Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święci i my

- Panie, chciałbym uzyskać kilka wyjaśnień dotyczących świętych. Niektórzy ludzie uważają wręcz, że kult świętych to zabobonne praktyki.

- Przede wszystkim należy uznać, że wszyscy święci Kościoła osiągnęli szczyty doskonałości zarówno w aspekcie ludzkim, jak i religijnym. Są to osoby, które już poznały uszczęśliwiające oblicze Boga, stanowią część niebiańskiego dworu i cieszą się nieskończonym szczęściem, dla którego stworzyłem wszystkich ludzi.

- Wydaje mi się jednak, że kult świętych często jest przesadny: wielu ludzi bardziej wierzy i ucieka się np. do świętego Antoniego czy do świętej Katarzyny niż do Ciebie Boże i Maryi Dziewicy.

- Niewątpliwie jest to rodzaj fanatyzmu i odstępstwa w modlitwach do nich kierowanych, wzywania ich pomocy, czczeniu ich relikwii - to wszystko powinno ulec zmianie.

- Lecz po co uciekać się do świętych, by otrzymać łaski i cuda, które zależą wyłącznie do Ciebie?

- Oczywiście, to zawsze ja pozostaję ofiarodawcą wszelkich dóbr; mimo to raduje mnie, gdy ktoś zwraca się do moich przyjaciół, aby poprzez ich wstawiennictwo zjednać sobie moje łaski i pomoc. W waszych stosunkach międzyludzkich często także prosicie o pomoc jakiegoś krewnego czy przyjaciela, który, waszym zdaniem, łatwiej potrafi zdobyć to, o co zabiegacie.

- Jak wiesz, Panie, istnieje wiele wątpliwości co do autentyczności niektórych relikwii.

- Pozwól Kościołowi decydować o tym, co jest prawdziwe, a co fałszywe. W każdym razie to wiara i modlitwa zawsze pomagają osiągnąć upragnione łaski i pomoc. Sam Jezus powiedział: "I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie" (Mt 21,22).

- A którzy Święci są bardziej skuteczni w pośrednictwie; do których należałoby się modlić najczęściej?

- Wszyscy Błogosławieni, którzy są w Raju mają takie same możliwości. Decyzja zwrócenia się do tego, a nie innego Świętego zależy wyłącznie od zaufania, jakim obdarza ich modlący się człowiek.

- Czy święci to tylko ci, których Kościół kanonizował, wynosząc ich na ołtarze?

- Absolutnie nie. Istnieje niezliczona ilość świętych, których nawet imienia się nie zna. Nikt też nie badał heroiczności ich cnót. Wszyscy, którzy są w Raju, to święci. Dlatego Kościół pierwszego listopada czci pamięć "Wszystkich świętych": nieznanych męczenników, anonimowych bohaterów, którzy całe swoje życie uczynili pieśnią miłości do Boga i ludzi, służby dla Niego oraz dla bliźnich.

- Chciałbym zapytać Cię, Panie, czy święty Józef nie jest jednym z największych świętych?

-Z pewnością! Właśnie ze względu na Jego wyjątkowe cnoty wybrałem go na opiekuna Maryi Dziewicy i mojego Syna, na Jego obrońcę i ojca wobec prawa. Zajmuje On jedno z najwyższych miejsc w niebie; dlatego Kościół uznał Go za swego uniwersalnego patrona.

- Są także osoby, które także dobrego łotra uznają za świętego.

- Tak, i czynią to słusznie. Kanonizował go sam Jezus na krzyżu, mówiąc mu: "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w Raju" (Łk 23,43). Kiedy ktoś uznaje swą winę, pokutuje, zmienia postępowanie, może stać się świętym jak gdyby całe jego życie było prawe i wypełnione dobrymi uczynkami. Wszyscy, ty także, zostaliście powołani do świętości: to warunek, aby znaleźć się w Raju!

Antonio M. AlessiWasze komentarze:
 grzesznik: 01.11.2015, 18:52
 zaufaj Panu Bogu oddaj to wszystko co Cię dreczy
 tytan: 31.10.2009, 18:08
 Duchu Święty nie pozwól mi popełnić tego okropnego grzechu.Zatrzymaj mnie...
 pielgrzym: 29.10.2009, 07:47
 Znalazłem bardzo ciekawy art. na ten temat. Bardzo mi pomógł. Polecam: http://razemdlaewangelii.pl/biblia/291-grzech-przeciwko-duchowi-switemu
 Marcel tylko 69: 15.10.2009, 21:55
 Bo mi sie czytać chce ;D
 Natalia: 12.09.2009, 11:55
 Jak się spowiadać z bluźnienia w myśli o Duchu Świętym? Czy to jest przebaczalne?
 Monika: 07.09.2009, 23:38
 Pawle, odnajdź w twoim mieście jakąś wspólnotę modlitewną i dołącz do niej. A wcześniej jeszcze a) módl się o wiarę, b) poproś o modlitwę wstawienniczą księdza, wspólnotę, czy osoby posługujące na Mszach Św. o uzdrowienie.
 Przemek: 06.09.2009, 12:24
 Rozsądny - możesz nas nazywać idiotami, my Ci wybaczamy, ale NIGDY NIE NAZYWAJ TEGO CO DOBRE ZŁYM, A TEGO CO ZŁE DOBRYM, NIE ODRZUCAJ TEGO CO POCHODZI OD BOGA I NIE PRZYPISUJ TEGO SOBIE LUB SZATANOWI.
 Rozsądny : 05.09.2009, 14:07
 Ale Wy też brednie opowiadacie! Opowiastki w stylu "Owa Radość ma Swoje Źródło ...w Duchu ... i Tak Wędrujemy ...w Życie ... PEŁNE TAJEMNIC ...Niesamowitych !!! bo WARTO ŻYĆ ... , warto Walczyć ...i się ZMAGAĆ ... "warto ..." upadać" ... , aby Powstać ... dać się przybić do Krzyża i ZMARTWYCHWSTAĆ ... w Chrystusie ! To MA SENS !!!" - skwituje tylko "to nie ma sensu"! Pawle, dobrze Ci radzę, daj sobie z tym wszystkim spokój i nie daj dalej robić z siebie
 Paweł: 16.08.2009, 18:55
 JEST MI ŹLE!!! POMOCY!!! Ja czuję się zagubiony w mojej wierze... Wariuje po prostu wariuje tęsknię za Bogiem. CVo mam robić doradzcie mi. A w dodatku bluźńię w myślach o WSzystkich Świętych, Trójcy Świętej i Maryji. Co mam robić?? doradzicie mi bo bja się pogłubiłwem


 burza: 18.10.2008, 22:14
 "Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie, do takich bowiem należy Boża rzeczywistość." “Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało (... ), jak wielkie rzeczy przygotował Bóg, tym, którzy Go miłują” Czyż może być miłość czystsza niż dziecka ?? Każde takie ma natychmiastowy przystęp do bram Pałacu Pana.
 wiatr: 08.10.2008, 20:53
  KOŚCIELE ŚWIĘTY = Ukochane ... Mistyczne Ciało ...mojego Pana ... JEZUSA CHRYSTUSA ... zginam ...moje kolana ...i pokornie ... proszę ...PROSZĘ ... BŁAGAM ... ZAMKNIJ SWOJE USZY ...na wszystko , co uderza w Matkę Kościół ... ; ZAMKNIJ SWOJE OCZY ... na wszystko ...co ... pokazuje Kościół ...w negatywnym obrazie ...; ZAMKNIJ SWOJE USTA ... i Nie Wchodź w ...dialog ...z tymi , którzy ...Kościół ...atakują !!!!!! Przypomnij SOBIE ... Czas Sodomy i Gomory ... , co miało URATOWAĆ ...Lota ... ! PAMIĘTAJ ... z szatanem ...się ... nie dyskutuje , ponieważ ta ... inteligentna bestia ... wkradnie się ...tak podstępnie , że trzeba BYĆ ... niezłym specjalistą duchowym , aby ...go rozszyfrować ! KOŚCIELE ŚWIĘTY - JESTEŚ POTĘŻNY ... MIŁOŚCIĄ ... PANA ... ale Tylko Wówczas ...się" OSTANIESZ " ...jeśli Będziesz Trzymał się MOCNO CHRYSTUSA ... i Jego Ewangelii ... oraz ... WSPÓLNIE KROCZYŁ ... RAMIĘ w Ramię ... aby CAŁE CIAŁO ... Mogło ...Spełnić Swoją Rolę ! Trzeba Uważnie Słuchać Ojca Świętego ... Benedykta XVI ! Niech DOBRY BÓG ... Leczy ...Wszelkie Zranienia ... , balsamuje Rany ...Jego Mistycznego Ciała !!! KOŚCIELE ... NIE LĘKAJ SIĘ ... cóż uczynić ...może Ci ... Człowiek ... tylko ... najwyżej ... śmierć fizyczną ...CI ...Zadać ..., ale czymże Ona Jest ... Wobec ...Życia w Wieczności ... z Bogiem ! KOŚCIELE ...nie zajmuj się tymi ... których już ...praktycznie ...NIE MA ... bo ...CZYŻ SĄ ... skoro zdążają ... w wieczne nieistnienie ... unicestwienie ...w przepaściach piekielnych ... , będą krzyczeli ...atakowali ...a niech sobie ... krzyczą ... wymyślają ... szukają ... bo KOŚCIÓŁ JEZUSA CHRYSTUSA ...JEST Święty i Potężny w CAŁOŚCI ...ale ..ludzie tam ... grzeszni , zwyczajni ... modlą się ... upadają ...Powstają ...i do Świętości Zdążają ... jeśli CHCĄ ... niech się NAWRÓCĄ ...i do Pana Wrócą ... Pokutę czynią ...serca Miłością rozpalają ...i od zła odwracają ...ale oni to wszystko wiedzą ...te wilki pazerne , ciągle WYJĄCE ...Ofiar szukające ! Wy ...wściekłe ... duchowe ...internetowe potwory ... nie wysyłacie swoich strzał przeklętych ...w Kościół Święty ...!!! NIECH PIĘKNA PANI ...Maryja ...Dziewica ... Wielka Tajemnica ...Mocą Bożą ...i Archanielską ...ZŁAMIE ..TE strzały ...w piekło wrzuci i NIECH NIGDY To zło ...NIE WRÓCI !!!! W GÓRĘ SERCA !!! SURSUM CORDA !!! Alleluja i DO PRZODU !!! AMEN !!! Niech Bóg Będzie Uwielbiony ...NA WIEKI WIEKÓW !!!
 wiatr: 03.10.2008, 00:09
 .... jak"zwykle" ... jeszcze słówko ...tu jest dotknięty problem ... o Którym ... mówi Św.Jan ..." że są takie grzechy ..." chodzi o to ...że w tak ... TRUDNYCH ... BOLESNYCH ... Stanach ... Niektórzy się ...Modlą ...za innych ...i nie widzą ...owocu ... Należy ... Tylko i WYŁĄCZNIE ... ZAUFAĆ BOGU !!!! ON JEST Panem Czasu ... Działania ... Myśli JEGO ...nie są naszymi ..., ON SAM ... Uczyni ... TO ,CO Należy ... TYLKO UFAJ ... UFAJ ... Całkowicie i Bezwarunkowo !!! Amen !
 wiatr: 02.10.2008, 23:59
  Z Bogiem ... Duchem Świętym ... Należy WĘDROWAĆ ... Ramię w ramię ... od kołyski ...od naszego pierwszego ...płaczu ... Którego ..., gdy Rodzice Usłyszą ... TAK Bardzo się RADUJĄ .... a smucą ... gdy jest ... cisza ...i wówczas PYTAJĄ ... dlaczego ONO ... nie płacze ? Owa Radość ma Swoje Źródło ...w Duchu ... i Tak Wędrujemy ...w Życie ... PEŁNE TAJEMNIC ...Niesamowitych !!! bo WARTO ŻYĆ ... , warto Walczyć ...i się ZMAGAĆ ... "warto ..." upadać" ... , aby Powstać ... dać się przybić do Krzyża i ZMARTWYCHWSTAĆ ... w Chrystusie ! To MA SENS !!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej