Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak można duszom czyśściowym pomagać?

  • Przede wszystkim przez ofiarę Mszy świętej, której nie można niczym zastąpić.

  • Przez cierpienie. Każde cierpienie czy to fizyczne czy duchowe ofiarowane za dusze w czyśćcu przynosi im ulgę.

  • Różaniec po mszy św. stanowi najskuteczniejszy środek pomocy duszom czyśćcowym. Przez modlitwę różańcową co dzień wiele dusz zostaje wybawionych, które musiałyby jeszcze długie lata cierpieć.

  • Droga Krzyżowa również może przynieść wielką ulgę.

  • Dusze czyśćcowe powiadają, że nieocenione są odpusty. Są one przyznaniem im zadośćuczynienia, które złożył Jezus Chrystus Ojcu Niebieskiemu. Kto za życia często uzyskiwał odpusty dla dusz czyśćcowych, otrzyma w godzinę śmierci więcej łask niż inni ludzie, zwłaszcza uzyska w pełni odpust zupełny. Jest okrucieństwem, nie używać skarbów Kościoła dla dusz czyśćcowych. Gdzieniegdzie ustaje powoli zwyczaj modlitw odpustowych. Należy ludzi zachęcać do zdobywania odpustów dla dusz czyśćcowych.

  • Jałmużny i dobre uczynki, zwłaszcza na misje.

  • Palenie świec także pomaga duszom czyśćcowym, ponieważ najpierw jest to akt pamięci i miłości, a po wtóre są one poświęcone i rozjaśniają ciemność dusz czyśćcowych. Jedenastoletnie dziecko z Kaisers prosiło Simmę o modlitwę. Jest w czyśćcu, ponieważ w dniu zadusznym gasiło świece na grobach, a ukradzionym woskiem bawiło się. Poświęcone światło posiada dużą wartość dla dusz czyśćcowych. W uroczystość Matki Bożej Gromnicznej musiała Simma na prośbę pewnej duszy zapalić dwie świece i w tym czasie cierpiała zastępczo za nią.

  • Kropienie wodą święconą również łagodzi cierpienia. Pewnego razu wychodząc z domu kropiła Simma wodą święconą i usłyszała głos: "więcej".
Wszystkie te środki pomagają duszom czyśćcowym, choć nie w tym samym stopniu. Jeżeli ktoś za życia lekceważył Mszę świętą, dla niego! i w czyśćcu nie będzie skuteczna. Kto za życia miał twarde serce dla drugich, otrzyma po śmierci mało pomocy. Ciężko muszą pokutować ci, którzy zniesławili innych. Kto miał dużo serca za życia, otrzyma wielką pomoc. Pewna dusza, która wprawdzie zaniedbywała Mszę świętą, dostała pozwolenie poproszenia o osiem Mszy świętych dla złagodzenia jej cierpień, bo kiedyś za życia zamówiła osiem Mszy św za duszę pokutującą w czyśćcu.

Rady wg. Marii Simmy


   

Wasze komentarze:
Tadeo: 16.10.2015, 19:12
O slepi ludzie ktorzy nie znacie Slowa Bozego ,zajrzyjcie i nie dajcie sie zwodzic tym ktorzy pod przykrywka dlugich modlitw odwracaja was od nauk Boga zywego spisanych w jego swietej ksiedze Bibli.Czytajcie Pismo ....Ja ,jedynie Ja,moge przez wzglad na siebie zmazac twoje przestepstwa i i twoich grzechow nie wspomne(Izaj.43:25)Przeciez wszystkie te nauki wprowadzono aby ludzi omamic i trzymac w strachu noi oczywiscie aby jak najwiecej pieniazkow wplynelo do kasy.Czy wy sami nie rozumiecie slow Panskich ...co da czlowiek w zamian za dusze swoja ? (Mat.16:26) Nie wierzcie w te klamstwa ,w tak zwane ,,wypominki " , w czysciec ktory nie istnieje ,i inne modlitwy za zmarlych ,tego nie ma w Bibli i wiele innych ,setki klamstw ktore zaslepiaja wasze oczy , zachecam goraco do czytania Bibli i nie bojcie sie ich i ich nauk ktore sa nakazami ludzkimi a nie tym co pochodzi z ust Pana, calkowita bzdura ze tylko Urzad Nauczycielski Kosciola moze interpretowac Biblie , otworzcie ja i czytajcie ,po prostu czytajcie bo po to ona jest aby uczyc i poprawiac bledy .Zycze duzo odwagi i niech Pan nasz otworzy oczy kazdemu kto zajrzy do jego Slowa.Amen
Piotr: 31.07.2015, 20:02
Modlcie sie za DUSZE W CZYSCCU CIERPIACE i proscie je o wstawiennictwo. Ofiarujcie im codziennie wasze modlitwy, ofiary, cierpienia. Dusze czysccowe pomagaja tez w naszych potrzebach. NIE ZAPOMINAJCIE O NICH TO KIEDYS O WAS NIKT NIE ZAPOMNI SIE MODLIC.
Kasia: 01.07.2015, 23:52
Uratuj Boże mojego ojca Zbigniewa, babcię Felicję , dziadka Czesława, babcię Janinę i dziadka Jana , wszystkich zmarłych krewnych i znajomych ,oby jak najszybciej dostali się do nieba. Obiecuję ci że będę się modlić za nich i za wszystkie dusze w czyścu cierpiące
basia: 22.06.2015, 22:04
Panie Boze zmiluj sie nad dusza mojego tatusia Stanislawa brata Tomaszka babcie dzizdkow wujkow. Odpusc im winy i przyjmij do Krolestwa Bozego oraz za dusze z nikad pomocy
Gosia: 16.06.2015, 12:48
Jezu Miłosierny ulituj się nad duszami cierpiącymi w czyścu weź w Swą opiekę moich bliskich zmarłych, mojego męża, syna, ojca, brata, dziadków, babcie, wujków i wszystkich którzy tego potrzebują.
Teresa: 24.05.2015, 12:13
Panie blqgam o litosc nad duszami w czyscu za ktore nikt sie nie modli. Za dusze za ktore nikt nie chce sie modlic. Wieczny odpoczynek racz in dac Panie a swiatlosc wikuista niechaj in swieci. Amen
Twoja Trzcicielka: 12.05.2015, 12:49
Proszę o niebo dla wszystkich zmarłych z moich rodzin oraz krewnych,dalekich bliskich,przodków.
Ala: 08.04.2015, 19:18
Przez Jezusa Chrystusa,prosze Cie Panie Boze,daj wytchnienie duszy mojej mamy,mojego ojca,mojej tesciowej i Mateuszka,wszystkim duszom cierpiacym ,pragnacym,zlituj sie nad nimi,Amen
anita: 22.03.2015, 19:07
Za wszystkie dusze, które najbardziej potrzebują naszego miłosierdzia, za dusze zmarłych z mojej rodziny.
ania: 10.03.2015, 13:01
Za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu,oraz za ta,które znikąd nie mają ratunku.Zmiłuj się nad nimi Panie¹Niech odpoczywają w pokoju wiecznym,amen! JEZU UFAM TOBIE!
Małgorzata : 19.02.2015, 17:24
Panie, zmiłuj się nad duszami czyśćcowymi z mojej rodziny... Panie, ufam Tobie
kami: 28.10.2014, 09:14
Za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu,oraz za ta,które znikąd nie mają ratunku.Zmiłuj się nad nimi Panie¹Niech odpoczywają w pokoju wiecznym,amen! JEZU UFAM TOBIE!
brodzio: 20.10.2014, 15:41
Za dusze cierpiace w czysccu.Wybaw ich Panie z ognia czysccowego
j: 02.10.2014, 18:25
ofiaruje wszystkie swoje cierpienia i krzywdy wyrzadzone mi przez innego czlowieka za dusze czysccowe z mojej rodziny i za te ktore potrzebuja pomocy.Wieczny odpoczynek racz im dac Panie.
anna: 28.04.2014, 13:52
Boże pomóż mi kochac ludzi jak ty kochałeś nas..pomoż dusza w czyscu!!
joasia: 10.02.2014, 16:43
za wszystkie dusze cierpiące potrzebujące łaski PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA i mojej siostry
joasia: 10.02.2014, 16:41
za wszystkie dusze cierpiące potrzebujące łaski PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA i mojej siostry
Feliks: 02.02.2014, 12:03
Jakie znowu "nie palić świec w domu na modlitwie"? Czy tylko mie się wydaje, że ktoś to ściemnia?
jandom: 01.01.2014, 22:19
Panie Jezu Chryste ulituj się nad nami grzesznymi i nad duszami w czyśćcu cierpiącymi
Szymon: 07.12.2013, 22:59
Czyli jak dusza cierpi to pokutoje za swe złe czyny. wiec ten bul jest potrzebny. Powodzenia zbłąkani.
[1] (2) [3] [4] [5]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej