Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótkie nabożeństwo codzienne za dusze czyśćcowe

NA NIEDZIELĘ

O Panie Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w Ogroju, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbardziej opuszczoną i wprowadź ją do chwały Twojej, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

PSALM 129 ZA UMARŁYCH (DE PROFUNDIS)

Z głębokości wołam ku Tobie, Panie, Panie wysłuchaj głos mój!
Niech będą uszy Twoje nakłonione na głos modlitwy mojej.
Jeśli będziesz uważał nieprawości, Panie, Panie któż się ostoi?
Albowiem u Ciebie jest ubłaganie i dla zakonu Twego czekałem Cię Panie.
Czekała dusza moją na słowo Jego; nadzieję miała dusza moja w Panu.
Od straży porannej aż do nocy niechaj ufa Izrael w Panu.
Bo u Pana jest miłpsierdzie i obfite u Niego odkupienie A On odkupi Izraela ze wszystkich nieprawości Jego.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

NA PONIEDZIAŁEK

O Panie, Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Ęoski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutnym biczowaniu swoim, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbliższą chwały Twojej, aby Cię najrychlej oglądała i wielbiła na wieki. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowąś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

NA WTOREK

O Panie, Boże Wszechmogąący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w bolesnym cierniem ukoronowaniu, racz wybawić dusze z czyśćca, mianowicie tę, która miała być ostatnia uwolniona, aby Cię jak najprędzej w chwale Majestatu Twego wielbiła i błogosławiła na wieki wieków. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

NA ŚRODĘ

Wszechmogący Boże! przez Najdroższą Krew Syna Twego, Jezusa Zbawiciela naszego, którą wylał dźwigając ciężar krzyża na ulicach Jerozolimy, wybaw, proszę Cię, dusze z czyśćca mianowicie tę, która najwięcej ma zasług przed obliczem Twoim, aby otrzymawszy wysoki stopień chwały, wielbiła i wysławiała Cię na wieki. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

NA CZWARTEK

Wszechmogący Boże! przez Najświętsze Ciało i Krew Jednorodzonego Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który w przeddzień śmierci swojej dał się na pokarm i napój Apostołom i całemu Kościołowi i zostawił na wieczną ofiarę ożywiający pokarm duszom wiernym, wybaw, proszę Cię, duszę w czyśćcu, która najwięcej miała nabożeństwa do Tajemnicy Miłości, aby Cię przez nią wielbiła wraz z Synem i Duchem Świętym w chwale Twojej na wieki. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

NA PIĄTEK

Wszechmogący Boże, błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał na krzyżu a najbardziej z rąk i nóg najświętszych, wybaw dusze z mąk czyśćcowych, mianowicie te, za które powinienem się modlić, aby z mojej winy nie były zatrzymane w ognistym więzieniu. Ach, Panie! racz je co najprędzej wprowadzić do chwałv Twojej, gdzie z Aniołami będą Cię wielbić i wysławiać na wieki. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

NA SOBOTĘ

Wszechmogący Boże błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał w obliczu Najboleśniejszej Matki Swojej, wybaw dusze z czyśćca, mianowicie te, które były do niej nabożne w życiu, by wszedłszy do chwały Twojej, wraz z Maryją wielbiły Cię na wieki. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

Inne modlitwy

Źródło: Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymiWasze komentarze:
Basia: 14.09.2021, 15:19
śp.L.Perepeczko,dusze cierpiące otaczam was modlitwą-na czas zagrożenia
Basia: 08.09.2021, 21:13
śp.L.Perepeczko,dusze cierpiące otaczam was modlitwą-na czas zagrożenia
Maria: 08.01.2021, 21:56
Boże Miłosierny proszę Cię o łaskę nieba dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Czcicielka : 02.11.2020, 18:24
Jezu Miłosierny proszę o ulgę w cierpieniu dla Dusz i wybawienie z czyscca , a dla nas za ich wstawiennictwem o szczęśliwe rozwiązanie waznej sprawy na chwałę. Bożą , pomoc bliźnim i moj pożytek.
Gabriela: 11.06.2020, 15:46
Boże Wszechmogący proszę o łaskę Nieba dla moich rodziców i krewnych. Pomóż tym, którzy cierpią dlatego że mnie uczynili zło.
Michał: 06.05.2019, 22:29
Bóg zapłać
(1)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej