Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kult Matki Bożej

- Teraz chciałbym, Panie, powrócić raz jeszcze do pytań związanych z Maryją Panną, przedstawiając też wątpliwości, o jakich wielokrotnie słyszałem. Na przykład, co sądzisz o tylu objawieniach?

- Niektóre są prawdziwe, niektóre całkowicie zmyślone. O prawdziwości objawień świadczą cuda, nawrócenia ludzi, pokuta, modlitwy, przystępowanie do Sakramentów.

- Wielu oponentów stawia zarzut, że podczas gdy Ewangelia niewiele mówi o Maryi, objawienia ciągle dostarczają nowych przekazów.

- Tak się dzieje aby przekonać tych upartych, którzy nie chcą słuchać Ewangelii ani wprowadzać w życie nieustannych i żarliwych próśb Kościoła o nawrócenie, o wkroczenie na drogę zbawienia.

- Wielu uważa, że świętość Maryi jest związana z wielkimi przywilejami, jakimi Ją obdarowałeś: chodzi o niepokalane poczęcie, wybranie Jej na matkę Twojego Syna, macierzyństwo przy zachowaniu dziewictwa... Dzisiaj ludzie sprzeciwiają się przywilejom wynikającym z urodzenia, z posiadanej władzy, z różnic majątkowych...

- Ofiarowane Jej przywileje są związane ze szczególną misją, jaką miała spełnić w życiu dla zbawienia ludzkości. Jak już powiedziałem, Jej świętość wynika z cnót, jakimi było przepełnione całe Jej życie.

- Istnieje wiele proroctw przypisywanych Maryi Pannie, wśród których można wymienić proroctwo z Fatimy, siostrę Łucję, mówiącą o nawróceniu Rosji, inne zapowiadają prześladowania, apokalipsy, koniec świata.

- Należy bardzo ostrożnie podchodzić do interpretacji różnych wydarzeń, objawień i twierdzeń. Przede wszystkim: księgi natchnione kończą się wraz z Nowym Testamentem. Pozostałe później pisma, kazania czy różnorodne interpretacje nie są przedmiotem wiary: nikt nie jest zobowiązany w to wierzyć. Pozwólcie Kościołowi osądzać, co może być przyjmowane, a co powinno zostać odrzucone.

- Jeszcze jedno pytanie: Wiele osób twierdzi, że tak ogromny kult Maryi jest chyba przesadą, ponieważ może się wydawać, iż to Ona stanowi centrum wszystkiego.

- Oczywiście, czasem nawet w przejawach religijności można odnaleźć przejaskrawienia. Miłość do Maryi Panny zawsze powinna łączyć się oraz ożywiać miłość do Boga i ludzi. Moją wolą było, aby odkupienie zawsze ściśle wiązało się z matką mojego Syna. Zrodzony z Niej Jezus połączył swą naturę Boga z waszą naturą ludzką: Ona jest ogniwem, którym złączyłem Boga z człowiekiem, niebo z ziemią, wieczność, nieskończoność z istotami, które stworzyłem dla wieczności.

W taki oto sposób Maryja staje się wzorem doskonałości i świętości, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie. Jest Orędowniczką i Wspomożycielką, zawsze obecną i gotową pomagać całemu Kościołowi oraz każdemu człowiekowi w przemierzaniu drogi życia tak, aby droga ta doprowadziła do wrót szczęścia wiecznego, gdzie oczekuję was wszystkich.

Antonio M. AlessiWasze komentarze:
 on: 01.10.2008, 15:48
 mam 2 zatrzezenia co do tego tekstu : 1)"Pierwsza fala emigracji była mocno związana z Kościołem"- tak mocno sie zwiazali z kosciolem ze kosciol swiecil pustkami jeszcze 4 lata temu jak widac niepotrafili wychowac dzieci byli az tak zwiazani z kosciolem...chyba ...teraz kosciol jest pelny mimo ze i tak duzo osob nie chodzi biorac pod uwage moje doswiadczenia to okolo 10%moich znajomych chodzi a mam ich troche 2)Anglicy jako naród trudno nawiązują przyjaźnie i są mało otwarci na wszelką inność...i za to ich chwale to bardzo pozytywna cecha
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej