Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótkie nabożeństwo codzienne za dusze czyśćcowe


     NA NIEDZIELĘ

     O Panie Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w Ogroju, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbardziej opuszczoną i wprowadź ją do chwały Twojej, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     PSALM 129 ZA UMARŁYCH (DE PROFUNDIS)

     Z głębokości wołam ku Tobie, Panie, Panie wysłuchaj głos mój!
Niech będą uszy Twoje nakłonione na głos modlitwy mojej.
Jeśli będziesz uważał nieprawości, Panie, Panie któż się ostoi?
Albowiem u Ciebie jest ubłaganie i dla zakonu Twego czekałem Cię Panie.
Czekała dusza moją na słowo Jego; nadzieję miała dusza moja w Panu.
Od straży porannej aż do nocy niechaj ufa Izrael w Panu.
Bo u Pana jest miłpsierdzie i obfite u Niego odkupienie A On odkupi Izraela ze wszystkich nieprawości Jego.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

     NA PONIEDZIAŁEK

     O Panie, Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Ęoski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutnym biczowaniu swoim, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbliższą chwały Twojej, aby Cię najrychlej oglądała i wielbiła na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowąś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA WTOREK

     O Panie, Boże Wszechmogąący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w bolesnym cierniem ukoronowaniu, racz wybawić dusze z czyśćca, mianowicie tę, która miała być ostatnia uwolniona, aby Cię jak najprędzej w chwale Majestatu Twego wielbiła i błogosławiła na wieki wieków. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA ŚRODĘ

     Wszechmogący Boże! przez Najdroższą Krew Syna Twego, Jezusa Zbawiciela naszego, którą wylał dźwigając ciężar krzyża na ulicach Jerozolimy, wybaw, proszę Cię, dusze z czyśćca mianowicie tę, która najwięcej ma zasług przed obliczem Twoim, aby otrzymawszy wysoki stopień chwały, wielbiła i wysławiała Cię na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA CZWARTEK

Wszechmogący Boże! przez Najświętsze Ciało i Krew Jednorodzonego Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który w przeddzień śmierci swojej dał się na pokarm i napój Apostołom i całemu Kościołowi i zostawił na wieczną ofiarę ożywiający pokarm duszom wiernym, wybaw, proszę Cię, duszę w czyśćcu, która najwięcej miała nabożeństwa do Tajemnicy Miłości, aby Cię przez nią wielbiła wraz z Synem i Duchem Świętym w chwale Twojej na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA PIĄTEK

     Wszechmogący Boże, błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał na krzyżu a najbardziej z rąk i nóg najświętszych, wybaw dusze z mąk czyśćcowych, mianowicie te, za które powinienem się modlić, aby z mojej winy nie były zatrzymane w ognistym więzieniu. Ach, Panie! racz je co najprędzej wprowadzić do chwałv Twojej, gdzie z Aniołami będą Cię wielbić i wysławiać na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA SOBOTĘ

     Wszechmogący Boże błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał w obliczu Najboleśniejszej Matki Swojej, wybaw dusze z czyśćca, mianowicie te, które były do niej nabożne w życiu, by wszedłszy do chwały Twojej, wraz z Maryją wielbiły Cię na wieki. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     Inne modlitwyŹródło: Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej