Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Bogaci i biedni

- Panie, wydaje się, że Twoimi ulubieńcami są ubodzy.

- Co do tego nie ma żadnych wątpliwości: bogactwo i żądza zysku są jednymi z największych pokus człowieka, który łudzi się, iż posiadanie dóbr materialnych zapewni mu szczęście, do którego ciągle dąży.

- Ale przecież chęć zdobywania dóbr materialnych i podwyższenie poziomu życia determinują wszelki postęp!

- Oczywiście! Ja sam kazałem waszym prarodzicom korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje im wszechświat. Popieram i błogosławię to, co ludzie czynią dla polepszenia warunków swego życia na ziemi, oraz dla zapewnienia wszystkim warunków godnych człowieka, godnych dziecka Bożego.

- Zatem pochwalasz, Panie, najnowocześniejsze wynalazki w różnych dziedzinach medycyny, chemii, inżynierii i technologii?

- Przede wszystkim nie mówiłbym o "wynalazkach", lecz o zastosowaniu sił i praw stworzonych przeze mnie, a odkrywanych przez człowieka, który uczy się wykorzystywać je w różnych swoich potrzebach. Nie mogę jednak pochwalać wszystkich poczynań człowieka. Na własnej skórze przekonujecie się, jak bardzo niektóre z waszych praktyk zagrażają życiu na ziemi. Chodzi mi szczególnie o zanieczyszczenie powietrza, wód, zniszczenie lasów, ginięcie niektórych gatunków zwierząt i roślin, genetyczne manipulacje dotyczące powstawania ludzkiego życia...

- To prawda; wróćmy jednak do naszego podstawowego tematu, bogatych i ubogich. Przeciwko tym pierwszym kierujesz ostre słowa, twierdząc nawet: "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego" (Mt 19,24).

- Pragnę zbawienia wszystkich ludzi, nawet złoczyńców: wszyscy są moimi dziećmi, chcę by byli ze mną w Raju. Potępiam jedynie bogactwo niesprawiedliwe i nienasycone, opierające się na głodzie i cierpieniu milionów waszych braci. Dobra, które stworzyłem, należą do wszystkich: prawo do narodzenia, jedzenia, pracy, nauki, posiadania własnego domu, założenia rodziny jest święte, poprzedza oraz stoi ponad prawem do własności. Jezus wyraźnie powiedział: "Oddajcie ubogim to, na czym wam zbywa", ponieważ to do nich należy: zatrzymywanie tego sobie stanowi kradzież i jest wykroczeniem przeciw siódmemu przykazaniu.

- Ale Pan Jezus powiedział także: "Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże"? (Łk 6,20).

- Powiedział tak, by zagwarantować tym, którzy są ofiarami niesprawiedliwości i przemocy, że stokrotnie wynagrodzę im to, co wycierpieli. Chciałbym, aby wszyscy ludzie, a zwłaszcza chrześcijanie, pamiętali, że ostatni, rozstrzygający sąd, dotyczyć będzie miłosierdzia, miłości do ubogich: "Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić..." (Mt 25,31-46).

Antonio M. AlessiWasze komentarze:
 do Wiatru :): 18.11.2008, 21:30
 Widzę Wietrze, że wiejesz bardzo o poranku ;) ---Czysty jak gołąb, roztropny jak wąż.--- ---Wiejesz i wiejesz, bezustannie wciąż.--- Dając przestanki ku przemyśleniu, wstaniu, powrocie, uspokojeniu. Tępem powietrza pędzisz swe myśli, szumem jesiennym swe uszy napełniasz, w trwodze poranka duszę ukajasz, zaspanym Słońcem swe serce rozświetlasz. Gonisz tą Wieczną Uciekinierkę, jasność co zwie się Niepokalana, nim znów codzienne skierujesz kroki, przed Jej obliczem zginasz kolana. Pędzi cię Ten, co każe Kochać, gdy widzieć, zobaczyć Chwały nie umiesz. Spoglądasz tedy na Tęczy Przymierze -- ufaj, wciąż ufaj, jak Ona - zrozumiesz.
 wiatr: 18.11.2008, 05:04
  UFAJĄC ... BOŻEJ OPATRZNOŚCI ... przyjmować ... Znaki ... Czasu ... Wsłuchiwać się ...w Natchnienia Ducha Świętego ... Wiernie JE WYPEŁNIAĆ ... KOLANA ZGINAĆ ... i Zło w sobie Zwalczać ... dzięki Łasce Pana ... BYĆ CZUJNYM ... na Zagrożenia ... Być jak ...węże ... " przebiegli i sprytni " ... aby ... NIE DAĆ się ... złemu ... zwieść i ukąsić ... i jeszcze ... bardziej ... sprytni ... i jeszcze bardziej ... UKRYCI ... i jeszcze Bardziej OTWARCI ... i ŁAGODNI .... i CZULI ...i DELIKATNI ... i DOBRZY ...i KOCHAJĄCY ... i WSPÓŁCZUJĄCY ... i OFIARNI ... i MIŁOSIERNI ... i UFAJĄCY ...PEŁNI POKOJU i PANA !!! Amen !
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Albinśw. Albin

Modlitwa do św. AlbinaModlitwa do św. Albina

Rachunek sumienia dla dzieciRachunek sumienia dla dzieci

Droga Krzyżowa CierpiącychDroga Krzyżowa Cierpiących

Rodzice w ogóle nie rozumieją co czujęRodzice w ogóle nie rozumieją co czuję

Nie ma lepszego lekarstwa na miłość własną niż własne dzieckoNie ma lepszego lekarstwa na miłość własną niż własne dziecko

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej