Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sekty - oblicza werbunku

Piotr Tomasz Nowakowski

Polecamy
Sekty - oblicza werbunku

Wydanie: Tychy 2001
ISBN: 83-912429-5-1 
Ilość stron: 221
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Maternus Media

Nasza cena: 22.00 zł

     Opis:

     Jedyna wydana dotychczas w naszym kraju książka omawiająca tak kompleksowo metody werbunku stosowane przez sekty...

     Autorowi książki chodzi przede wszystkim o prezentację mechanizmów i strategii werbunkowych stanowiących repertuar grup określanych powszechnie mianem sekt, jak też o zarysowanie zjawisk towarzyszących tym procesom.

     Niniejsza publikacja ma nie tylko charakter publicystyczny, lecz również informacyjno-profilaktyczny. Członkowie sekt nie czekają, aż adepci zgłoszą się do nich osobiście, lecz sami wykazują wielką aktywność w pracy werbunkowej. Pierwsze spotkanie może mieć miejsce na rogu ulicy, w centrum handlowym, na stacji kolejowej lub innym miejscu publicznym. Odpowiedzialność za to, jak sprawa potoczy się dalej ponosi przede wszystkim jednostka, która nie powinna przyjmować bezkrytycznie wszystkiego, co proponują jej nieznane osoby czy grupy. Niniejsza publikacja ma jej w tym pomóc.

     Recenzje książki:

Zdemaskować sektę

     Każdy z nas ma jakieś potrzeby, ukryte pragnienia, czy też problemy, którym nie potrafi sam sprostać. Jest to zupełnie naturalny stan, który - niestety - mogą wykorzystywać m.in. sekty, by nami manipulować. Jak można uchronić siebie i swoich najbliższych przed potencjalnym werbunkiem? Czy jest to w ogóle możliwe?

     Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące działalności sekt możemy odnaleźć w książce Piotra Tomasza Nowakowskiego "Sekty. Oblicza werbunku".

     Książka ta jest idealną pozycją dla każdego, kto interesuje się problematyką sekt i ma serdecznie dosyć prac teoretycznych z tej dziedziny, które są treścią tak do siebie podobne, a przez to wnoszące niewiele nowego.

     Autor tej książki przed jej napisaniem przeprowadził swego rodzaju śledztwo, mające na celu zbadać prawdziwość dotychczas zebranych przez niego materiałów, jak i dokładnie zgłębić problem werbunku do kontrowersyjnych ruchów religijnych, potocznie zwanych sektami. W publikacji tej znajdziesz dokładną analizę metod werbunku stosowanych przez grupy psychomanipulacyjne, o których często mamy mgliste pojęcie.

     P.T. Nowakowski demaskuje podstępne sposoby pozyskiwania i wcielania nowych członków do często niezwykle destrukcyjnych ruchów. Zostajemy zaproszeni przez niego w niezwykłą, momentami przerażającą podróż podstępu i manipulacji. Mamy również okazję zapoznać się ze świadectwami byłych członów destrukcyjnych organizacji, które dodatkowo wzmacniają wartość niniejszej pozycji.

     Znajdziemy tu opis różnych rodzajów werbunku stosowanych przez sekty, m. in. znane większości bombardowanie miłością (ang.: love bombing), czy tzw. "miłosne łowy"(ang.: flirty fishing). Oprócz tych powszechnie znanych metod,autor zamieszcza wiele innych, trudniejszych do rozpoznania.

     Dzięki tej publikacji dowiadujemy się, że sekty kryją się często za organizacjami charytatywnymi, ekologicznymi czy też instytucjami naukowymi. Dlatego warto zdać sobie sprawę z istnienia takich sposobów werbunku.

     Jeśli chcesz zdobyć wiedzę niezbędną do uchronienia siebie i bliskich przed potencjalnym werbunkiem, powinieneś przeczytać tę książkę.


Joanna Chaberska


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Cel życiaWierzyć nie rozumiejąc Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...Tyś przy poczęciu ogniem miłości pałała...

Historia i tradycja modlitwy Pod Twoją obronęHistoria i tradycja modlitwy "Pod Twoją obronę"

Początki kościoła katolickiego na BiałorusiPoczątki kościoła katolickiego na Białorusi

Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)Streszczenie encykliki Fides et ratio (Wiara i rozum)

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej