Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czas na nowy dzień...

Łk 9, 1-6

... "Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!"

Bóg karze i okazuje miłosierdzie, posyła do Otchłani pod ziemię i wyprowadza z największej zagłady. I nie ma nikogo, kto by uszedł jego ręki. Tb 13
Boże... cieszyłam się że mam pracę, pracę, która może nie jest taka super, ale dawała mi poczucie bezpieczeństwa, mogłam przy jej pomocy zrealizować swe marzenie o dokończeniu studiów, i choć bywało ciężko, nie zawsze starczało mi na wszystko ...ale jednak to była praca. Wczoraj... powiedziano mi, że od 1 października tam już nie pracuje, bo mają swego pracownika, ...muszę odejść. Boże... byłam zła, wkurzona, bardzo długo tej pracy szukałam, prosiłam Ciebie o pomoc w jej znalezieniu... teraz mi to odbierają.

Złość... nic mi ona nie da, popłakałam trochę w ukryciu, wyżaliłam się w jednym "okienku" i zaraz zostałam postawiona do pionu. Nie czas na "babskie marudy", nie mogę być taka "rozmamłana"... ale czas na działanie, czas dla Boga, wiem, że nie opuści mnie. Czas na dzień... Moje zaufanie jest wciąż wielkie, wiele dla mnie uczynił, pozwolił mi się odnaleźć, dał mi poznawać prawdę o sobie. Dał mi mą drogę, na której stawia ludzi, ludzi którzy swoim życiem bardzo mi pomagają, którzy są otwarci, szczerzy, ufają. Ja też im ufam, otworzyłam swe serce aby mówić o tym co najgłębiej tam ukryte. Ale droga którą mi dał Bóg to też me upadki, upadki które dają sporą naukę. Dzięki Ci Panie za te upadki, bo tylko tak mogłam poznać siebie, zobaczyć siebie do czego sama bym doszła, zdana tylko na siebie omijając Ciebie, dzięki że mi to ukazałeś... a ja zawróciłam.

Dziś... nowy wstaje dzień, dzień nowych możliwości, nadziei. To dzień nowej dawki miłości, zaufania, szczerości. Dzień.... kolejnej rozmowy, dialogu z Bogiem. Nie znam tematu tego dialogu, ani miejsca i czasu, przychodzi sam, niezależnie od pory dnia, miejsce... jest dobre każde, tam gdzie jest odrobina ciszy, skupienie. On sam wie kiedy i gdzie. Może podsunie rozwiązanie dnia wczorajszego, może wskaże nowy problem, który jest w danej chwili najważniejszy?

Boże... kieruj mną dalej, tak jak dajesz mi tak i zabierasz, nic nie jest moje, nic sama nie mogę uczynić bez Twej łaski, bez Twej miłości. Proszę, bądź zawsze tak blisko mnie, nie pozwól mi już odejść, zbaczać z mej drogi... bo tak potem ciężko wrócić. Boże... daj sporo cierpliwości osobie, która ze mną rozmawia, sił do kolejnych rozmów...bo one są trudne, ale są bardzo mi potrzebne, wspieraj go na każdym kroku, w każdym jego działaniu.

Boże, już świta, wchodzi przez bramę nocy nowy dzień... Jaki on będzie? Co mi przyniesie? Ty tylko wiesz... a ja Ci ufam.

Nim świt obudzi noc dotykiem ciepłych mgieł, 
Nim dzień ożywi świat, Panie, przyjdź, 
Wołam: przyjdź, uciesz mój wzrok 
Spokojem jasnych barw. 
Nim mnie zachwyci kwiat, Ty przyjdź

I tak poprowadź mnie przez piętra trudnych lat.
Bądź w dzień radością dnia, w nocy snem.
Pomóż mi, o Panie mój, rysować życia kształt.
Bym mógł wciąż naprzód iść, bym trwał.
Amen

RenataWasze komentarze:
 MARIA: 26.09.2007, 08:48
 BOŻE ! DZIĘKUJĘ CI ZA KAŻDY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA, ZA LUDZI, KTORYCH STAWIASZ NA MOJEJ DRODZE. PROWADŹ MNIE KAŻDEGO DNIA I UMACNIAJ W TRUDNYCH CHWILACH, BYM DOBRZE WYPEŁNILA ZADANIE, KTÓRE MI POWIERZYŁEŚ. WYZWÓL MNIE Z WIĘZÓW WSZYSTKICH NIEPRZYJACIÓŁ, A ROZTACZAJĄC BŁOGOSLAWIONĄ OPIEKĘ PROWADŹ NASZĄ WSPÓLNOTĘ DROGĄ DOSKONAŁOŚCI DO ZBAWIENIA WIECZNEGO.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej