Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Krokodyl dla ukochanej... warto wspierać rozwój mężczyzny

Jacek Pulikowski

Polecamy
Krokodyl dla ukochanej... warto wspierać rozwój mężczyzny

Wydanie: Poznań 2008
ISBN: 978-83-89282-37-8 
Ilość stron:  96
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Jerozolima

Sugerowana cena wydawcy: 14.00 zł Nasza cena: 12.60 zł

     Opis:

     Znany z wielu publikacji dotyczących rodziny i rodzicielstwa autor, tym razem mówi o relacjach między kobietami a mężczyznami, pokazuje, że możemy się nawzajem wychowywać.

     Jest to wezwanie przede wszystkim do kobiet, aby czarem swej kobiecości, wyczuciem dobra i piękna pomagały mężczyznom odzyskać lub utrzymać ich męską godność.

     Recenzje książki:

Pomóż "dorosnąć" swojemu mężczyźnie

     Czy mężczyzna i kobieta we współczesnym świecie mogą założyć prawdziwie kochającą się rodzinę? A może to tylko wspomnienie dawno minionych czasów? Czy została jeszcze iskierka nadziei dla młodych, pragnących wejść w życie małżeńskie?

     Jacek Pulikowski, autor książki pt.: "Krokodyl dla ukochanej - warto wspierać rozwój mężczyzny" ukazuje, że prawdziwa miłość małżeńska i rodzicielska jest piękna, możliwa, ale i wymagająca wiele wysiłku.

     Sam autor, mąż i ojciec trojga dzieci, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Studium Rodziny na Wydziale Teologii UAM w Poznaniu, w bardzo przystępny i humorystyczny sposób, pragnie przygotować młodych do podjęcia odpowiedzialnego powołania małżeńskiego i rodzicielskiego.

     Autor podkreśla, że czar kobiecości ma wielki wpływ na rozwój mężczyzny. Dlatego książka ta jest skierowana przede wszystkim do dziewcząt i młodych kobiet, pragnących stworzyć dobrą i kochająca rodzinę. Pozycja ta może okazać się również bardzo pożyteczna dla kobiet już żyjących w małżeństwie, ale przeżywających różne trudności czy kryzysy związane z "niedojrzałością" męża.

     Jacek Pulikowski zwraca uwagę na to, że warto wspierać rozwój mężczyzny, który dla swojej ukochanej jest gotów "góry przenosić" czy sprostać wezwaniu: krokodyla daj mi luby! Książka jest apelem do kobiet, aby troszcząc się o dobro i piękno, które mają w sobie, rozwijały wielkie możliwości mężczyzn. Autor zaznacza, iż niezwykle ważna jest w życiu małżeńskim świadomość odmienności, ale i dopełniania się obu płci. Dowartościowując kobiecość i męskość, wskazuje na konsekwencje wynikające z bycia kobietą czy mężczyzną. Bowiem i kobieta i mężczyzna mają swoje niezastąpione cechy, o których obie strony w narzeczeństwie, a potem w małżeństwie powinny wiedzieć, by w przyszłości uniknąć konfliktów, będących często zwykłym nieporozumieniem w świecie damsko-męskim.

     Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, autor podaje w książce "Krokodyl dla ukochanej" 12 postulatów, otwierających oczy na psychikę i funkcjonowanie mężczyzn. Mogą one pomóc we wzajemnym dojrzewaniu do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Warto więc wspierać rozwój mężczyzny i włożyć wiele wysiłku we wzajemne poznawanie, uzupełnianie i poszanowanie kobiety i mężczyzny, by stworzyć prawdziwą rodzinną jedność.


Anna Heppner


   

Wasze komentarze:
 Eliza: 21.09.2012, 15:41
 To są po prostu książki dla nastolatek,dlatego są pisane uproszczonym językiem,a wszelkie problemy małżeńskie potraktowane są powierzchownie i skrótowo.Ktoś,kto poważnie traktuje swe małżeństwo,nie będzie szukał ratunku w tego typu publikacjach.
 Kajko Kokosz: 25.08.2012, 22:42
 Wszystkie książki pana Jacka są na ten sam temat,choć mają różne tytuły i układy rozdziałów.Ale jak się przeczyta jedną,to w zasadzie w następnej jest to samo,tylko czasem innymi słowami.Za to ton zawsze ten sam:protekcjonalny. Dla mnie działalność tego pana to tabloidyzacja duszpasterstwa rodzin.Stereotypy,schematy,spłaszczenia,uogólnienia.Chyba lepiej,by inżynierzy nie brali się za pisanie książek o małżeństwie.
 Ania: 18.03.2010, 18:23
 Wspaniała książka , gorąco polecam :) Dużo mnie nauczyła .Jest to bardzo praktyczna i mądra książka :D
 drzewik: 16.09.2008, 21:52
 nie jestem aż taka młoda, i dzięki temu już nieco krytyczna ;)
 Kasia: 16.09.2008, 17:50
 Widocznie jestes za młoda - wspaniała książka zresztą jak wszystkie Pana Jacka
 drzewik: 15.09.2008, 19:28
 szczerze mówiąc ta książka jest przereklamowana. I jak dla mnie to wynika z niej że wszystkie wady mężczyzn i problemy w rodzinie to wina kobiet. (sory, ale mnie tylko rozdrażniła a skoro jestem młodą kobietą to chyba powinna mnie zachwycić? :P)
(1)


Autor

Treść

Nowości

Cel życiaWierzyć nie rozumiejąc Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...

Historia i tradycja modlitwy Pod Twoją obronęHistoria i tradycja modlitwy "Pod Twoją obronę"

Początki kościoła katolickiego na BiałorusiPoczątki kościoła katolickiego na Białorusi

Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej