Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Okultyzm to religia szatana

Okultyzm (czyli wszelkie formy wróżbiarstwa, astrologia, jasnowidztwo, chiromancja, posługiwanie się medium, wywoływanie zmarłych, odwoływanie się do szatana, korzystanie z horoskopów) trzeba nazwać prawdziwą religią szatana dlatego, że wszyscy, którzy go praktykują, występują przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" (Wj 20,3); "Pan jest naszym Bogiem - Panem Jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił swoich" (Pwt 6,4-5). Chrześcijaństwo jest niezwykle fascynujące. Uświadamia nam, że możemy nawiązać prawdziwą relację miłości z Jezusem Chrystusem, który jako prawdziwy Bóg stał się prawdziwym człowiekiem, a uczynił to "dla nas i dla naszego zbawienia". Jeżeli przez wiarę przylgniemy do Niego całym sercem, to wtedy swoją miłością będzie nas prowadził do pełni szczęścia.

Niestety wielu współczesnych ludzi ulega pokusie i szuka szczęścia nie w Bogu lecz w okultyzmie. Dlatego idą radzić się do jasnowidzów, chiromantów, magów. Zajmują się astrologią, wierzą w horoskopy, ulegają zabobonom a przed podjęciem ważnych decyzji "radzą się gwiazd". Gdy szwankuje zdrowie, udają się do najprzeróżniejszych okultystycznych uzdrowicieli, którzy najczęściej są narzędziami w rękach złych duchów. Albo oddają swoje życie diabłu, aby uzyskać perwersyjną przyjemność seksualną, władzę nad innymi lub zdobyć pieniądze. To prawda, że czytanie horoskopów w gazecie nie jest tak wielkim złem jak na przykład wyznawanie satanizmu. To tak, jak nie można porównać kradzieży drobnej rzeczy w sklepie od kradzieży samochodu. Jednak mała kradzież może doprowadzić do kradzieży na wielką skalę, a często niewinne zainteresowanie się okultyzmem (horoskopy) może doprowadzić do wielkiego uzależnienia.

Praktykowanie okultyzmu prowadzi do całkowitego zniewolenia człowieka przez siły zła. Historia Narodu Wybranego a także historia ludzkości mówi nam, że ile razy ludzie odwracali się od prawdziwego Boga, to wtedy zawsze oddawali się najbardziej irracjonalnemu i prymitywnemu bałwochwalstwu. Istnieje pewna prawidłowość, a mianowicie każdemu upadkowi religijności, towarzyszy równoczesny wzrost zabobonu, okultyzmu i wróżbiarstwa.

Okultyzm jest związany z wiarą w istnienie duchowych sil lub energii, przy pomocy których, człowiek pragnie poznać przyszłość, odzyskać zdrowie, osiągnąć powodzenie, sukces, uzyskać nadzwyczajne władze, aby panować i manipulować innymi ludźmi. W tym celu przechodzi inicjację i podejmuje różnorodne praktyki okultystyczne, ćwiczenia, medytacje itp. Praktykujący okultyzm twierdzą, że uzyskują paranormalne poznanie oraz zdolności takie, jak umiejętność czytania myśli, przyszłości, dobrego lub złego oddziaływania i manipulowania innymi ludźmi, materializowania przedmiotów, kontaktów ze zmarłymi, z UFO, lub częściowe panowanie nad siłami natury. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że w ten sposób otwierają się na działanie tajemnych złych mocy, nad którymi nie mają już żadnej możliwości kontroli. Po prostu dobrowolnie oddają się w ich władanie, stając się niewolnikami sił zła.

Każdy więc, kto praktykuje najróżniejsze formy magii, satanizmu, astrologii, spirytyzmu, wróżbiarstwa lub staje się członkiem masonerii, występuje przeciwko pierwszemu przykazaniu, czyli popełnia grzech śmiertelny. Podobnie grzeszą ci wszyscy, którzy odwołują się do praktyk hinduskich, tybetańskich, chcąc wykorzystać starożytne mity i symbole, aby posłużyć się ich tajemną mocą przez poddanie się prowadzeniu złego ducha. Jest to ciężki grzech nieposłuszeństwa Duchowi Świętemu oraz odrzucenia przewodnictwa Anioła Stróża.

Okultyzm Tak więc każdy, kto posługuje się wahadełkiem, kartami tarota, udaje się z prośbą o pomoc do wróżbitów, magów, uzdrowicieli, wróżących z kart lub tych, którzy mówią, że działają za pośrednictwem ducha-przewodnika, wyraża w ten sposób swój brak wiary w miłość Boga i otwiera się na działanie złych duchów.

Pismo św. jednoznacznie potępia praktyki okultystyczne jako grzechy, które wykluczają ludzi z Królestwa Bożego (Ga 5,20; Ap 9,21; 22,15). Czytamy w Księdze Powtórzonego Prawa: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój" (Pwt 18,9-14; por. Kpi 19,31; 20,6.27).

Nowy Katechizm Kościoła Katolickiego w sposób jednoznaczny mówi na temat okultyzmu:

"2116. Należy odrzucić wszelkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

2117. Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do uzyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągnąć nadnaturalną władzę nad bliźnimi - nawet w celu zapewnienia im zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

2115. Bóg może objawić przyszłość swoim prorokom lub innym świętym. Jednak właściwa postawa chrześcijańska polega na ufnym powierzeniu się Opatrzności w tym, co dotyczy przyszłości, i na odrzuceniu wszelkiej niezdrowej ciekawości w tym względzie. Nieprzewidywanie może jednak stanowić brak odpowiedzialności".

ks. M. Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2000Wasze komentarze:
 wojak: 22.06.2022, 19:42
 Hindus będzie w piekle bo nie wierzy w Chrystusa buddysta nie trafi do raju chińczyk nie dostąp zbawienia
 Xxx: 24.02.2022, 21:29
 A co poradzic na sektę katolicka albo kościołowa, aby nie dać się zwariować?
 Thomas: 25.01.2022, 06:29
 To ciekawe co piszą , bo patrząc na prowadzących świat wygląda na to że jesteśmy już zniewoleni , każą nam ślepo wierzyć w coś w co sami nie wierzą. Kiedyś zapytałem fanatyka wiary który tak mówił o królestwie niebieskim że będzie takie piękne , więc pytanie było to na co czekamy chciałbym by to było już dziś . Na to in trochę przerażony no nie co ty jeszcze tyle mam do zrobienia . Wystarczy tylko przestudiować drogę Chrystusa by zobaczyć że nie rodzimy się grzeszni a w grzechy i to właśnie ten grzech nas kala. Więc jeśli chodziło by o mnie to koniec świata może być już jutro . A straszenie Bogiem nie dział bo jeśli jest miłością to dlatego mam się go bać . Jestem otwarty na różne nauki ale nie na głupoty . Jak się tak człowiek zastanowi to zaczyna rozumieć że nasze całe ciało żyje osobno jesteśmy tak rozdarci że nie potrafimy zapanować nad tym , serce pragnie coś innego umysł myśli nad tym nad czym sami nie jesteśmy w stanie kontrolować słonie żołądek i mógłbym wymnieniac . Jemy to co smaczne nie to co zdrowe , robimy rzeczy wbrew sobie . Jak to możliwe jest czyż nie chcemy naszego dobra . I jak to zobaczysz to zrozumniesz że jak mamy żyć w zgodzie ze światem i Bogiem jak tak naprawdę nie umiemy żyć w zgodzie ze sobą .
 marcel: 27.03.2020, 20:53
 dziena za zadanko
 Astaroth: 18.09.2009, 18:51
 To zależy - można też za pomocą rytuałów wezwać anioły. ----To nie grozi opętaniem, raczej pomocą sił wyższych----
 Szeryf: 18.09.2009, 18:48
 Sławek, z okultyzmem jest jak z nożem. Możesz użyć noża w dobrym geście (pokroić marchewkę na przykład) a możesz i nim zabić. Wszystko zależy od użytkownika i jego intencji. Pozdrawiam
 Sławek: 14.09.2009, 08:12
 Oj Szeryf nawet nie wiesz w jakim jesteś błędzie...
 Szeryf: 14.09.2009, 00:24
 Ten artykuł jest przesycony przekłamaniami i nadmierną histerią. Czytając go miałem wrażenie, że znowu jest Średniowiecze! Katolikiem nie jestem, mam własne przekonania (ale w Boga wierzę). Jeśli chodzi o to, czy praktykowanie czy zainteresowanie okultyzmem jest grzechem, to nie ma o czym dyskutować. Kościół Katolicki (i nie tylko) postanowił, że jest i kropka. Natomiast na płaszczyźnie dobra i zła sytuacja wygląda inaczej. Nie każdy praktykujący okultyzm jest złym człowiekiem, opętanym przez złe duchy, itp. Twierdzenie, że tak właśnie jest jest kompletną bzdurą! Owszem, z okultyzmem trzeba uważać, bo faktycznie można (świadomie lub nie) przywołać siły nieczyste, wszystko zależy od praktykującego. Osoby słabe i uległe nie powinny się tym zajmować, bo skutki mogą być opłakane. Na koniec dodam, że nie jest okultystą, choć po części interesuje mnie ta tematyka. Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.
 monika: 10.09.2009, 18:35
 zgadzam się z tym


 mmm13: 15.08.2009, 12:36
 Uwazam...za bardzo malo w dzisiejszym swiecie mowi sie na temat okultyzmu--...Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego jakie to zlo,ze to dzialanie samego szatana. Strzezmy sie! Bo tylko jeden jest Pan-Bog Nasz,ktory ukochal Nas Miloscia odwieczna.Jemu zaufajmy!!!!
 Przem: 04.07.2009, 00:55
 dotarłem tutaj, gdyż bronię się od myśli trapiącej mnie od kilku dni... "okultyzm". Moim Panem jest Chrystus, zawsze Był. zły od dawna stara się zniszczyć moją wiarę, pokazuje mi prostsze ścieżki. Dzięki temu portalowi co raz bardziej przekonuję się do spowiedzi / w moim życiu zawsze był z tym problem / jutro wzmocnię się, uwielbię Pana naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramęcie modląc się o dobrą spowiedź. Boję się, że zło użyje swoich wszelkich środków, abym nie dotarł, nie upadł na kolana przed moim Panem Jezusem Chrystusem, którego świadomie i dobrowolnie przyjąłem jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela. Okultyzm = zło. zło = największa tragedia duszy, o której czasem niektórzy zdają się zapominać.
 TAO: 20.06.2009, 10:08
 Piszecie to czego nauczylo was zycie pompujac wrazenia poglady obrazy i klebiace sie mysli po przez wasze oczy uszy i przezyte momety ktore bog wam dal wlasnie do tego byscie mogli zrozumiec to co mozecie zrozumiec,wiekszosci z tych mysli nigdy nie odgadniecie i nie zrozumiecie a proby odgadniecia ich zaprowadza was na skraj waszego zycia wczesniej jak to mialo nastapic i wtedy bedziecie dokonywac wyboru o ile takowy wam pozostanie.szatan to nie bezwzgledna bestia tylko upadly aniol i dawniej najukochanszy aniol samego boga.faktem jest ze posluguje sie niecnymi postepkami ale zawsze sa dwie strony.proponuje wszystkim zamkniecie oczu i wyobrazenie sobie zycia bez tych dwoch ikon DOBRA I ZLA.i jak jest mozliwe,nie bo czlowiek jet tak stwozony by w cos wierzyc i musi wierzyc,a kto w co i w kogo to wybor wolny wybor jaki mamy,od zawsze.tak naprawde pieklo i niebo istnieje ale przedsionek tego mamy tutaj na ziemi,to my jestesmy dobrzy i zli.czlowiek przychodzi na swiat jako zle stworzenie tylko dalsza praca nad dzieckiem i pozniej samym soba nas ksztaltuje i kieruje na tory bzla lub dobra.w tym wszystkim jestesmy pionkami i lepiej nie rozkminiac ani boga ani szatana.to moje uwagi.jak ktos chce pogadwa zapraszam chemik155@wp.pl.pozdrawiam.
 Do Wu: 14.06.2009, 12:51
 To kłamstwo. Uciekaj od nich i tego jak najdalej. Nie można dwóm Panom służyć
 Wu: 14.06.2009, 12:29
 Mam 15 lat. Kilka dni temu poznałem na imprezie rówieśnika który zajmuje się okultyzmem. Od tego czasu poznaje mnie z wieloma osobami które się tym zajmują. Uczy mnie tego zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Kiedy spytałem się (bo jestem osobą wierzącą) jak ma się to do chrześcijaństwa i Boga powiedział, że jedno z drugim można połączyć. Uważa, że Bóg zabrania czarów dla tego, że pozwalają one omijać człowiekowi trudności jakie go w życiu spotykają i jeśli czary do tego nie służą to można je bez problemu stosować. Czy to prawda?
 kicia: 05.05.2009, 22:30
 Bogu dzieki ze to znalazłam
 Michał: 27.04.2009, 13:24
 Jest faina
 julia: 14.04.2009, 14:02
 coś w tym jest...mój mąż odkąd tylko zaczął się interesować(bo jeszcze nie praktykuje) okultyzmem stał się nie do wytrzymania,przyszłość naszego małżeństwa wisi na włosku,a on śmieje mi się prosto w oczy i uważa,że jest najmądrzejszy,zachowuje się tak,jakby wszystkie rozumy pozjadał,coraz rzadziej chodzi do kościoła,neguje sens spowiedzi,istnienia sądu ostatecznego itd.Koszmarrrr!!!!! I gdzie mam szukać pomocy dla niego,dla nas...?
 Sebastian: 19.03.2009, 09:48
 szatan posługuje się mnóstwem rzeczy, żeby pozyskać dusze człowieka, a ten artykuł świetnie to ilustruje. Dziwie się tym wszystkim "myślicielom", ludziom praktykującym okultyzm, że nie widzą wpływu jaki szatan wywiera na ich życie. Wszystko staracie się argumentować rozumem, teorią poznawczą, że to niby dla dobra ludzkości, a tymczasem stajecie się marionetkami szatana! Szkoda, że nie dostrzegacie jak wielu ludzi, praktykujących wróżbiarstwo, spirytyzm etc. ląduje w zakładach psychiatrycznych! Tak trudno zrozumieć, że niektóre dziedziny są zarezerwowane tylko dla Boga, a poddając się im, otwieramy "furtki", które są niczym innym jak zaproszeniem szatana do naszego życia??? Czy nie prościej po prostu wierzyć? "Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych". Nawracajcie się i wierzcie w ewangelie! Abyście nie pomarli!!! God bless!
 ja: 07.03.2009, 23:55
 taaak
 Rashid: 15.02.2009, 14:08
 Masoneria nie ma nic wspólnego z okultyzmem! Jedyny powód, przez który katolicy nie mogą wstępować do masonerii jest taki, że podlegają wtedy ekskomunice (więc nie jest to wina masonerii a Kościoła). Motto masonów to: "Szukamy dobrych ludzi i pomagamy im stać się lepszymi". Proponuję, żeby zamiast czepiać się masonów zająć się np. dresiarzami czy chuliganami, bo wyrzadzają o wiele więcej szkód.
(1) [2] [3]


Autor

Treść

Nowości

św. Andrzej Apostołśw. Andrzej Apostoł

Modlitwa do św. Andrzeja ApostołaModlitwa do św. Andrzeja Apostoła

Litania do św. Andrzeja ApostołaLitania do św. Andrzeja Apostoła

Maryja w pontyfikacie Jana Pawła IIMaryja w pontyfikacie Jana Pawła II

Sucho mam w ustachSucho mam w ustach

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej