Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótkie nabożeństwo codzienne za dusze czyśćcowe


     NA NIEDZIELĘ

     O Panie Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w Ogroju, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbardziej opuszczoną i wprowadź ją do chwały Twojej, gdzieby Cię chwaliła i błogosławiła na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     PSALM 129 ZA UMARŁYCH (DE PROFUNDIS)

     Z głębokości wołam ku Tobie, Panie, Panie wysłuchaj głos mój!
Niech będą uszy Twoje nakłonione na głos modlitwy mojej.
Jeśli będziesz uważał nieprawości, Panie, Panie któż się ostoi?
Albowiem u Ciebie jest ubłaganie i dla zakonu Twego czekałem Cię Panie.
Czekała dusza moją na słowo Jego; nadzieję miała dusza moja w Panu.
Od straży porannej aż do nocy niechaj ufa Izrael w Panu.
Bo u Pana jest miłpsierdzie i obfite u Niego odkupienie A On odkupi Izraela ze wszystkich nieprawości Jego.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

     NA PONIEDZIAŁEK

     O Panie, Boże Wszechmogący! błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Ęoski Syn Twój Jezus wylał za nas w okrutnym biczowaniu swoim, racz wybawić dusze z mąk czyśćcowych, a mianowicie najbliższą chwały Twojej, aby Cię najrychlej oglądała i wielbiła na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowąś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA WTOREK

     O Panie, Boże Wszechmogąący, błagam Cię przez Krew Przenajdroższą, którą Boski Syn Twój Jezus, wylał za nas w bolesnym cierniem ukoronowaniu, racz wybawić dusze z czyśćca, mianowicie tę, która miała być ostatnia uwolniona, aby Cię jak najprędzej w chwale Majestatu Twego wielbiła i błogosławiła na wieki wieków. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA ŚRODĘ

     Wszechmogący Boże! przez Najdroższą Krew Syna Twego, Jezusa Zbawiciela naszego, którą wylał dźwigając ciężar krzyża na ulicach Jerozolimy, wybaw, proszę Cię, dusze z czyśćca mianowicie tę, która najwięcej ma zasług przed obliczem Twoim, aby otrzymawszy wysoki stopień chwały, wielbiła i wysławiała Cię na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA CZWARTEK

Wszechmogący Boże! przez Najświętsze Ciało i Krew Jednorodzonego Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który w przeddzień śmierci swojej dał się na pokarm i napój Apostołom i całemu Kościołowi i zostawił na wieczną ofiarę ożywiający pokarm duszom wiernym, wybaw, proszę Cię, duszę w czyśćcu, która najwięcej miała nabożeństwa do Tajemnicy Miłości, aby Cię przez nią wielbiła wraz z Synem i Duchem Świętym w chwale Twojej na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA PIĄTEK

     Wszechmogący Boże, błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał na krzyżu a najbardziej z rąk i nóg najświętszych, wybaw dusze z mąk czyśćcowych, mianowicie te, za które powinienem się modlić, aby z mojej winy nie były zatrzymane w ognistym więzieniu. Ach, Panie! racz je co najprędzej wprowadzić do chwałv Twojej, gdzie z Aniołami będą Cię wielbić i wysławiać na wieki. Amen.

     Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     NA SOBOTĘ

     Wszechmogący Boże błagam Cię pokornie przez Najdroższą Krew Jednorodzonego Syna Twego, Jezusa Chrystusa, którą obficie wylał w obliczu Najboleśniejszej Matki Swojej, wybaw dusze z czyśćca, mianowicie te, które były do niej nabożne w życiu, by wszedłszy do chwały Twojej, wraz z Maryją wielbiły Cię na wieki. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... i Wieczny odpoczynek.

     Inne modlitwyŹródło: Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   

Wasze komentarze:
 Michał: 06.05.2019, 22:29
 Bóg zapłać
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej