Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Poradnik homiletyczny

Ted Kyle, Ruth Peters, Richard A. Steele, Jr., Evelyn Stoner, John Todd

Poradnik homiletyczny

Wydanie: Warszawa 2007
ISBN: 978-83-7492-013-1 
Ilość stron:  706
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 49.00 zł Nasza cena: 44.10 zł

     Opis:

     W Biblii niejednokrotnie została wyrażona troska o głosicieli i słuchaczy Słowa Bożego. Kościół w pełni podziela to zatroskanie, bo kto słucha i rozumie, przynosi plon (por. Mt 13,23). Dobrze więc się stało, że głosiciele zabiegający o zrozumienie Słowa wśród słuchaczy, otrzymują nową pomoc: Poradnik homiletyczny, tom zawierający ponad trzy tysiące zwięzłych opowiadań o działaniu Słowa Bożego w życiu konkretnych ludzi, o przyjmowaniu Ewangelii i pytaniach, które wzbudza ona w sercach słuchaczy, a także o odpowiedziach, których udzielili. Poradnik idzie za starym i życiowo sprawdzonym powiedzeniem: "exempla trahunt" (przykłady pociągają). Ci, którzy obserwują życie w kontekście Słowa Bożego, mogą dopisywać i przekazywać sami takie przykłady.

     Poradnik homiletyczny stanie się znakomitą pomocą w głoszeniu Bożego Słowa. Niezwykle przejrzysty sposób jego zorganizowania czyni z tej książki bardzo praktyczny poradnik pozwalający na szybkie dobranie właściwych przykładów do przygotowywanych homilii. Z tego powodu będzie on stanowił nieocenioną pomoc nie tylko dla głosicieli Słowa, ale i dla katechetów, na których barkach spoczywa również ogromna odpowiedzialność za skuteczne nauczanie.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 magda: 01.12.2008, 14:40
 czas oczekiwania... oczekuje na.... Boze gdzie jestes? zmeczona... jakie to zycie trudne, ile bolesnych decyzji trzeba podjac... i tylko czasem gdy bardzo ciezko wznosze oczy do gory i szepcze w glebi serca - Martusiu, Aniolku.... opiekuj sie nami...... Reniu, duchowo jestesmy z Toba podczas konferencji...
 wiatr: 01.12.2008, 00:28
  Pierwsza Świeca ZAPŁONĘŁA ...a RENIA ... ZNIKNĘŁA .... !!!! ... tylko ... dawne ... wpisy ...pozostały ...które ...JĄ ...Wszystkim ... PRZYPOMINAŁY ! I MARYJA ...Przytuliła ...i Ciszę ... Uczyniła ... ! Pójdź DZIECIĘ Moje ... i Wypełniaj JEGO WOLĘ ... bo ... jeszcze świat ... miałaś ..zadziwić ... ! W nocne ... pisanie się ... Wtulałaś ...i Głosu PANA ... Słuchałaś ... ! Co ... BYŁO ...z Panem ...się Złączyło ... do KRZYŻA ..Przybite ...i Mgłą ... Zakryte ! Popatrz ... Druga ŚWIECA CIĘ OCZEKUJE ...bo ... PAN CIĘ MIŁUJE ... ! Wznieś OCZY WYSOKO ... hen ... KU Obłokom ... tam i Ania ... Cię ...Widzi ... i Anieli Uśmiechają ... gdy na Cię ... PATRZAJĄ !!! Pójdź ... Córko ... Ukochana ... na Służbę ...do PANA !!! Amen !
 ewa: 03.12.2007, 16:25
 "Ja Jestem Drogą , Prawdą i Życiem ".Jezus będąc Drogą i dając nam Swego Ducha jest naszym Kierownikiem , będąc Prawdą staje przed nami w Prawdzie i pragnie abyśmy i my stanęli tak przed Nim-jest naszym Przyjacielem ; będąc Życiem-Miłością naszego życia nadaje mu sens . I dlatego ci , którzy są za Jezusem Sercem , Umysłem i Wolą będą wzięci a ci , którzy nie są będą pozostawieni . "nie każdy kto mówi Mi Panie...wejdzie do Królestwa Niebieskiego" dlatego musimy baczyć jak się modlimy... . Należy "wypłynąć z nurtu ukrytego "..." bo rzeczywistość jest bardziej wsaniała niźli bolesna " i aby to adwentowe czuwanie było otulone ciszą , milczeniem i pokojem... .
 ardawl: 02.12.2007, 16:05
 Czekanie - zawsze jest piekne a piekniejszym staje sie jeszcze bardziej gdy przychodzi to na co tyle czekalismy. Czas- jak niewiele znaczy w plynacym nieustannie zrodle wielkiej milosci. Kochac innych, kochac najblizszych i kochac drugiego czlowieka a w tym wszystkim czekac. Jak piekne moze byc wtedy przyjscie Naszego Pana. Czekac i samemu przygotowac sie na przyjscie, czekac w dobrym slowie, w dobrym uczynku i milosci, potem rzec oto ja Panie-Czekalem a Ty przyszedles. Wspierajmy sie przeto w tym oczekiwaniu nawzajem, zanurzmy sie w tym cieple milosci tego Swietego Plomienia, podajmy sobie dlon-czekajmy.
 ewa: 02.12.2007, 15:49
  I ja dziękuję i serdecznie pozdrawiam...z modlitwą ewa .
 efka: 02.12.2007, 14:56
 Dziękuję Reniu! Pięknie piszesz. Może i dla mnie płonie te pierwsza świeca? Może obudzę się z tego złego snu, który dzieje się naprawdę? Tak bym chciała odzyskać wiarę, nadzieję i milość i znowu stanąć przed Bogiem z jasnym obliczem. Bardzo mi ciężko wrócić, bo doświadczyłam tyle zła, które przyćmiło na długo to co dobre i piękne.
 Renata: 02.12.2007, 13:30
 ...i już płonie pierwsza świeca... i słychać szept słów" Pan blisko jest, oczekuj Go...Pan blisko jest , w Nim serca moc... Oczekujmy Go :))
 Wiolka:): 02.12.2007, 03:13
 Te slowa dotycza sie kazdego z nas dziekuje za napisanie tego ja tez wciaz czekam i mimo z dala od kraju to jednak chce by ten adwet byl czyms czego brakuje w moim sercu .
 Magdusia: 01.12.2007, 23:01
 Reniu dziekuje kolejny raz za te przepiekne slowa.Cudowne rozwazanie.DZIEKUJE!!!!!
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej