Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kult Matki Bożej

     - Teraz chciałbym, Panie, powrócić raz jeszcze do pytań związanych z Maryją Panną, przedstawiając też wątpliwości, o jakich wielokrotnie słyszałem. Na przykład, co sądzisz o tylu objawieniach?

     - Niektóre są prawdziwe, niektóre całkowicie zmyślone. O prawdziwości objawień świadczą cuda, nawrócenia ludzi, pokuta, modlitwy, przystępowanie do Sakramentów.

     - Wielu oponentów stawia zarzut, że podczas gdy Ewangelia niewiele mówi o Maryi, objawienia ciągle dostarczają nowych przekazów.

     - Tak się dzieje aby przekonać tych upartych, którzy nie chcą słuchać Ewangelii ani wprowadzać w życie nieustannych i żarliwych próśb Kościoła o nawrócenie, o wkroczenie na drogę zbawienia.

     - Wielu uważa, że świętość Maryi jest związana z wielkimi przywilejami, jakimi Ją obdarowałeś: chodzi o niepokalane poczęcie, wybranie Jej na matkę Twojego Syna, macierzyństwo przy zachowaniu dziewictwa... Dzisiaj ludzie sprzeciwiają się przywilejom wynikającym z urodzenia, z posiadanej władzy, z różnic majątkowych...

     - Ofiarowane Jej przywileje są związane ze szczególną misją, jaką miała spełnić w życiu dla zbawienia ludzkości. Jak już powiedziałem, Jej świętość wynika z cnót, jakimi było przepełnione całe Jej życie.

     - Istnieje wiele proroctw przypisywanych Maryi Pannie, wśród których można wymienić proroctwo z Fatimy, siostrę Łucję, mówiącą o nawróceniu Rosji, inne zapowiadają prześladowania, apokalipsy, koniec świata.

     - Należy bardzo ostrożnie podchodzić do interpretacji różnych wydarzeń, objawień i twierdzeń. Przede wszystkim: księgi natchnione kończą się wraz z Nowym Testamentem. Pozostałe później pisma, kazania czy różnorodne interpretacje nie są przedmiotem wiary: nikt nie jest zobowiązany w to wierzyć. Pozwólcie Kościołowi osądzać, co może być przyjmowane, a co powinno zostać odrzucone.

     - Jeszcze jedno pytanie: Wiele osób twierdzi, że tak ogromny kult Maryi jest chyba przesadą, ponieważ może się wydawać, iż to Ona stanowi centrum wszystkiego.

     - Oczywiście, czasem nawet w przejawach religijności można odnaleźć przejaskrawienia. Miłość do Maryi Panny zawsze powinna łączyć się oraz ożywiać miłość do Boga i ludzi. Moją wolą było, aby odkupienie zawsze ściśle wiązało się z matką mojego Syna. Zrodzony z Niej Jezus połączył swą naturę Boga z waszą naturą ludzką: Ona jest ogniwem, którym złączyłem Boga z człowiekiem, niebo z ziemią, wieczność, nieskończoność z istotami, które stworzyłem dla wieczności.

     W taki oto sposób Maryja staje się wzorem doskonałości i świętości, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie. Jest Orędowniczką i Wspomożycielką, zawsze obecną i gotową pomagać całemu Kościołowi oraz każdemu człowiekowi w przemierzaniu drogi życia tak, aby droga ta doprowadziła do wrót szczęścia wiecznego, gdzie oczekuję was wszystkich.


Antonio M. Alessi


   

Wasze komentarze:
 on: 01.10.2008, 15:48
 mam 2 zatrzezenia co do tego tekstu : 1)"Pierwsza fala emigracji była mocno związana z Kościołem"- tak mocno sie zwiazali z kosciolem ze kosciol swiecil pustkami jeszcze 4 lata temu jak widac niepotrafili wychowac dzieci byli az tak zwiazani z kosciolem...chyba ...teraz kosciol jest pelny mimo ze i tak duzo osob nie chodzi biorac pod uwage moje doswiadczenia to okolo 10%moich znajomych chodzi a mam ich troche 2)Anglicy jako naród trudno nawiązują przyjaźnie i są mało otwarci na wszelką inność...i za to ich chwale to bardzo pozytywna cecha
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej