Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Boże błogosławieństwo

Nie chcę jakiegoś bogactwa dla naszej rodziny, ale błogosławieństwa jako nagrodę za uczciwość i uszanowanie Pana Boga. Naszemu niewierzącemu, antykościelnemu sąsiadowi dobrze się powodzi. Twierdzi, że wszystko zawdzięcza sobie, swojej pracy, a nie Bożemu błogosławieństwu. Nas trapią ciągłe niepowodzenia, mimo że -powiem nieskromnie - sporo w naszej rodzinie modlitwy, otwarcia na życie i dobrych uczynków. Staramy się nie mieć pretensji do Pana Boga. Ale trudno nam już ufać, kiedy jesteśmy od pewnego czasu, jak ten Hiob z Biblii, poddawani dopustom. Wierzymy, że jak Bóg kocha to karci i ćwiczy, ale czy nie mógłby nam dać też nieco powodzenia?

Istnieje związek między wiernością Bogu a pomyślnością. Nazywamy go błogosławieństwem. Posłuszeństwo Bogu, miłość do rodziców i miłość rodziców do nas, szacunek do ludzi, uczciwość i przebaczanie na dłuższą, wieloletnią metę przynoszą zawsze dobre skutki, także materialne. Przeklinanie Boga i ludzi, zazdrość, nienawiść i egoizm po wielu latach wrócą do nas jako siła niszcząca nasz dobrobyt. Bezbożne szczęście, zwłaszcza osiągnięte kosztem innych, ma zawsze jedną cechę: nietrwałość. Ujawnia się to zazwyczaj w finale życia - blisko śmierci człowieka bezbożnego. Natomiast prawdziwe szczęście, które pochodzi od Boga Ojca, jest zwykle oczyszczone w ogniu doświadczeń. Ma dwie cechy, jest trwałe i nacechowane miłością do innych. Jest to szczęście życzliwe dla innych, dla wszystkich dookoła, a nie tylko dla wybranych.

Kiedy mnożą się kłopoty, niepowodzenia i udręki, trzeba przyjąć główną prawdę wiary, że Bóg za dobro wynagradza, a za zło karze. Ufajmy, przyjdzie także nasze szczęście. Już tutaj na ziemi nasze dobro jest wynagradzane. Jako dodatkowy wspaniały bonus otrzymujemy dar Ducha Świętego: pokój, a po śmierci - szczęście bez końca.

Błogosławieństwo Boże i związane z nim powodzenie tutaj na ziemi nie działa jak automat: wrzucam dwa złote i płynie kawa. Drogi Boże nie są naszymi drogami. Pan prowadzi nas zawsze przez życie w sposób nieszablonowy, wyjątkowy, osobisty. Szczęście przyjdzie, ale nie tak, jak tego oczekujemy. Czasem wśród utrapień.

Bóg czuwa nad wszystkimi, sprawiedliwymi i niesprawiedliwymi, karmiąc ich we właściwym czasie. Pismo Święte gwarantuje jedynie, że nie widziano, aby pobożnemu i jego potomstwu zabrakło chleba. To, co naprawdę potrzebne, wierzący otrzyma zawsze, choć niekiedy w ostatniej chwili. Narzekamy czasem, gdyż brak nam wiary. Wolno nam kłócić się z Bogiem, ale trzeba to robić na modlitwie i z szacunkiem. Bóg nie oszukuje.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 21 sierpna 2011Wasze komentarze:
 Sebastian: 05.06.2019, 18:36
 Dla czego Bóg ma nie błogosławić ludziom w bogactwie, skoro księża, a w szczególności hierarchowie Kościoła Rzymsko Katolickiego opływają w bogactwo. Rozmawiałem z kolkoma księżmi o moich problemach życiowych, oni widzieli tylko jedno rozwiązanie problemów finansowych - zostać księdzem.
 Ola: 19.03.2019, 16:39
 Panie Boże, pozwól mi odnaleźć spokój i szczęście w rodzinie, przyjaciołach oraz w testach ósmoklasisty, abym dała radę wytrwać w tej długiej drodze w moim życiu, abym osiągnęła mój cel oraz odnalazła kogoś na kim będę mogła polegać i dla kogo będę jedną z najważniejszych jego osób w życiu.
 Przemek: 11.10.2018, 09:30
 Panie Boże pomóż mi znaleźć dobra żonę i pracę w której mógł bym się spełniać na pożytek ludziom jak i królestwa Bożego . Proszę Cię pobłogosław mnie tymi łaskami dobrze że mnie wspomagasz w mym trudnym czasie . Pokładam w Tobie nadzieję Panie . Jezu Ty się tym zajmij ..
 a: 02.08.2015, 11:35
 Panie Boże pomagai mi w życiu prowadz mnie daj mi dobrego męża
 fate: 24.08.2011, 11:53
 Trzeba zaufać Panu, bo on wie najlepiej. Czasami Bóg obiera nam taką drogę, a nie inną i robi to dla naszego dobra, bo wie coś, czego my nie wiemy. Np. gdyby komuś pozwolił na wzbogacenie się, to ten ktoś zszedł by na złą drogę i dobra materialne oddaliłyby go od zbawienia. Bóg dobrze wie co robi.
 A... :) : 06.10.2009, 21:00
 Pan jest dobry.
 lol132: 16.09.2009, 20:03
 Falubaz Zielona Góra lidl ceni jakość
 teolog: 30.03.2008, 15:06
 Panie Macieju. ma Pan po częsci rację. ale chciałbym Pana zapewnić że czas uczenia religii przez przypadkowych ludzi minął. W tej chwili katecheta musi mieć ukończone studia magisterskie teologiczne. w innym przypadku osoba nie zostanie przyjęta do pracy- nie otrzyma misji kanonicznej od biskupa diecezjalnego, która to misja uprawnia do pracy w szkole. Podejście dzieci do katechezy jest często "wyniesione z domu" mam tu na myśli to , iż rodzice często przy dziecku a czasem nawet wprost mówią mu że religia to taki przedmiot "lekki" na który nie warto poświęcać czasu. to skolei przenosi się na zasób wiadomości a czasem nmawet na zachowanie uczniów podczas katechezy. Co do pojęć zawartych w drodze krzyżowej, chciałbym doradzić Panu zapoznanie się z tekstami drogi krzyżowej dla dzieci. gorzkei żale natomiast to sprawa o wiele bardziej trudniejsza , gdyż zawierają one słowa ,których dziecko na codzień nie słyszy.mało tego są w nich terminy juz nie używane w języku polskim. myślę że do gorzkich żali trzeba dorosnąć. jednakże myślę że powinien Pan mimowszystko pięlęgnować tradycję śpiewu gorzkich żali z dziećmi, zaznaczę że tradycja śpiewu lamentacji Matki BOżej jest pielęgnowana tylko w Polsce. Nigdzie na świecie girzkie żale w takiej formie nie są znane....także jest co pielęgnować zachęcam
 marek: 29.03.2008, 14:16
 pokój i dobro .napewno nie błedem było panie Macku wprowadzenie religii do szkół. jest wiele dróg i sposobow prowadzących choc w nawet malej czesci do poznania Pana Boga.Rzeczywiscie to pan jako rodzic powinien o to zadbac w pierwszej kolejnosci.Juz nawet na tym portalu katolickim powinien pan dostrzec swiatlo ,którego zycze calej rodzinie .Chrystus zmartwychwstal --- prawdziwie zmartwychwstal .


 Beata: 28.03.2008, 15:47
 Zaufajmy Panu...
 Maciek: 12.03.2007, 10:36
 Mam syna , który w tym roku po raz pierwszy przyjmie Komunię Swiętą. Chciałem mu poczytać i wytłumaczyć pojęcia drogi krzyżowej, gorzki żali etc. Przyznam , że nawet dla mnie powyższe rozważania są trudne, napisane niezrozumiale i niewielu w nich przekazu, które pomoglyby zrozumieć młodemu katolikowi sens i znaczenie tych nabożeństw. Błedem było wprowadzenie religii do szkół i prowadzenia zajęć przez często przypadkowych katechetów. Dzieciaki nie traktują często z należytą powagą tych "dodatkowych zajęć szkolnych", a pewnie nie wszyscy rodzice są tak biegli w biblii i naukach kościoła, żeby braki te nadrobić.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej