w dniu beatyfikacji Ojca Świętego. Bezpośrednio po uroczystościach beatyfikacyjnych w Rzymie, w bazylice została odprawiona Msza św. dziękczynna. Po jej zakończeniu do dolnej części świątyni przeszła procesja poprowadzona przez bpa Bronisława Dembowskiego. Wtedy też do Kaplicy bł. Jana Pawła II wniesiono relikwie Jana Pawła II – piuskę podpisaną przez Ojca Świętego oraz stułę, którą miał na sobie 7 czerwca 1999 r. podczas odprawiania nabożeństwa na schodach bazyliki. Po umieszczeniu ich w specjalnej gablocie, bp Dembowski poświecił kaplicę nadając jej imię bł. Jana Pawła II.

     Kaplica ma jasne, przestronne wnętrze. Wzrok wchodzących przykuwa duży portret Jana Pawła II, który został namalowany w ciepłych barwach. Na obrazie Ojciec Święty stoi z otwartymi ramionami, na twarzy ma delikatny uśmiech, a nad głową aureolę – potwierdzającą, że Jan PawełII jest już błogosławionym. Obraz namalowany w technice olejnej jest autorstwa artysty malarza Wieńczysława Pyrzanowskiego. W drugim końcu kaplicy stoi tron, który w 1999 r. służył Ojcu Świętemu podczas odprawiania nabożeństwa na schodach bazyliki. Wykonany z drewna, bogato rzeźbiony i pokryty płatkami złota przypomina tamte wyjątkowe czerwcowe dni.

     W kaplicy poświęconej Janowi Pawłowi II bardzo często można spotkać wiernych oddających się modlitwie.

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 142, zima 2011


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej