Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Krokodyl dla ukochanej... warto wspierać rozwój mężczyzny

Jacek Pulikowski

Polecamy
Krokodyl dla ukochanej... warto wspierać rozwój mężczyzny

Wydanie: Poznań 2008
ISBN: 978-83-89282-37-8 
Ilość stron:  96
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Jerozolima

Sugerowana cena wydawcy: 14.00 zł Nasza cena: 12.60 zł

     Opis:

     Znany z wielu publikacji dotyczących rodziny i rodzicielstwa autor, tym razem mówi o relacjach między kobietami a mężczyznami, pokazuje, że możemy się nawzajem wychowywać.

     Jest to wezwanie przede wszystkim do kobiet, aby czarem swej kobiecości, wyczuciem dobra i piękna pomagały mężczyznom odzyskać lub utrzymać ich męską godność.

     Recenzje książki:

Pomóż "dorosnąć" swojemu mężczyźnie

     Czy mężczyzna i kobieta we współczesnym świecie mogą założyć prawdziwie kochającą się rodzinę? A może to tylko wspomnienie dawno minionych czasów? Czy została jeszcze iskierka nadziei dla młodych, pragnących wejść w życie małżeńskie?

     Jacek Pulikowski, autor książki pt.: "Krokodyl dla ukochanej - warto wspierać rozwój mężczyzny" ukazuje, że prawdziwa miłość małżeńska i rodzicielska jest piękna, możliwa, ale i wymagająca wiele wysiłku.

     Sam autor, mąż i ojciec trojga dzieci, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Studium Rodziny na Wydziale Teologii UAM w Poznaniu, w bardzo przystępny i humorystyczny sposób, pragnie przygotować młodych do podjęcia odpowiedzialnego powołania małżeńskiego i rodzicielskiego.

     Autor podkreśla, że czar kobiecości ma wielki wpływ na rozwój mężczyzny. Dlatego książka ta jest skierowana przede wszystkim do dziewcząt i młodych kobiet, pragnących stworzyć dobrą i kochająca rodzinę. Pozycja ta może okazać się również bardzo pożyteczna dla kobiet już żyjących w małżeństwie, ale przeżywających różne trudności czy kryzysy związane z "niedojrzałością" męża.

     Jacek Pulikowski zwraca uwagę na to, że warto wspierać rozwój mężczyzny, który dla swojej ukochanej jest gotów "góry przenosić" czy sprostać wezwaniu: krokodyla daj mi luby! Książka jest apelem do kobiet, aby troszcząc się o dobro i piękno, które mają w sobie, rozwijały wielkie możliwości mężczyzn. Autor zaznacza, iż niezwykle ważna jest w życiu małżeńskim świadomość odmienności, ale i dopełniania się obu płci. Dowartościowując kobiecość i męskość, wskazuje na konsekwencje wynikające z bycia kobietą czy mężczyzną. Bowiem i kobieta i mężczyzna mają swoje niezastąpione cechy, o których obie strony w narzeczeństwie, a potem w małżeństwie powinny wiedzieć, by w przyszłości uniknąć konfliktów, będących często zwykłym nieporozumieniem w świecie damsko-męskim.

     Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, autor podaje w książce "Krokodyl dla ukochanej" 12 postulatów, otwierających oczy na psychikę i funkcjonowanie mężczyzn. Mogą one pomóc we wzajemnym dojrzewaniu do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Warto więc wspierać rozwój mężczyzny i włożyć wiele wysiłku we wzajemne poznawanie, uzupełnianie i poszanowanie kobiety i mężczyzny, by stworzyć prawdziwą rodzinną jedność.


Anna Heppner

   

Wasze komentarze:
 Andre: 13.10.2010, 17:20
 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
 aniela: 14.03.2008, 16:20
 napiszcie do mnie 10746738
 aniela: 03.03.2008, 18:59
 zgadzam się w zupełności z Jakubem Reniu po prostu super zostań z Bogiem
 Jakub: 18.09.2007, 20:15
 Jestem, jestem pełen podziwu dla Ciebie Renato... tekst super i strasznie odważny
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej