Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Kobieta silna. Odkryj swoją tożsamość

Ingrid Trobisch

Polecamy
Kobieta silna. Odkryj swoją tożsamość

Wydanie: Częstochowa 2005
ISBN: 83-7256-864-2 
Ilość stron:  232
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: POMOC - Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa

Sugerowana cena wydawcy: 19.50 zł Nasza cena: 17.55 zł

     Opis:

     "Kobieta wtedy jest wewnętrznie wolna, szczęśliwa, jest sobą, gdy we właściwej relacji do odmiennej płci realizuje swoje powołanie". Tylko w ten sposób można stać się "kobietą silną".

     Ingrid Trobisch, autorka bestsellera "Stać się kobietą" pragnie pomóc wszystkim kobietom odkryć własną wartość, tożsamość, miejsce w świecie.

     Recenzje książki:

"Chcę być kobietą, która jest pewna samej siebie"

     Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, co znaczy być "prawdziwą" kobietą? Jak znaleźć złoty środek w świecie, w którym wydawać by się mogło, że jest miejsce tylko na słabą, rozkapryszoną, głupiutką, ale piękną kobietkę, albo inteligentną, niezależną, ale nie koniecznie ładną strong woman? Szczególnie mężczyznom wydaje się, że niemożliwe jest połączenie najlepszych cech tych dwóch sposobów widzenia kobiety… A jeśli uznają to za prawdziwe, to zazwyczaj strach ich paraliżuje... I tak rozpętała się wojna płci… Tylko po co?

     Przecież niemożliwym jest pisanie o kobiecie, pomijając mężczyznę i odwrotnie. Czym jest męskość bez kobiecości? Cóż może oznaczać określenie "prawdziwa kobieta"? Czy da się procentowo zmierzyć, ile jest kobiecości w kobiecie? Każda z kobiet jest oddzielną historią życia człowieka-kobiety i to historią niezwykłą, i jedyną.

     Książka ta z jednej strony stanowi swoiste studium przypadku życia autorki, jej własnej niezwykłej historii, ponieważ dużo pisze o swoim odkrywaniu i przeżywaniu kobiecości. Z drugiej natomiast jest prezentacją krok po kroku sposobu uczenia się własnej kobiecości. Według autorki należy zacząć od budowania zaufania do samej siebie, poznając swoje mocne i słabe strony, i starając się je zaakceptować.

     Kolejnym etapem jest wypracowanie pewności w relacjach z innymi, przede wszystkim w relacjach z innymi kobietami - z matką, z siostrą, przyjaciółką. Ponieważ kobieta to przede wszystkim osoba relacyjna i w taki sposób się realizuje, to relacje kobieta - mężczyzna, żona - mąż, matka - dziecko, kobieta - Bóg, są nieodłącznym składnikiem jej życia. Dlatego tak ważne jest poznanie siebie, by "odkryć swoją tożsamość" i w tych relacjach się odnaleźć.

     Kiedy kobieta staje się matką, choć to tak naturalna relacja, również przynosi wiele problemów. Nic tu nie jest ustalone, bo po drugiej stronie tej relacji jest przecież drugi, żywy człowiek.

     Życie człowieka niesie również cierpienie, dlatego autorka porusza również te sprawy, o których trudno się rozmawia: samotność, czystość, strata najbliższych, zdrada, śmierć, rozwód. I w tym wszystkim nie może zabraknąć modlitwy, wiary i ufności w sens wydarzeń w życiu kobiety oraz w Boże kierownictwo.

     Książka ta jest skierowana do kobiet w każdym wieku. Do młodych dziewczyn, do mężatek, do matek, do babć, do rozwiedzionych, do samotnych. W każdej z tych życiowych sytuacji kobieta nie przestaje być kobietą, choć ciągle się zmienia. Tajemnica jej sukcesu tkwi w akceptacji samej siebie, w wykorzystywaniu czasu, w przyjaźni z Bogiem i w ufności w wewnętrzną siłę.

     Polecam ją również mężczyznom, jako pewnego rodzaju kompendium wiedzy o kobietach, które kochają lub których kochać nie potrafią, bo ich nie rozumieją... Nie obiecuję, że to się zmieni, ale wiele spraw może wydać się mniej skomplikowanych. Ingrid Trobisch postawiła sobie za cel pomoc kobietom w odkryciu własnej wartości i odnalezieniu się we własnej kobiecości. Czy jej się udało, sprawdźcie sami...


Elżbieta Jasińska

   

Wasze komentarze:
 Moniśka: 29.09.2007, 18:37
 ja również uważam,że te słowa są odzwierciedleniem tego co czuję... i jestem głęboko przekonana,że własnie dla nas.. ludzi którzy przypadkowo nie weszli na tą stronke... Renia napisała to pod natchnieniem (...) :) pozdrawiam serdecznie :)
 Agnieszka: 20.09.2007, 20:27
 Cudowne ukojenie dla serca w codziennych trudach:) To ważne przypomnienie dla mnie,że Boża miłość zwycięża wszelkie trudności i słabości:)Często o tym zapominam i wydaje mi się,że już nie ma żadnego ratunku..Tymczasem Bóg jest zawsze z Nami:)Chwała Panu!
 Justa: 20.09.2007, 19:15
 och milusi tekścik naprawdę aż się robi cieplutko na serduszku:):):) PRZENIKASZ I ZNASZ MNIE PANIE - MÓJ UKOCHANY PSALM pozdrawiam
 Ela: 20.09.2007, 18:16
 Piękny tekst. Często będę do niego wracać.
 Dorota: 20.09.2007, 10:56
 Ten tekst jest odzwierciedleniem tego, co przeżywam w ostatnim czasie. Nie wiem co mnie tchnęło aby wejść dzisiaj na tę stronę, a może wiem, bo wierzę, że nie ma przypadków, dziękuję Renato, bo przez ciebie Pan dał mi słowo otuchy...
 IZA: 19.09.2007, 16:02
 Dodam tyle Piękne :):) Dziękuję Renato:)Z Bogiem...
 stefan42: 17.09.2007, 20:23
 Piekne Renato.....
 Renata: 17.09.2007, 13:35
 :)
 Natalia ;): 16.09.2007, 20:53
 O tak... Tylko uśmiech może wyrazić to, czego żadne słowa nie powiedzą. O matko, cudowny tekst!!!!!!! Dziękuję :) Więcej takich!
 Mona: 16.09.2007, 13:50
 "Jeden dzień w tych przedsionkach Panie jest lepszy niż innych tysiące. Lepej stać u progu Twego domu, niż zamieszkiwać pałace ludzi możnych." Ps Cudownie jest doświadczać takiej miłości, obecności Boga - pielgrzymka do Loretto była takim doświadczeniem. Być w domu dzieci bożych i widzeć Boga jak ojca który troszy się o swoje dzieci w każdym dniu, dając im mieszkanie i dobrych aniołów. Byliśmy jak książeta na rękach noszone nie brakowało nam niczego, i codzienne słowo i eucharystia Jego realna obecność która odpowiadała wydarzeniom które nam towarzyszły tym dobrym i tym mniej dobrym :) ciągle potwierdzająca jego opieke i miłość. "Pan moim pasterzem nie brak mi niczego, pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach... choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę bo ty jesteś ze mną." niespokojne jest moje serce dopuki nie spoczne w Bogu. Św. Augustyn miał racje.:)
 Joanna: 16.09.2007, 12:22
 tylko uśmiech może być tu komentarzem:) naprawde wielka otucha dla serca
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej