Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Matka Boża i New Age

Ostrzeżenie dla pobożnych

Diabeł nigdy nie jest na urlopie. Zna siłę i skuteczność Najświętszej Maryi Panny. Zna ufność Jej wyznawców. Przystąpił więc do dzieła niszczenia Jej wpływów poprzez żerowanie na ufności najpobożniejszych. Obserwujemy dziś zalew wątpliwych orędzi, wątpliwych wizjonerów, proroków, stygmatyków, mistyków. Zawsze tacy byli, ale dziś, nie czekając na rozpoznanie Kościoła, trafiają do środowisk ludzi pobożnych, do kół różańcowych i pielgrzymek, do różnych ruchów przykościelnych i do prasy maryjnej. Literatura na ten temat jest bogata i łatwo dostępna. Nie rozróżnia się objawień uznanych od nieuznanych. Widać wpływy teologii New Age. Zapowiada się nową erę.

Bazując na astrologii New Age mówi o wchodzeniu w erę Wodnika, po erze Barana (starotestamentowej) i Ryby (nowotestamentowej). Pobożnym podsuwa się sugestię o erach Ojca, Syna, a teraz nowej Ducha Świętego. Rzekomo zapowiadają ją orędzia Maryi. Ale przy tym pojawia się nowa teologia (patrz tekst tłumaczony poniżej), nowe sakramentalia (np. chrzest w Duchu Świętym, inicjacje nakładaniem rąk przez już inicjowanych), nowe praktyki duszpasterskie (np. publiczne "dawanie świadectw" swojej dotychczasowej podłości w porównaniu z obecnymi cnotami osiągniętymi po zetknięciu się z nową duchowością), a wszystko wśród najpobożniejszych, ufnych, bezkrytycznych, z deklaracją wierności Papieżowi i kultem Serca Pana Jezusa.

Konieczna jest stała czujność i wierność nauce Kościoła. Diabeł nie śpi.

Kiedy staramy się dotrzymać kroku lawinie nowych objawień i rzekomych wizjonerów oraz rozpoznać wartość orędzi z nieba, jakie upowszechniają nowe książki w Ameryce, zauważamy potrzebę zwrócenia uwagi na bardzo poważny problem, który staje się coraz widoczniej szy. Prąd New Age postanowi! wykorzystać dla swych niecnych celów wzrastający w silę nurt maryjny, pod hasłem "Matki Maryi". (Ten tytuł, "Matka Maryja", jest pierwszym znakiem ostrzegawczym przy czytaniu tych książek).

Pierwszą porcją uraczyła czytelników Corinne Heline, autorka książki pt. Życie i misja Błogosławionej Dziewicy. Podaje w niej, jak pisze, szczegóły z życia Maryi, które na ogół nie są znane lub nie doceniane w pełni. Opiera się na długoletnim studiowaniu starożytnych misteriów i mistyków pod kierunkiem Maxa Heindla (masona i różo krzyżowca), przy korzystaniu z 7-tomowego komentarza New Age do Biblii i takich dzieł, jak Tarot i Biblia i Mistyczna masoneria i Biblia.


Rok temu ukazała się w druku książka pt. Droga Maryi. Napisała ją Peggy Tabor Millin, a ogłosiła w Celestial Arts, domu wydawniczym New Age w Berkeley. Peggy Millin łączy arbitralnie w jedną całość wydarzenia w Medziugorje z filozofią New Age. Wprawdzie, jak wielu innych, powołuje się na to, że Medziu- gorje na zawsze zmieniło jej życie, i odwołuje się wciąż do tego "boskiego źródła", ale trzyma się dalej swej metafizyki, swej metody uzdrawiania i jogi Siddha. Pierwszą trudność znajduje w uznaniu rodzaju męskiego "Stwórcy". Maryję określa jako "kobiecą energię, która może zbawić świat". Stwierdza: "Przez całe lata uważałam figurki, różańce i krucyfiksy jako pełne treści. W jednej chwili doświadczyłam, że niczym się one nie różnią od kryształów, buddyjskich mandali i sanskryc- kiego Om". I dalej w tym duchu.

Jednak najpoważniejsza manipulacja objawień maryjnych znajduje się w świeżo wydanej książce pt. Orędzie Maryi do świata. Napisała ją Annie Kirkwood z Carrolton (Teksas). Unikajcie tej książki za wszelką cenę, nie dając się zwieść dopiskiem, że jej publikacja jest w zgodzie z wytycznymi papieża Pawia VI co do nowych objawień, wizji, proroctw, cudów itp. Książkę tę można najlepiej określić jako katechizm New Age. Jest ona również mistrzowską mieszanką prawd katolickich i w ogóle chrześcijańskich z wierzeniami i mistycyzmem New Age. Zawiera wszystko, czego mogą pragnąć ci, co wierzą w swoje własne bóstwo. Pani Kirkwood daje też żywe opisy, do ostatnich detali, kar, jakie wiszą nad ludzkością, zaznaczając, że tę rewolucję kosmiczną spowoduje nie Bóg, ale matka ziemia jako karę za to, co uczyniła jej ludzkość.

Wiele cytatów z Orędzia Maryi do świata, rzekomo pochodzących od Matki Najświętszej, jest tak dziwacznych, tak przeciwnych tradycyjnej wierze i wprost w opozycji z prawdą objawioną, jaką znajdujemy w Piśmie Świętym, że budzą one w ludziach wykształconych oburzenie. Dla ludzi nieuświadomionych, którzy usiłują "znaleźć siebie" w stosunku do Boga, orędzia te są niebezpieczne, bo zaofiarowują pociechę tym, co nie chcą przyjąć rzeczywistości grzechu i sprawiedliwości Bożej oraz konieczności, by wszyscy zapobiegali upadkowi moralnemu świata, by każdy zaczynał od siebie. W książce są rzekome wypowiedzi Maryi i Jezusa, mające potwierdzić lub pełniej wyjaśnić orędzia pochodzące z dobrze znanych objawień.

Oto niektóre cytaty z tej książki. "Maryja przekazywała swe orędzia ponad dwieście lat. Jednak Kościół katolicki interweniował, trzymając je w zamknięciu, z dala od ludzi, do których Ona starała się dotrzeć. Z tego powodu obecnie przekazuje Ona swe orędzie przez osobę, która nie należy do żadnego oficjalnego Kościoła".

A oto rzekome wypowiedzi samej Matki Maryi: "To jest to samo orędzie, w formie książki, które otrzymały dzieci w Jugosławii, Lubbock w Teksasie i inni w różnych stronach świata". "Niebo i piekło to są po prostu stany umysłowe". Wszystkie argumenty co do tego, która religia jest prawdziwa, są bezużytecznym wysiłkiem. Idź do ołtarza w swym duchu, tam wyspowiadaj się Bogu. "Życie nie zaczyna się z urodzeniem i nie kończy śmiercią" (a więc autorka opowiada się za reinkarnacją).

Ostatni rozdział książki zawiera rzekome orędzie Jezusa, potwierdzające wiarogodność orędzia Maryi. M.in. Jezus mówi: "Nie jest to nowy sposób komunikowania się ze Mną: ma on nową nazwę: "automatyczne pisanie". ...Również kontakt z duchami (channeling) nie jest nową metodą komunikowania się z Bogiem". A Księgę Apokalipsy tak tłumaczy: "Czytając historię o rodzącej niewieście i smoku, zrozumiecie, że niewiastą jest Matka Ziemia. Można powiedzieć, że Matka Ziemia nosi w łonie dziecko nowej ery... Nie potrzebujecie się obawiać bestii, bo poznajecie, że jest to tylko złuda", "diabeł jest tylko w waszych myślach".

Propagatorzy New Age zdecydowanie postanowili, że będzie dla nich korzystne, gdy włączą Maryję i Jej objawienia w swe diabelskie cele zniszczenia chrześcijaństwa. W tym duchu Annie Kirkwood zaczęła rozprowadzać "List - Orędzie Maryi", w którym sprytnie łączy wiarygodne orędzia Maryi ze swymi heretyckimi dodatkami.

Ludzie, uważajcie! Nie pozwólcie się ogłupić. Sprawa jest poważna. Może w to chodzić zły duch, który posługuje się nieraz ludźmi mającymi najlepsze zamiary. Musimy być ostrożni, byśmy nie wpadli w pułapkę i nie zniszczyli ogromnego dobra duchowego, jakie przekazują prawdziwe orędzia Matki Bożej.

Tłum. J. D. z "The Riehle Foundation"


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Franciszka BorgiaszaModlitwa do św. Franciszka Borgiasza

Pius XI - Papież trzech jubileuszyPius XI - Papież trzech jubileuszy

Bóg Ojciec, który mieszka w nasBóg Ojciec, który mieszka w nas

Kto nie miał psa nie był kochany i nie umie kochać"Kto nie miał psa nie był kochany i nie umie kochać"

Starożytne przekłady z septuagintyStarożytne przekłady z septuaginty

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej