Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak można duszom czyśściowym pomagać?

  • Przede wszystkim przez ofiarę Mszy świętej, której nie można niczym zastąpić.

  • Przez cierpienie. Każde cierpienie czy to fizyczne czy duchowe ofiarowane za dusze w czyśćcu przynosi im ulgę.

  • Różaniec po mszy św. stanowi najskuteczniejszy środek pomocy duszom czyśćcowym. Przez modlitwę różańcową co dzień wiele dusz zostaje wybawionych, które musiałyby jeszcze długie lata cierpieć.

  • Droga Krzyżowa również może przynieść wielką ulgę.

  • Dusze czyśćcowe powiadają, że nieocenione są odpusty. Są one przyznaniem im zadośćuczynienia, które złożył Jezus Chrystus Ojcu Niebieskiemu. Kto za życia często uzyskiwał odpusty dla dusz czyśćcowych, otrzyma w godzinę śmierci więcej łask niż inni ludzie, zwłaszcza uzyska w pełni odpust zupełny. Jest okrucieństwem, nie używać skarbów Kościoła dla dusz czyśćcowych. Gdzieniegdzie ustaje powoli zwyczaj modlitw odpustowych. Należy ludzi zachęcać do zdobywania odpustów dla dusz czyśćcowych.

  • Jałmużny i dobre uczynki, zwłaszcza na misje.

  • Palenie świec także pomaga duszom czyśćcowym, ponieważ najpierw jest to akt pamięci i miłości, a po wtóre są one poświęcone i rozjaśniają ciemność dusz czyśćcowych. Jedenastoletnie dziecko z Kaisers prosiło Simmę o modlitwę. Jest w czyśćcu, ponieważ w dniu zadusznym gasiło świece na grobach, a ukradzionym woskiem bawiło się. Poświęcone światło posiada dużą wartość dla dusz czyśćcowych. W uroczystość Matki Bożej Gromnicznej musiała Simma na prośbę pewnej duszy zapalić dwie świece i w tym czasie cierpiała zastępczo za nią.

  • Kropienie wodą święconą również łagodzi cierpienia. Pewnego razu wychodząc z domu kropiła Simma wodą święconą i usłyszała głos: "więcej".
Wszystkie te środki pomagają duszom czyśćcowym, choć nie w tym samym stopniu. Jeżeli ktoś za życia lekceważył Mszę świętą, dla niego! i w czyśćcu nie będzie skuteczna. Kto za życia miał twarde serce dla drugich, otrzyma po śmierci mało pomocy. Ciężko muszą pokutować ci, którzy zniesławili innych. Kto miał dużo serca za życia, otrzyma wielką pomoc. Pewna dusza, która wprawdzie zaniedbywała Mszę świętą, dostała pozwolenie poproszenia o osiem Mszy świętych dla złagodzenia jej cierpień, bo kiedyś za życia zamówiła osiem Mszy św za duszę pokutującą w czyśćcu.

Rady wg. Marii Simmy


   

Wasze komentarze:
Marta: 06.12.2013, 23:29
Panie Jezu i Matko Najświętsza, proszę Was o opiekę nad zmarłymi dziadkami i najbliższymi z rodziny.
109piotr@wp.pl: 02.11.2013, 10:31
Jezy Miłosierny, polecam Ci wszystkie dusze w Czyścu cierpiące, wszystkich umierających, w tym także samobójców, zlituj się nad nimi wszystkimi ! Okaż im swe Miłosierdzie, Błagam Cię Chryste !
Marek: 25.08.2013, 21:10
Panie Boże zmiłuj się nad wszystkimi duszami w czyśćcu cierpiącymi z rodzin Wasilewskich Olszewskich Stańczaków Chmielów i wszystkimi pokrewnymi odpuść im ich winy przyjmij do swojego królestwa niebieskiego oraz te które znikąd ratunku nie mają Amen
Zbigniew: 01.08.2013, 17:08
za wszystkie dusze za które nie ma się kto modlić
kasia: 25.07.2013, 21:14
Za wszystkie duszę czynszowe z mojej rodziny , daj im panie najszybciej ujrzeć twoje królestwo.
Moni: 14.07.2013, 00:11
Prosze tylko nie palic swiec w domu na modlitwach. Otwiera to furtke duszom nieczystym. Ja z niewiedzy tak robilam i zaczelam byc dreczona przez demona. Dopiero po rozmowie z ksiedzem rozjasnil sie moj umysl i zrozumialam, ze swiece mozna palic jedynie na grobach lub w kosciele przed obrazem swietym. Przeprowadzilam kilka egzorcyzmow w domu, przestalam modlic sie przy swiecach i zly duch zniknal. Serdeczne podziekowania za pomoc dla OP Jacka Salija.
Donia: 11.04.2012, 14:48
Ojcze Przedwieczny ofiauję Ci za dusze czyśćcowe przenajswiętrzą Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa wraz ze wszystkimi Mszami /sw odprawianymi dzisiaj na calym swiecie.
mirka : 05.12.2011, 19:44
módlmy się za wszystkie dusze które najbardziej potrzebują naszego miłosierdzia
aska: 04.12.2011, 09:31
Dzieki Krzysztofie, ze przypomniales, zwlaszcza o tym ciezkim czysccu. Trzeba tez pamietac o umierajacych grzesznikach, codziennie, aby nie dac na zawsze jak to napisales "osobistej satysfakcji" szatanowi, o tym jaka silna jest ta modlitwa przekona sie kazdy kto regularnie sie nia modli, a i dusze tez sa bardzo wdzieczne za kazdy akt milosierdzia. MODLITWA ZA UMIERAJACYCH: "o najlaskawszy Jezu, milosniku dusz, blagam Cie przez konanie Najsw. Serca Twego i przez bolesci Matki Twojej Niepokalanej, obmyj we Krwi Twojej grzesznikow calego swiata ktorzy teraz konaja i dzis jeszcze umrzec maja. Serce Jezusa konajace - zmiluj sie nad umierajacymi, Serce Maryi wspolbolejace - modl sie za umierajacymi." -jestem pewna ze ta modlitewka pomoze wielu duszom uniknac piekla, i jest zawsze wysluchana, Bog kocha wszystkich jednakowo, a Jezus cierpial widzac jak wiele dusz idzie na potepienie, wiec zrobmy to co jest jeszcze w naszej mocy aby "pomieszac szyki" zlemu - aby zebral jak najmniejsze zniwo, a w chwili smierci, gdy na nas przyjdzie kolej bedziemy mieli wielu przyjaciol ktorzy za nas beda sie modlic.
Krzysztof: 05.11.2011, 12:14
Nie jest do końca tak ,jak napisała Magda, że nie ma na to reguły i ważne jest tylko cisza i skupienie. są różnice ponieważ nie wszystko to samo pomaga jednakowo duszom o czym pisze M. Simma. Jeśli ktoś nigdy nie odmawiał różańca to mu mało pomoże. Jęsli ktoś nie przyjmował Komunii Św to mu mało pomogą ofiarowane za niego. Chrystus mówi do siostry Faustyny że miłe mu są dusze w czyścu bo się wypłacają Bożej sprawiedliwości. Człowiek choćby nie wiem jak cierpiał na ziemi może sobie sam ulżyć, może zemdleć, czy wpaść w chorobę w której będzie nieprzytomny i będzie nieświadomy. Dusza ludzka nie może sobie ulżyć w najmniejszym stopniu. Choć modli się gorąco w czyścu to nic jej to nie pomaga. Koniecznie chodźmy codziennie na cmentarz do końca oktawy. Odmówmy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach papieża, czyli intencjach jakie papież wzbudza w sobie, a nie w intencji jego zdrowia. Nawiedzenie powinno być godne tzn nie jak po ogień, ale żeby spokojnie odmówić i jeszcze coś nadto. Pół godziny w zupełności wystarczy. Jeśli ofiarujemy za konkretną duszę to dorzućmy jeszcze osobne Zdrowaś za dowolną duszę na cmentarzu na którym jesteśmy wedle upodobania Bożego zostawiając Bogu wybór. Możemy też ofiarować odpust darowując wybór duszy, dusz Bogu. Pamiętajmy. Codziennie nawiedzenia cmentarza. Codziennie nowy odpust. Aby odpust był zupełny nie może być nawet grzechu lekkiego. Więc wyspowiadajmy się przez ten czas jeszcze nawet gdy spowiadaliśmy się we Wszystkich Świętych. Nawet codziennie gdy jest taka możliwość. a taka spowiedź jest nawet mniej męcząca niż po dłuższym czasie bo grzechów mamy mało. Poza tym możemy też rozpatrzeć się w swoich grzechach, zrozumieć je i zobaczyć jak trudno nie popełnić grzechu lekkiego, takiego cienia jak mówiła Św siostra Faustyna, która była zdziwiona że z tak drobnych rzeczy trzeba się Bogu wypłacać. Poza tym pamiętajmy że dusza za którą się dużo modli, nawet jeśli ma ciężki czyściec będzie nam pomagać. Jeśli bedziemy chcieli codziennie iść na cmentarz, codziennie ofiarować odpust zupełny, starać się nie popełnić grzechu lekkiego, możemy natrafić na przeszkody, pokusy mocne, zniechęcenie, tym bardziej że z otoczenia nikt nam nie będzie towarzyszył w takiej gorliwości. To już konkretne zakusy złego ducha. Będziemy to czuć wyraźniej gdy wobec nas wcześniej się ujawniał. Jęśli w życiu innych stosuje taktykę pozostania ukrytym nie będziemy odczuwać że to on nam daje takie problemy, ale wiedzmy że będzie to pochodzić głównie od niego. Pamiętajmy też że w ciężkim czyśćcu czasami złe duchy mają dozwolone dręczyć dusze. Możemy więc pozbawić go osobistej satysfakcji z dręczenia duszy, więc tym bardziej będzie starał się nam przeszkodzić
nevada: 01.11.2011, 07:48
Za dusze w czyśccu oczekujące uwolnienia: Wiekuisty Boże , ofiaruję Tobie Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najlepszego Syna Twojego a Pana naszego -Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i swiata całego; dla Jego bolesnej Męki - miej Miłosierdzie dla nas i całego świata. Jezu ufam Tobie!
magda: 17.09.2011, 10:54
Nie ma na to reguly,czytalam ksiazke o Marii Simmie,kazda teoria na temat dusz czyscowych jest inna to kwestia wiary. Jesli bylo sie z kims mocno zwiazanym potrzeba modlitwy przychodzi sama, to silna potrzeba bycia z Bogiem ktora wyzwala dusze od grzechow. Najwazniejsza jest cisza i spokoj ktory pozwoli sie skupic podczas modlitwy
t: 07.08.2011, 18:10
Za dziadków i babcie, Jezu zmiłuj się nad nami wszystkimi.. Panie zmiłuj się.
zosia: 03.05.2011, 16:36
za duszę, która jest najbliżej chwili wybawienia : WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ JEJ DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ JEJ ŚWIECI
wiesia: 06.03.2011, 18:41
za wszystkie dusze w czysccu cierpiace ,ktore nosza imie - tadeusz,panie Jezu to z milosci do ciebie za grzechy popelnione ,ktore obrazaly twoje serce ,jako zadosc uczynienie-ofiaruje ci wszystkie moje nizadowolenia
joanna: 05.11.2010, 19:46
duszyczki czyscicowe sprawcie abym nie zapominala o ofiarowaniu za was mych lez- i pomozcie mi przebaczyc tym co odeszli a ciągle mam w sercu do nich zal
IZABELKA: 10.10.2010, 15:10
PANIE JEZU ofiaruje cierpienia mojej rodziny za cierpiacyh duchowo i fizycznie za dusze w czyscu cierpiace za sile w dzwiganiu naszych krzyzy za lekarzy ktorzy wykanczajo psychicznie ludzi,za mojego brata ktory odalil sie od ciebie BOZE za nasze rodziny mieszkajace w kraju i za granico za ich znieczulice i obojetnosc wobec nas .
xxx: 02.06.2010, 08:35
św.Tomasz z Akwinu (†1274): "Chrystus zstąpił do piekieł, aby wyzwolić stamtąd, tych co tam przebywali. Tak samo i my powinniśmy pomagać duszom w czyśćcu. Bez serca byłby ten, kto by nie zatroszczył się o swego przyjaciela przebywającego w więzieniu. A cóż dopiero, gdy chodzi o tych, którzy są w czyśćcu, gdzie cierpi się bez porównania więcej. Czytamy w Księdze Hioba (19,21): "Zlitujcie się przyjaciele, zlitujcie, gdyż Bóg mnie dotknął swą ręką". A w 2 Księdze Machabejskiej (12,45): "Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, by byli od grzechów uwolnieni". Św.Augustyn podaje trzy formy pomocy: msza święta, modlitwa i jałmużna. Św.Grzegorz dodaje jeszcze post. Możliwość tej pomocy jest jak najbardziej realna, skoro i na świecie jest dopuszczalne, by jeden przyjaciel za drugiego wyrównywał długi." Wykład pacierza
Marzena: 11.04.2010, 18:47
Panie zechcij dać pocieszenie tym, którzy stracili swoich bliskich w Smoleńsku. Moja modlitwa wczoraj i dziś jest taka sama... rozpłakana błagaająca, pociesz w tym cierpieniu. Wzmonij nas wszystkich, którzy płaczą. serca ich smutne i boleścią ściśnięte. Ty wszystko możesz. Wieczny odpoczynek racz dać Panie tym, którzy niespodziewanie odeszli do domu Ojca naszego. Amen
daniel: 14.03.2010, 07:00
Panie Jezu ofairuje Tobie cale moje cierpienie od tyu juz lat,prosze przyjmij je ode mnie za wszystkie dusze ktore cierpia w czyscu a zwlaszcza za te z mojej blizszej i dalszej rodziny.amen
[1] [2] (3) [4] [5]

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej