Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cuda Jana Pawła II

Paweł Zuchniewicz

Polecamy
Cuda Jana Pawła II

Wydanie: Kraków 2006
ISBN: 83-7469-254-5 
Ilość stron:  197
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Nasza cena: 28.00 zł

     Opis:

     Papież wziął Wiktorię na ręce i pocałował ją.

     - Ufaj Bogu - powiedział do jej matki. - Jeśli On zdecyduje, że chce mieć ją obok siebie, to zabierze ją. Jeśli będzie chciał, aby była z tobą, nie musisz się o nic martwić i nic robić. Traktuj ją jak pozostałe dzieci. Będzie tak, jak postanowi Bóg.

     W marcu 1985 roku Danuta Szechyńska z czteroletnią córką Wiktorią została przyjęta na audiencji przez Jana Pawła II. Wiktoria była ciężko chora na nowotwór. Po audiencji u Ojca Świętego wróciła do zdrowia.

     Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata.

     Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa Papieża wyprosiła im uzdrowienie, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które "odmieniały oblicze ziemi".

     Apostołowie, a zwłaszcza Piotr, od początku zaliczali do swojej posługi pamięć o chorych i modlitwę za chorych. A korzystając ze specjalnej mocy - i uzdrawianie chorych - powiedział Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, 9 czerwca 1979 roku. Słowa te sprawdziły się w Jego własnym życiu.

     Recenzje książki:

Santo subito!!!

     W wielkim szumie informacyjnym, jakiego doświadczamy, trudno oddzielić to, co wartościowe, od tego, co nie warte naszego czasu i uwagi. Szczególnie po 2 kwietnia 2005 roku, kiedy wielu z nas straciło Ojca, Przyjaciela, Wzór do naśladowania, Brata, a na pewno śmiało można powiedzieć - "Kogoś ważnego". Kogoś, kto miał wpływ na nasze życie. Pragniemy od tamtego czasu ten wpływ zatrzymać i choć Jana Pawła II nie ma już na ziemi, to ciągle pozostaje żywy w naszych sercach, i przez "świętych obcowanie" żyje w naszej codzienności.

     Powstaje bardzo dużo publikacji na temat życia i twórczości Papieża - Polaka. Trudno wybrać z tych pozycji takie, które nie bazują na taniej sensacji i uczuciach ludzi. I oto pojawia się książka Pawła Zuchniewicza "Cuda Jana Pawła II". Jest to swojego rodzaju dowód, że w tym, czego doświadczaliśmy od Tego Człowieka, nie jesteśmy odosobnieni.

     Ludzie byli przez Jana Pawła II bardzo różnie obdarowywani. Jedni potrzebowali życzliwego uśmiechu i pokrzepienia serca. Dla innych Jego nauka była wyznacznikiem ich życiowej drogi. A jeszcze inni patrzyli na Niego z nadzieją, że odmieni ich życie, że choroba ustąpi, że guz zniknie, że "noga odrośnie", że brat się nawróci... I działo się...

     Zdaje się, że nie byliśmy do końca świadomi tego, czego doświadczaliśmy przez tyle lat trwania pontyfikatu Jana Pawła II. Jedno spojrzenie, dreszcz ciepła, łza, spokój i szczęście z możliwości spotkania, a potem diagnoza:,,jest pani/pan zdrowa/y". I nikt już ich nie przekona, są pewni - to był cud...

     I o takich cudach mowa jest w recenzowanej książce. Jest ona zbiorem dowodów na istnienie Boga oraz na świętość Jana Pawła II. Jest też świadectwem wielu ludzi, którzy dzięki spotkaniu z Papieżem odzyskali wiarę, nadzieję i miłość. Wiarę w Boga, nadzieje na życie i miłość do drugiego człowieka. Autor rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które odmieniły życie tak wielu ludzi. Bezpośrednie relacje ludzi doświadczających cudu, uzdrowionych kiedyś dzieci, dziś już dorosłych, którzy swoje życie zawdzięczają wstawiennictwu Ojca Świętego. Już na zawsze pozostanie ich Ojcem. Już jest dla nich Świętym...

     Nie można zapomnieć, że to niesamowita skromność, pokora i modlitwa Człowieka z Wadowic przemawiają do tak wielu ludzi. Publikacja ta nie jest komercyjnym wydaniem taniej sensacji z życia Człowieka, który jest tak drogi wielu ludziom. Jest rzetelnym, prawdziwym świadectwem uzdrowionych i autora, który postanowił owe świadectwa i relacje zebrać. Piękne wydanie tej książki oraz załączone fotografie tworzą całość godnej polecenia pozycji.


Elżbieta Jasińska

   

Wasze komentarze:
 ARNOLD 60 L: 26.04.2011, 09:21
 CO ZA BZDURY KTO TO CZYTA MÓJ PRZYKŁAD TO JEST BÓG I MOJA WIARA W NIEGO A NIE . MIESZANIE DO POLITYKI CZY BRANIE KRZYZA NASZEGO DOBRA WIARY DO WALKI POLITYCZNEJ TAK JAK ROBI PIS I KACZYNSKI . TAK JAK ZROBIŁ WAŁESA Z MARYJĄ NOSZONĄ W KLAPIE MARYNARKI , OSZUKAŁ POLSKI NARÓD POLSKIEGO ROBOTNIKA . TAKA JEST PRAWDA A SAM ZYJE W PYSZE CIĘZKIM GRZECHU . MILIONY LUDZI CHODZI GŁODNYCH SETKI BEZ PRACY I SRODKÓW DO ZYCIA TAK MIAŁO BY PANIE WAŁESA , CZAS SIE OPAMIĘTAC NAWRÓCIC POMAGAC BIEDNYM I BEZDOMNYM .
 Agnieszka: 20.09.2007, 20:30
 Renato, bardzo piękne są Twoje świadectwa..Na pewno za pomocą Twych słów Pan Jezus dotknął wielu serc..
 IZA: 19.09.2007, 16:18
 Renato:)Piękne to co piszesz łzy same pchają się do oczu i to co piszesz to prawda wiem sama po sobie :) Z Bogiem Renato... To trzeba po prostu czuć. Bóg zapłać...
 Mariusz: 18.09.2007, 15:30
 Jedne swiadectwo pisane sercem warte jest wiecej niz liczne wyklady czy tez kazania. Bog zaplac.
 radek: 15.09.2007, 11:31
 bardzo piękne świadectwo.... Proszę o modlitwe za mnie
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej