Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy głosimy Ewangelię? Wypełniamy ten chrześcijański obowiązek?

Co byśmy odpowiedzieli, gdyby nas ktoś zapytał, czy głosimy Ewangelię? Wypełniamy ten chrześcijański obowiązek?

Prawdziwa wolność

Prosimy Niepokalaną w marcu, aby Duch Święty dokonał w nas głębokiego wyzwolenia z grzechu i uczynił nas głosicielami Ewangelii przynoszącej zbawienie. Na pewno nie sądzimy, że Duch Święty dokona w jakiś sposób cudowny za nas wyzwolenia z naszych grzechów.

Błagając Maryję o wyzwolenie nas z grzechu przez Ducha Świętego najpierw prosimy o dar współpracy z łaską Bożą, jakiej bez wątpienia udziela nam Duch Święty w sakramencie pokuty, podczas modlitwy, w rachunkach sumienia, pobudzając nas do dobrych postanowień, dobrych uczynków itd. Chodzi o wyzwolenie z grzechu. Grzech ma w sobie ogromną siłę. Jest przecież dziełem szatana, który postanowił zniszczyć samego Boga, a więc sądził, że jest od Niego silniejszy. Grzech swoją destruktywną mocą niszczy poszczególnych ludzi, niszczy także całe społeczeństwa.

Szukamy przykładów? Popatrzmy na komunizm lub nazizm. Około osiemdziesięciu milionów wymordowanych przez komunistów ludzkich istnień, to tragiczny przykład niszczycielskiej siły grzechu. Drugi przykład tej mocy stanowią również sięgające w dziesiątki milionów ofiary faszyzmu. Źródło tej niszczycielskiej siły grzechu bije z grzechu ateizmu. Ciągle jesteśmy świadkami satanistycznej mocy grzechu podsumowując miliony mordowanych na naszych oczach nienarodzonych dzieci. Siła grzechu podbiła w niewolę miliony ludzi. Wielu z nich nie umie i nie chce się z niej wyzwolić, mimo że patrzą na bardzo przekonujące dowody niosącej śmierć i zniszczenie jego mocy.

Grzech niszczy jednostki. Popatrz na alkoholików, narkomanów, rozbite przez nienawiść, pychę i zazdrość, nieczystość i chciwość rodziny! Popatrz na poniżoną grzechem godność człowieka! Syn Boży powiedział, że każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu (J 8, 34). Św. Paweł nazwał tę niewolę niewolą żywiołów tego świata (Gal 4, 3), służbą nieczystości i nieprawości (Rz 6, 19), niewolą zepsucia (Rz 8, 20),panowaniem grzechu (Rz 3,9). Aby wyzwolić człowieka z grzechu Syn Boży stał się człowiekiem i oddał za ludzi swoje życie. Przynosząc ludzkości Ewangelię ukazał jej drogę wyzwolenia z niewoli grzechu.

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Gal 5,1) i z niewolników uczynił nas dziećmi Bożymi (por Rz 8,14 n; Gal 4,4-7), uczestnikami wolności i chwały dzieci Bożych (Rz 8, 20), i swoimi współdziedzicami (Rz 8, 17), świątynią Boga i sprawił, że Duch Boży mieszka w nas (1 Kor 3,17).

Dlatego możemy mówić do Boga Ojcze (Rz 8, 15). Wyzwoleni z grzechu mamy więc prawo do nieba, do udziału w tej chwale, jaką się cieszy Chrystus w niebie. Czy może być większa godność? Te prawdy trzeba sobie nieraz przypominać na polu naszej walki z grzechem. Nie ma bowiem wyzwolenia z tej niewoli bez walki, bez tego, co św. Paweł nazwał śmiercią grzechowi (por. Rz 6,2). Dokonuje się ona przez wypełnienie Bożych przykazań i przestrzeganie Chrystusowej nauki.

Pan Jezus powiedział: Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,31). Prawda Ewangelii wyzwala człowieka, dlatego trzeba ją znać. Ale nie wystarczy sama jej znajomość. Trzeba ją wprowadzić w życie.

Ktoś jednak może powiedzieć, że to krępuje człowieka, odbiera mu wolność. Z pewnością! I św. Paweł nazywa życie według Ewangelii niewolą sprawiedliwości (Rz 6,18) służbą sprawiedliwości dla uświęcenia (Rz 6, 19), a tych, którzy przyjmują naukę Chrystusa nazywa niewolnikami Boga (1 P 2,16). Ale pamiętać trzeba, że jest niewola, która daje życie, pokój, szczęście i rozwój. O niej prorokował Zachariasz w dniu nadania imienia Janowi Chrzcicielowi, gdy mówił, że Bóg wyzwoli nas z mocy nieprzyjaciół i będziemy Mu służyć bez lęku, w pobożności i sprawiedliwości (Łk 1,74). Można powiedzieć, że jest to niewola wolności. I jest niewola śmierci. Jest nią grzech, który pociąga za sobą lęk i zniszczenie.

W naszych czasach o losach świata w dużej mierze decydują niewolnicy grzechu. Stworzyli oni cywilizację śmierci. Ratunek jest w wyzwoleniu z grzechu przez wypełnienie Ewangelii. Jest to jedyna wolność prawdziwa, szczególny znak obrazu Bożego w człowieku, jak powiada Sobór Watykański II (Gaudium et spes, 17). Wypełniając Ewangelię odbudowujemy w sobie obraz Boży. Pragniemy, aby nosił go w sobie każdy człowiek, dlatego musimy głosić światu Ewangelię. Musisz to robić ty i ja, i każdy z nas. Ale św. Piotr Apostoł powiada, że nie mogą głosić wolności, którzy są niewolnikami zepsucia (1 P 2, 19). Dlatego prosimy Maryję o wstawiennictwo u Ducha Świętego, aby On dokonał w nas głębokiego wyzwolenia z grzechu i uczynił nas głosicielami Ewangelii, przynoszącej zbawienie.

Br. Damian M.Wasze komentarze:
 marzena aneta: 26.02.2023, 12:05
 czy głosimy ewangelie wypełniamy ten chrześcijański obowiązek dziękuję czasem głosze ewangelie dziękuję prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym świecie dziękuję prosze dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 8

św. Mikołajśw. Mikołaj

Modlitwa do św. MikołajaModlitwa do św. Mikołaja

Litania do św. MikołajaLitania do św. Mikołaja

Święty Mikołaj na opakŚwięty Mikołaj na opak

W mieście świętego MikołajaW mieście świętego Mikołaja

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej