Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Co czynię ze skarbem mego życia?
Rachunek sumienia dla młodzieży


Ks. Marek Dziewiecki

Co czynię ze skarbem mego życia? Rachunek sumienia dla młodzieży

Wydanie: Częstochowa 2006
ISBN: 83-7424-120-9 
Ilość stron:  144
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

Nasza cena: 5.90 zł

     Opis:

     Człowiek to skarb w oczach Boga. Nikt bardziej niż nasz Ojciec w niebie nie pragnie, żebyśmy żyli w miłości, wolności i radości. Po grzechu pierworodnym nie jest to jednak łatwe. Jako dzieci nie umiemy się jeszcze bronić przez złem świata, zagrożeniem, które czasem wypływa nawet ze strony dorosłych. W wieku dorastania jesteśmy silniejsi fizycznie, jednak czyhają na nas inne pułapki: naiwność, słabość czy grzech.

     Pomocą na drodze własnego doskonalenia się jest wrażliwość moralna, czyli odróżnianie zachowań, które pozwalają się rozwijać, od tych, które prowadzą do kryzysu. Pomocą jest też poczucie grzechu, czyli świadomość tego, że gdy krzywdzę kogoś lub siebie samego, to największe cierpienie zadaję Bogu, który kocha wszystkich ludzi największą miłością. Rachunek sumienia to szukanie prawdy o sobie po to, by stawać się najpiękniejszą, Bożą wersją samego siebie i by iść drogą błogosławieństwa.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 aniela: 04.03.2008, 12:10
 Reniu tyle w tobie miłości, z pokorą znosisz cieroienie , coś o tym wiem . opiekuję się chorą matką . przez jej chorobę nauczyyłam się pokory icierpliwosci . Wcześniej mi jej brakowało.Dziękuję za to Bogu .Niech nigdy w naszych sercach nie zabraknie wiary ,nadziei i miłości Pokój idobro
 Agnieszka: 20.09.2007, 20:33
 Boże,dziękuję Tobie za świadectwo Renaty..Daj Nam siłę i mądrość aby nieść z pokorą swój krzyż i umieć za Niego dziękować..
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej